Foto – LETA/AFP

Latvijas hokeja izlase spraigā cīņā atzīst Vācijas pārākumu (Foto) 0

Latvijas hokeja izlase svētdien piedzīvoja savu pirmo zaudējumu Minskā notiekošajā pasaules čempionātā, otrajā turnīra mačā ar 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) piekāpjoties Vācijas valstsvienībai.

Notriektā tautumeita 7
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Mača rezultātu atklāja vācietis Markuss Nēbelss, bet trešdaļas izskaņā Latvijas izlases rindās izcēlās Georgijs Pujacs. Savukārt otrās trešdaļas pirmajā minūtē Franks Mauers vēlreiz izvirzīja vadībā Vāciju, bet astoņas minūtes vēlāk Miķelis Rēdlihs panāca neizšķirtu. Uzvaru viesiem atnesa Tomass Openheimers, kurš četras ar pusi minūtes pirms cīņas beigām realizēja soda metienu.

Jau spēle pirmajās sekundēs bīstamu metienu pa Vācijas izlases vārtiem izpildīja Guntis Galviņš, tomēr ripa lidoja nedaudz virs vārtu konstrukcijas. Spēles ceturtajā minūtē Latvijas izlase palika skaitliskajā mazākumā – divu minūšu sodu par pretinieku turēšanu saņēma Herberts Vasiļjevs. Tomēr tieši Latvijas valstsvienībai skaitliski nevienādajos sastāvos radās pirmā reālā vārtu gūšanas iespējā mačā, kad vienatnē pret pretinieku vārtiem nonāca Andris Džeriņš. Viņa metiens lidoja virsū Vācijas vārtsargam Filipam Grubaueram.

Turpmākajās minūtēs laukumā valdīja ātrs un uzbrūkošs, dažbrīd pat haotisks hokejs, vienībām regulāri kļūdoties saspēlē. Mača 13.minūtē rezultātu atklāja Vācija, kad pirmais pie atlēkušās ripas bija Nēbelss, kurš precīzi meta pustukšos vārtos. Spēles 16.minūtē skaitlisko vairākumu Latvijai nopelnīja Zemgus Girgensons, kas vēlāk arī atmaksājās. Spēlētāju burzmā pēc bīstama Ronalda Ķēniņa metiena strīdīgus vārtus guva aizsargs Pujacs (1:1), kurš ripai pieskārās ar slidu, tomēr uz vārtu līnijas tā skāra arī pretinieku komandas spēlētāja slidu.

Otro trešdaļu ar mazākumu iesāka Latvijas valstsvienība, jo pēc pirmās trešdaļas noslēguma nervus nespēja savaldīt Kaspars Daugaviņš. Jau 26.sekundē Vācija otro reizi mačā izvirzījās vadībā, kad skaitlisko vairākumu realizēja uzbrucējs Mauers. Trīs minūtes vēlāk Daugaviņš vēlreiz atstāja Latviju mazākuma. Turpmākās divas minūtes izvērtās ļoti intriģējošas, jo viens no vāciešu metieniem trāpīja pa Latvijas vārtu konstrukciju, bet citā epizodē Kristers Gudļevskis ar pūlēm glāba izlasi no trešo vārtu zaudējuma. Pēc izciestā mazākuma Latvija izveidoja lielisku pretuzbrukumu – Ķēniņš ar lielisku piespēli apgādāja Rēdlihu, kurš trieca ripu pretinieku vārtos.

Mača 33.minūtē Vācijas izlase laukumā nejauši sūtīja pārāk daudz hokejistus, kā rezultātā tiesnesis vāciešiem piešķīra divu minūšu noraidījumu. Jau pirmajās skaitliskā vairākuma sekundēs lielisku iespēju nespēja realizēt Girgensons, bet turpinājumā pretinieku aizsargi pašaizliedzīgi bloķēja visus Latvijas izlases spēlētāju metienus. Trešdaļas pēdējās sekundēs Vācija pie Latvijas vārtiem radīja vairākas bīstamas epizodes, tomēr rezultāts nemainījās.

Trešās trešdaļas sākumā duelī turpinājās līdzvērtīga spēkošanās, abas izlases epizodiski radīja draudus sāncenšu vārtsargiem. Cīņas 49.minūtē Grubauers glāba Vāciju pēc Džeriņa un Artūra Kuldas metieniem. Tuvojoties pamatlaika izskaņai, valstsvienības laukumā sāka spēlēt daudz piesardzīgāk, mazāk iesaistoties asumos un provokācijās, kas dotu liekus noraidījumus. Tomēr 55.minūtē vācietis Openheimers izrāvās vienatnē pret Gudļevski, taču viņu neatļauti kavēja Pujacs. Tiesnesis nozīmēja soda metienu, kuru ar precīzu metienu starp kājsargiem realizēja pats Openheimers (3:2). Atlikušajās minūtēs Latvija izlase nomainīja Gudļevski pret laukuma sesto spēlētāju, tomēr izlīdzināt rezultātu latviešiem neizdevās, lai arī tika radītas labas vārtu gūšanas iespējas.

