Latvijas hokeja izlase vitāli svarīgā mačā uzvar Franciju 0

Latvijas hokeja valstsvienība vitāli svarīgā pasaules čempionāta mačā pirmdien ar rezultātu 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) pieveica Franciju, sperot ļoti platu soli pretī vietas saglabāšanai augstākajā divīzijā.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Šajā mačā Latvijas izlasē pa vieniem vārtiem guva visi trīs pirmās maiņas uzbrucēji Mārtiņš Cipulis, Jānis Sprukts un Lauris Dārziņš.

Ja Austrijas izlase pirmdienas vakarā piekāpsies pašreizējai pasaules čempionei Krievijai, Latvijas izlase jau pirms pēdējās spēļu dienas garantēs sev vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā. Šī spēle sāksies plkst.20.15.

Tāpat Latvijas izlase pirms otrdien paredzētās pēdējās cīņas ar Somiju saglabā teorētiskas izredzes uz iekļūšanu sacensību ceturtdaļfinālā.

Mača pirmās pāris minūtes aizritēja līdzīgā cīņā bez reālas iespējas kādai no komandām apdraudēt otras vienības vārtus, taču trešajā minūtē lielisku iespēju neizmantoja Mārtiņš Cipulis. Brīdi vēlāk Kristera Gudļevska vārtus jau apdraudēja Francijas hokejisti, divreiz pēc kārtas raidot ripu to virzienā. No vārtu zaudējuma glāba Gudļevskis, kurš pēdējā brīdī pirms pašas vārtu līnijas ar labo kāju paspēja izmainīt pa ledu slīdošās ripas virzienu.

Perioda vidū pirmo noraidījumu mačā izpelnījās Ronalds Ķēniņš, un Latvija divas minūtes bija spiesta spēlēt skaitliskajā mazākumā. Lai arī Francija vairākas reizes nostājās Latvijas aizsardzības zonā, reālas briesmas Gudļevska sargātajiem vārtiem tā nespēja sagādāt. Turklāt skaitliskās mazākuma spēles izskaņā Jānis Sprukts vēl pamanījās iziet viens pret francūžu vārtsargu, taču ripa trāpīja vārtsarga cimdā.

15.minūtē ar lielisku individuālo spēli Lauris Dārziņš panāca vairākuma spēli Latvijai, un jau pēc 22 spēlētām sekundēm pirmos vārtus mačā guva Cipulis, kurš izmantoja Sprukta piespēli un spēja ieraidīt ripu tukšajā vārtu stūrī. Perioda beigās Francija spēlēja aktīvi un laba vārtu gūšanas iespēja bija Sašam Trejē, kurš divreiz pēc kārtas apdraudēja Gudļevska vārtus, tomēr jaunais vārtsargs bija veiksmīgāks. Trešdaļas beigās vēl vairākas ļoti labas iespējas bija Francijai, bet Latvija saglabāja vadību ar 1:0.

Otro periodu aktīvāk sāka Francijas izlase, nospiedoši ilgu laiku uzturēdamās Latvijas aizsardzības zonā. Francijas aktīvā spēle noveda pie tā, ka vidusszonā pārgalvīgi nospēlēja Miks Indrašis un tikai ar grūtībām pats ar nūju no aizmugures apturēja Francijas hokejista solo izgājienu pret Gudļevski.

Lai arī Francija izdarīja milzīgu spiedienu, perioda sestajā minūtē otro iespēju mačā vienam iziet pret Francijas vārtsargu Kristobaldu Iē izcīnīja Sprukts, un šoreiz viņš bija precīzs, panākot Latvijas pārsvaru 2:0. Par piespēli, sākot pretuzbrukumu, parūpējās pirmo spēlē gūto vārtu autors Cipulis, līdz ar to abiem spēlētājiem cīņā bija jau divi rezultativitātes punkti.

Pēc iegūtā divu vārtu pārsvara iniciatīvu jau pārņēma Latvija, izpildot virkni metienu pa Iē vārtiem, taču arī Francija ik pa laikam atbildēja ar bīstamiem metieniem Gudļevska virzienā. Septiņas minūtes pirms otrā perioda beigām tiesneši fiksēja sešus Latvijas spēlētājus laukumā, un Francija otro reizi spēlē varēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču vārtus nespēja gūt. Tūlīt pēc līdzīgas skaitliskās spēles atsākšanās Dārziņš izgāja pret Iē, taču gūt vārtus viņam patraucēja pretinieku spēlētāji.

