Latvijas hokeja izlase play off mačā atkal tiksies ar Šveici 0

Latvijas hokeja izlase Soču olimpisko spēļu “play-off” kārtas mačā tiksies ar Šveices valstsvienību.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Tas kļuvis zināms pēc svētdien aizvadītās pēdējās apakšgrupu turnīra spēles, kurā Kanāda ar 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, 1:0) papildlaikā uzveica Somiju, triumfējot B apakšgrupas kopvērtējumā. Abus vārtus kanādiešu labā guva Drū Dautijs.

Līdz ar to otrdien gaidāmajā “play-off” kārtā Latvija spēkosies ar Šveici, bet šī pāra uzvarētāju ceturtdaļfinālā gaida Kanādas valstsvienība.

Ar Šveici Latvija šajā Olimpiādē jau tikusies – ar to tika aizvadīts turnīra pirmais mačs, kurā spraigā cīņā ar 1:0 uzvarēja Šveice, vienīgos vārtus gūstot vien 7,9 sekundes pirms pamatlaika beigām.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase apakšgrupu turnīrā piedzīvoja neveiksmi visos trijos mačos, paliek C grupas pēdējā, ceturtajā vietā. Šveice tikmēr ieguva sešus punktus un bija otrā.

Citā “play-off” kārtas mačos Slovēnija spēkosies ar Austriju, bet ceturtdaļfinālā šī pāra uzvarētāju gaida duelis ar spēcīgo Zviedriju, kas triumfēja C apakšgrupā. Tikmēr mājinieki Krievija cīnīsies ar Norvēģiju, bet ceturtdaļfinālā kāda no šī vienībām tiksies ar Somiju. Savukārt ASV ceturtdaļfinālā aizvadīs maču pret Čehiju vai Slovākiju.

Trīs grupu uzvarētājas un labākā otrās vietas ieguvēja uzreiz garantēja vietu ceturtdaļfinālā, bet pārējās astoņas turnīra komandas savā starpā sadalīs atlikušās četras vietas ceturtdaļfinālā. Vienības rangā tika sarindotas pēc to vietas apakšgrupā, punktu skaita, vārtu attiecības un gūto vārtu skaita.

Latvija rangā atradās 11.vietā, labākas vārtu attiecības dēļ apsteidzot tikai Norvēģiju, kamēr Šveice rangā bija sestā.

Ceturtdaļfināli tiks aizvadīti 19.februārī, bet Soču olimpiskais hokeja turnīrs noslēgsies 23.februārī, kad gaidāma arī Olimpiādes noslēguma ceremonija.