Sports
Hokejs

Latvijas hokeja izlasē virknējumu izmaiņas, debitants Rubīns kā sapnī0

foto: LETA

Latvijas hokeja izlase pirmdien aizvadīja stundu garu treniņu, gatavojoties pasaules čempionāta trešajai cīņai pret Dienvidkoreju, kas risināsies rīt.

Uz ledus darbojas visi spēlētāji, bet treniņā nebija galvenā trenera Boba Hārtlija, kurš palicis skatīties Vācijas un ASV spēli. Treniņā bija šādi uzbrucēju virknējumi – Rēdlihs – Džeriņš – Indrašis, Ķēniņš – Ābols – Balcers, Roberts Bukarts – Jevpalovs – Karsums, Razgals – Meija – Rihards Bukarts.

Viens no pasaules čempionāta debitantiem Kristiāns Rubīns pēc smagā zaudējuma Somijai (1:8) atzina, ka pretinieku stils iepazīts aprīlī pārbaudes spēlēs un arī tad nav gājis viegli (0:3 un 0:5), bet nu komanda papildināta ar vairākām NHL zvaigznēm, tāpēc spēlēt bijis grūti. “Pirmie divi periodi man bija labāki, trešais sliktāks. Noķērām paniku, bija maz komunikācijas uz laukuma. Jāmācās un jābūt gataviem uz nākamo spēli. Šī ir lieliska pieredze un motivācija kļūt labākiem,” teica 20 gadus vecais aizsargs.

Pirmo reizi spēlējot pieaugušo pasaules čempionātā emocijas esot ļoti labas: “Dzīvoju kā sapnī, bet šādi zaudējumi, protams, nosit garīgo. Par Koreju nav divu domu – jāuzvar!”

Saistītie raksti

Kristiāns Rubīns, kurš iepriekšējās divās sezonās spēlēja Kanādas junioru līgā WHL, divos mačos vidēji uz laukuma pavadījis 12:41 minūti un ir vienīgais no aizsargiem ar neitrālu lietderības koeficientu. Pārējiem tas negatīvs, tiesa, gandrīz visiem arī lielāks spēles laiks.

Dienvidkorejai debija elites divīzijā iznākusi smaga – 1:8 pret Somiju un 0:10 pret Kanādu, taču aziāti saprot, ka īstās cīņas par palikšanu viņiem sākas tikai tagad. Spēles sākums trešdien 17.15 pēc Latvijas laika.

Latvija turnīru sāka ar uzvaru pār Norvēģiju (3:2 papildlaikā), bet tad ar 1:8 atzina Somijas pārākumu.

LA.lv