Edgars Kulda

Latvijas hokeja izlasei skaisti vārti un uzvara pār Slovēniju 0

Latvijas hokeja izlase ceturtdien ar uzvaru sāka Minskā notiekošo “Euro Ice Hockey Challenge” (EIHC) turnīru, iemetot četrus skaistus vārtus un ar 4:1 (2:0, 1:0, 1:1) pārspējot Slovēniju.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13

Latvijas izlasē vārtus guva Rūdolfs Maslovskis, Mārtiņš Dzierkals, Egils Kalns un Edgars Kulda, kurš tika atzīts par labāko uzvarētāju rindās.

Jau piektajā minūtē ar lielisku pretuzbrukumu Maslovskis panāca 1:0, rezultatīvu piespēli veicot vārtsargam Jānim Auziņam. Maslovskis tehniski apspēlēja pretinieku aizsargu, izslidoja viens pret Slovēnijas vārtsargu un raidīja ripu tam starp kājsargiem. Tikmēr astoņas sekundes pirms pirmā perioda beigām vārtus iemeta arī Dzierkals, kurš bija izveicīgākais vārtu priekšā. Dzierkalam tie bija pirmie vārti sezonā.

Otrās trešdaļas ievadā Kulda pēc lieliskas Kalna piespēles uz otru vārtu pusi panāca jau 3:0. Savukārt perioda beigās Latvija vairākumā panāca četru vārtu pārsvaru, kad ceturto ripu pretinieku vārtos raidīja Kalns.

Trešā perioda vidū pirmo reizi mačā kapitulēja Auziņš, kurš izlaida ripu starp kājsargiem, to pie vārtu līnijas savā rīcībā iegūstot pretinieku hokejistam Nikam Simšičam, kurš panāca 1:4.

Pamatlaiks noslēdzās ar Latvijas uzvaru, bet pēc tam tika aizvadīta pēcspēles metienu sērija, kurā latvieši piekāpās ar 1:2. Latvijai vienīgo “bullīti” realizēja Dzierkals.

Latvijas komanda piektdien tiksies ar Franciju, bet turnīru noslēgs sestdien ar spēli pret mājinieci Baltkrieviju.

Latvija un Slovēnija pēdējo reizi savstarpējo cīņu aizvadīja šī paša turnīra ietvaros pirms gada, kad panākumu ar 4:1 arī guva Boba Hārtlija trenētā izlase. Kopumā abas šīs izlases oficiālos mačos tikušās astoņas reizes, sešreiz panākumus gūstot Latvijas komandai.

Pirms došanās uz Minsku Hārtlijs paziņoja, ka Latvijas valstsvienības kapteinis turnīrā Minskā būs Ralfs Freibergs, kuram asistēs Artūrs Salija un Oskars Batņa.