Foto – LETA

Latvijas hokeja izlase zaudē Somijai ar 0:5 2

Latvijas hokeja izlase, turpinot gatavošanos pasaules čempionātam, ceturtdien “Euro Ice Hockey Challenge” spēļu ietvaros pārbaudes mačā “Arēnā Rīga” pārliecinoši ar 0:5 (0:3, 0:2, 0:0) piekāpās Somijas izlasei.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Līdz ar to abās pārbaudes spēlēs ar Somijas izlasi Latvijas valstsvienība zaudēja ar kopējo vārtu attiecību 0:8.

Pirmajā trešdaļā Somijas valstsvienībai piederēja liels pārsvars, kas vainagojās panākumiem, jo vārtsargs Māris Jučers trīs reizes bija spiests vilkt ārā ripu no saviem vārtiem. Somu labā izcēlās Matiass Mitinens, Anti Suomela un Sakari Maninens. Tikmēr mājiniekiem bija nopietnas problēmas ar vārtu gūšanas iespēju izveidošanu, tā pa īstam pretinieku vārtus neapdraudot.

Lai arī otrajā periodā Latvijas komandai jau uzbruka vairāk un sekmīgāk, bet tikt pie vārtiem neizdevās. Ne pārāk sekmīgi vārtos turpināja spēlēt Jučers, kurš ielaida vēl divas ripas, kas pirms noslēdzošās trešdaļas lika atrasties iedzinējos ar 0:5.

Pēdējais periods jau aizritēja skatāmākā un līdzīgākā cīņā, tomēr Latvija tik un tā nespēja iekarot Somijas valstsvienības vārtus, lai gan bija vairākas iespējas spēlēt skaitliskajā vairākumā. Pēdējā minūtē laba iespēja gūt goda vārtus bija kapteinis Mikam Indrašim, tomēr viņa raidījumu atvairīja somu vārtsargs.

Latvijas komandas rindās par labāko šajā mačā tika nosaukts aizsargs Uvis Balinskis.

Kā vēstīts, trešdien pirmajā pārbaudes mačā Latvija pret somiem cieta neveiksmi ar 0:3. Šajā duelī Latvijas izlases vārtus sargāja Uldis Čalpa.

Nākamās pārbaudes spēles Latvijas izlasei būs 20.-21.aprīlī viesos pret Slovākiju, kamēr 27.-28.aprīlī Rīgā viesosies Šveices izlase. Savukārt gatavošanās tiks noslēgta ar spēli 1.maijā Rīgā pret spēcīgo Kanādas izlasi.

Pasaules čempionāts 4.maijā sāksies Dānijas pilsētās Herningā un Kopenhāgenā. Latvijas izlase Herningā spēlēs vienā grupā ar Kanādu, Somiju, ASV, Vāciju, Norvēģiju, Dāniju un Dienvidkoreju. Četras labākās komandas tiks ceturtdaļfinālā.