Par spēles labāko hokejistu Latvijas izlases sastāvā tika nosaukts Miķelis Rēdlihs.

Latvijas izlases vārtus šajā mačā sargāja Gudļevskis, kurš nomainījis pirmajā mačā spēlējušo Edgaru Masaļski, bet mačam pieteikti netika uzbrucējs Juris Štāls un aizsargs Jānis Jaks. Savainotā Štāla vietā cīņai bija pieteikts tika Armands Bērziņš, bet kā 13.uzbrucējs pieteikts bija Koba Jass. Iepriekšējā spēlē gūtais Štāla savainojums gan nav nopietns, tāpēc nākamajām cīņām viņš būs gatavs.

Kā ziņots, čempionātu sestdien Latvijas izlase iesāka ar ļoti pārliecinošu sniegumu, ar rezultātu 3:2 pieveicot Somiju. Līdz ar to Latvija pirmo reizi pēc neatkarības atgūšanas uzvarēja pasaules čempionāta pirmajā mačā, kā arī pirmoreiz pasaules čempionāta cīņās uzveica Somiju.

Tikmēr Vācija pirmo maču aizvadīja pāris stundu agrāk, kad ar 2:1 vien pēcspēles metienu sērijā uzveica potenciālo apakšgrupas pastarīti Kazahstānu.

Pēc šī mača Latvija nākamo reizi laukumā dosies otrdienas vakarā, kad spēkosies ar Kazahstānu, bet pēc tam gaidāmi mači arī pret ASV, Krieviju, Baltkrieviju un Šveici.

Citās B apakšgrupas spēlēs šodien Baltkrievija tiksies ar Kazahstānu, bet Somija spēkosies ar Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Krieviju.

Pasaules čempionātā 16 izlases sadalītas divās apakšgrupās, pa astoņām katrā, četrām labākajām kvalificējoties ceturtdaļfinālam.

Komandām, kuras grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Austrija un Slovēnija, kas abas spēcīgākajā līgā atgriezīsies pēc gada pārtraukuma.

Sacensības Minskā ilgs līdz 25.maijam.

Latvijas hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:
vārtsargi – Edgars Masaļskis (“Poprad”, Slovākija), Ivars Punnenovs (Rapersvīles “Jona Lakers”, Šveice), Kristers Gudļevskis (Tampabejas “Lightning”, NHL);
aizsargi – Guntis Galviņš (bez kluba), Rodrigo Laviņš, Jēkabs Rēdlihs, Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks (visi – Rīgas “Dinamo”), Jānis Jaks (“Rīga”), Māris Jass (Homutovas “Pirati”, Čehija), Artūrs Kulda (Ufas “Salavat Julajev”, KHL);
uzbrucēji – Gints Meija, Andris Džeriņš, Mārtiņš Cipulis, Aleksandrs Ņiživijs, Miks Indrašis (visi – Rīgas “Dinamo”), Juris Štāls (“Poprad”), Koba Jass (Liberecas “Bili Tygri”, Čehija), Armands Bērziņš (Atirau “Beibaris”, Kazahstāna), Herberts Vasiļjevs (Krēfeldes “Pinguine”, Vācija), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes “ZSC Lions”, Šveice), Miķelis Rēdlihs (Jaroslavļas “Lokomotiv”, KHL), Zemgus Girgensons (Bufalo “Sabres”, NHL), Roberts Lipsbergs (Sietlas “Thunderbirds”, WHL), Kaspars Daugaviņš (Maskavas “Dinamo”, KHL).

Vācijas hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:
vārtsargi – Filips Grubauers (Hēršijas “Bears”, AHL), Denijs aus den Birkens (Ķelnes “Haie”), Robs Ceps (Berlīnes “Eisbaren”);
aizsargi – Džastins Krīgers (“Bern”, Šveice), Benedikts Kols (Volfsburgas “Grizzly Adams”), Franks Hordlers, Konstantins Brauns (abi – “Eisbaren”), Torstens Ankerts, Morics Millers (abi – “Haie”), Sinans Akdags (Krēfeldes “Pinguine”);
uzbrucēji – Tobiass Rīderts (Portlendas “Pirates”, AHL), Markuss Kinks, Kaijs Hospelts, Matīass Plahta, Franks Mauers (visi – Manheimas “Adler”), Tomass Openheimers (Hamburgas “Freezers”), Aleksanders Barta, Janiks Seidenbergs (abi – Minhenes “Red Bull”), Fēlikss Šucs (Vladivostokas “Admiral”, KHL), Aleksanders Veiss (“Haie”), Leons Draisaitls (Prinsalbertas “Raiders”, WHL), Daniels Pjeta (“Pinguine”), Markuss Nēbelss (Adirondakas “Phantoms”, AHL).