Latvijas hokeja jaunatnes izlases – viena uzvara uz trijiem 2

Trīs dažādu vecumu Latvijas jauniešu hokeja izlases sākušās pārbaudes turnīrus, pirmajā spēlē pie uzvaras tiekot vien Ģirta Ankipāna trenētajai U-20 izlasei.

Notriektā tautumeita 6

Latvijas U-20 hokeja izlase Vojenā (Dānija) notiekošā Četru nāciju turnīra pirmajā mačā ceturtdien ar rezultātu 4:2 (0:2, 1:0, 3:0) uzvarēja vietējos vienaudžus. Ģirta Ankipāna vadītā Latvijas U-20 hokeja izlase jau pirmā perioda septītajā tajā minūtē nokļuva iedzinējos ar 0:2. Otrā perioda 44.sekundē vairākumā Latvijai izdevās deficītu samazināt, kad izcēlās Edgars Homjakovs, bet trešā perioda vidū vēl vienu skaitlisko vairākumu realizēja Frenks Razgals. Vēl 30 sekundes vēlāk Mārtiņš Dzierkals jau panāca 3:2 Latvijas komandas labā, bet spēlei punktu pielika Razgals, raidot ripu tukšos vārtos, kas Latvijai deva panākumu ar 4:2.

Vēl vienā šī turnīra mačā Baltkrievijas hokejisti ar 3:1 pārspēja austriešus. Tieši Austrijas U-20 izlase piektdien būs nākamā Latvijas izlases pretiniece.

Kā zināms, Ankipāns savā debijas turnīrā kā galvenajam trenerim izlasē iekļāvis deviņus spēlētājus no Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) Latvijas komandas “Rīga”, bet vēl četri spēlē pašmāju vienībās “Zemgale”/LLU, “Tukums” un Jūrmalas HASC. Trīs no izlasē iekļautajiem ārvalstu komandu hokejistiem pārstāv MHL B grupas klubus, pa diviem spēlē Norvēģijā un Zviedrijā, bet pa vienam – Dānijā, Vācijā un Šveicē.

Gatavojoties pirmās divīzijas A grupas pasaules čempionātam, kas no 14. līdz 20.decembrim norisināsies Itālijā, Latvijas juniori 8. un 9.decembrī “Ozo” ledus hallē divas reizes spēkiem mērosies arī ar Kazahstānas U-20 izlasi.

Latvijas U-18 hokeja izlase pirmajā savstarpējā pārbaudes spēlē ar Norvēģijas vienaudžiem ceturtdien Tukumā izlaida no rokām uzvaru, pēcspēles metienu ciešot neveiksmi ar rezultātu 5:6 (1:1,1:2, 3:2, 0:0, 0:1). Kaut cīņas gaitā Latvija bija nokļuvusi iedzinējos arī ar divu vārtu deficītu, vēl pamatlaika pēdējā minūtē mājinieki bija vadībā, vārtus ielaižot vien 15 sekundes pirms beigām. Papildlaikā rezultāts nemainījās, bet pēcspēles metienos viesi svinēja uzvaru ar 2:1. Latvijas izlases rindās divus vārtus guva Juliāns Misjus, bet pa reizei precīzi meta Roberts Baranovskis, Ēriks Žohovs un Rihards Puide.

Abas komandas pa reizei savā starpā tiksies arī piektdien un sestdien. Latvijas izlasi šajos mačos trenē Ēriks Miļuns, Aigars Razgals un Anatolijs Jemeļjaņenko.

Ar šīm spēlēm Latvijas izlasei sākas sagatavošanās posms pirms pasaules čempionāta augstākajā divīzijā, kas no 16. līdz 26.aprīlim norisināsies Šveicē. Latvijas izlases pretinieces B apakšgrupā būs Čehijas, Kanādas, Somijas un Šveices vienības. Pirms pasaules čempionāta Latvijas U-18 izlase februārī piedalīsies arī četru izlašu pārbaudes turnīrā Norvēģijā, kurā bez mājiniekiem tiksies arī ar Baltkrievijas un Dānijas vienaudžiem.

Latvijas U-17 puišu hokeja izlase ceturtdien pirmajā Minskā notiekošā Prezidenta sporta kluba kausa izcīņas turnīra mačā zaudēja Krievijas U-16 valstsvienībai. Aizvadītajā mačā Krievijas jaunie hokejisti bija pārāki ar rezultātu 6:3. Turnīra turpinājumā piektdien Latvijas U-17 izlase tiksies ar Baltkrievijas vienaudžiem, bet sestdien gaidāms mačs pret Slovākijas U-16 izlasi.

Latvijas izlase turnīrā startē 23 spēlētāju sastāvā – divi vārtsargi, septiņi aizsargi un 14 uzbrucēji. Pirms došanās uz sacensībām no komandas tika atskaitīti uzbrucēji Lūkass Sičevs un Edgars Petrovs no “Rīga 99” vienības. Latvijas U-17 izlasi šajā turnīrā vada treneri Juris Ozols un Gunārs Skrastiņš. Lielākā daļa Latvijas izlases kandidātu pārstāv hokeja skolas “Rīga” komandas, bet pa vienam pārstāvim ir no “Ventas 2002” un “Liepājas Juniora”, kā arī no Šveices vienības Ženēvas “Servette” un Zviedrijas komandas “Wings”.