Sports
Hokejs

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Beresņevs iesniedzis atlūgumu 16

Foto – Juris Kalniņš

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Leonīds Beresņevs iesniedzis atlūgumu un nevadīs valstsvienību olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā nākamnedēļ, “LA” svētdien apstiprināja Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans.

“Jā, viņš uzrakstīja iesniegumu. Varbūt brauc prom, varbūt ir kāds darba piedāvājums, varbūt slims. Nezinu. Taču viss būs kārtībā,” teica Lipmans. Beresņeva vietā iecelts Haralds Vasiļjevs, kurš izlasi vadīja no 1999. līdz 2001. gadam.

Latvijas izlase šodien sāks gatavoties turnīram. Pretiniekos no 1. līdz 4. septembrim “Arēnā Rīga” būs Austrija, Japāna un Vācija.

Pašlaik 64 gadus vecais Vasiļjevs no 1999. līdz 2001.gadam bijis Latvijas valstsvienības galvenais treneris, palīdzot tai 2000.gadā pasaules čempionātā Sanktpēterburgā izcīnīt astoto vietu. Viņa vadībā Latvijas valstsvienība 2000.gada 5.maijā Sanktpēterburgā izcīnīja vēsturisku uzvaru 3:2 pār mājinieci Krieviju.

Savukārt 2001.gadā Vasiļjevs vadīja Latvijas izlasi olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, kurā tika izcīnīta vienīgā ceļazīme uz Soltleiksitijas Olimpiādi. Šobrīd pieredzējušais hokeja speciālists strādā par Latvijas virslīgas hokeja čempionāta “Zemgale”/LLU komandas galveno treneri.

Vasiļjevs karjeras laikā trenējis Vācijas augstākās līgas (DEL) komandu Krēfeldes “Pinguine”, Dortmundes vienību EHC un Latvijas klubu “Rīga 2000”.

Tikmēr 58 gadus vecais Beresņevs šī gada sākumā par Latvijas izlases galveno treneri tika apstiprināts jau trešo reizi karjerā. Iepriekš viņš pieaugušo valstsvienību bija vadījis no 1995. līdz 1999., kā arī 2005. un 2006.gadā, tai skaitā vadīja komandu 2006.gada Turīnas olimpiskajās spēlēs, kad tā palika pēdējā, 12.vietā.

Beresņevs 2010. un 2015.gada nogalēs, būdams Latvijas U-20 izlases galvenais treneris, palīdzēja izcīnīt ceļazīmi uz augstāko divīziju. Tāpat Beresņevs trenējis vairākus Latvijas klubus, piemēram, Rīgas “Pārdaugava”, “Juniors”, “Liepājas metalurgs”, “Rīga 2000″, ASK/”Ogre” un “Dinamo Juniors”, kā arī trenera pieredzi smēlies Krievijā, Igaunijā un Kazahstānā.

LA.lv