Trešdaļas beigās pēc vēl viena izrāviena uz vārtiem vairākumu Latvijas izlasei nopelnīja Indrašis, tomēr otrajā periodā vēl iespēju nepaspēja izmantot un pēc 40 spēlētām minūtēm atradās vadībā ar 2:0.

Mača pēdējā perioda pašā sākumā par sitienu ar nūju pa Iē kājsargiem noraidījumu izpelnījās Ronalds Ķēniņš. Tādējādi uz īsu brīdi abas komandas cīnījās līdzīgos skaitliskajos sastāvos, bet nedaudz vēlāk Latvijas izlase jau uz 40 sekundēm palika trijatā pret pieciem pretiniekiem, kad par klupināšanu divas soda minūtes saņēma arī Kulda.

Lielo mazākumu Latvijas izlase izturēja, tomēr kurioza situācija izveidojās, kad ripu 44.minūtē Gudļevska vārtos pēc Jorika Trejē piespēles it kā ieraidīja Žiljēns Derosjē. Galvenais tiesnesis epizodi devās noskatīties video atkārtojumā un vispirms pieņēma lēmumu, ka vārti nav gūti, taču pēc aktīviem Francijas izlases protestiem vēlreiz devās skatīties video un atzina, ka vārti tomēr ir jāieskaita. Tādējādi Francija bija panākusi minimālu rezultāta starpību 1:2.

Trešā perioda piektajā minūtē pēc saskriešanās ar pretinieku tika sodīts Kristaps Sotnieks, turklāt tiesneši šo spēles epizodi traktēja kā sitienu galvas un kakla rajonā un piesprieda 2+10 minūšu noraidījumu. Mazākuma spēlē Gudļevskim nācās vairākas reizes glābt Latvijas izlasi no vārtu zaudējuma. Bīstamas situācijas Latvijas vārtsargs spēja novērst arī turpmākajās minūtēs, kad izlases jau spēlēja vienādos skaitliskos sastāvos. Šajā laikā Francijas izlasei piederēja izteikts pārsvars.

Nepilnas septiņas minūtes pirms mača beigām Damjēns Flerī neatļauti apturēja Latvijas hokejistu pretuzbrukumu, un iespēju divas minūtes spēlēt vairākumā ieguva Latvija. Kaut vēl šajā laikā Latvijai neko bīstamu izveidot neizdevās, lēnām tomēr franču spiediens palika arvien mazāks, un trīsarpus minūtes pirms mača beigām trešos vārtus Latvijas labā guva Dārziņš. Rezultatīva piespēle izdevās Spruktam, kurš pamanījās pretiniekam atņemt ripu pie Francijas aizsardzības zonas zilās līnijas.

Šādi arī mačs noslēdzās. Sprukts cīņā izcēlās ar trim rezultativitātes punktiem, bet Dārziņš atkal izvirzījies turnīra labāko vārtu guvēju trešajā vietā.

Gudļevskis atvairīja 29 no 30 pretinieku metieniem. Trešajā trešdaļā francūži izpildīja 15 metienus pa vārtiem, kamēr Latvija atbildēja tikai ar sešiem.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts Sprukts, bet Francijai par tādu kļuva vienīgo vārtu autors Derosjē.

Šajā mačā Latvijas izlases vārtus sargāja Kristers Gudļevskis, bet cīņai nebija pieteikts traumētais Georgijs Pujacs un Koba Jass.

Helsinku grupas kopvērtējumā joprojām ceturtdaļfinālu sasniegušas tikai trīs komandas – ASV, Somija un Krievija -, bet par pārējām pozīcijām turpinās sīva cīņa. Pašlaik pa septiņiem punktiem sešās spēlēs ir Slovākijai un Vācijai, pa sešiem punktiem ir Latvijai un Francijai, bet Austrija tikusi pie pieciem punktiem.

Austrijai spēle ar Krieviju būs pēdējā grupu turnīrā. Savukārt otrdien Slovākija spēkosies ar ASV, Francija tiksies ar Vāciju, bet Latviju sagaidīs cīņa ar Somiju.

Lai iekļūtu apakšgrupas četriniekā un kvalificētos ceturtdaļfinālam, Latvijai pēdējā spēlē jāgūst trīs punkti pret Somiju, Slovākijai jāzaudē ASV valstsvienībai, bet Francijai jāuzvar Vācija.