Latvijas hokejistes dalību pasaules čempionātā noslēdz ar zaudējumu Nīderlandei 0

Latvijas sieviešu hokeja izlase noslēdzošajā pasaules čempionāta (PČ) pirmās divīzijas B grupas turnīra spēlē svētdien ar rezultātu 2:4 (1:3, 1:0, 0:1) piekāpās Nīderlandei.
Jau pirmajās septiņās minūtēs latvietes nokļuva iedzinējos ar 0:2, tomēr 17.minūtē vienus vārtus atguva Latvijas izlases uzbrukuma līdere Līga Miljone. Otrās trešdaļas beigu daļā Latvijai vēl vienus vārtus iemeta Ieva Pētersone, kura samazināja deficītu līdz 2:3, tomēr neko vairāk izlase nespēja paveikt.
Šajā mačā Latvijas izlases vārtos debitēja Kristiāna Apsīte.
Kā zināms, Latvijas izlase jau pirms šīs cīņas bija zaudējusi izredzes iekļūt pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā, jo vienīgo ceļazīmi piektdien nodrošināja Ungārija, kas priekšlaicīgi garantēja uzvaru turnīrā.
Latvijas hokejistes turnīrā izcīnīja trīs uzvaras piecos mačos. Pirmajā spēlē latvietes ar 5:2 uzvarēja Kazahstānu, kam sekoja neveiksme ar 2:5 pret ungārietēm. Savukārt pēc tam tika gūtas uzvaras ar 4:3 pret Itāliju un 3:1 pret Ķīnu.
Pirms pēdējās spēles, kurā vēlāk svētdien Itālija tiksies ar Kazahstānu, Ungārija tikusi pie 12 punktiem piecos mačos, tai ar deviņiem punktiem seko Latvija, bet Kazahstāna un Ķīna ir pa sešiem punktiem. Tikmēr attiecīgi piecus un četrus punktus nopelnījušas Nīderlande un Itālija.
Latvijas izlases līdere turnīrā bija Līga Miljone, kura piecos mačos guva septiņus vārtus.
Latvijas izlase turnīrā startēja bez sava galvenā trenera Aleksandra Macijevska, kurš Ogres “Kurbada” rindās bija aizņemts Latvijas hokeja virslīgas finālā pret “Liepāju”, kas sestdien tika pie valsts čempionu titula.
Macijevski prombūtnes laikā pie izlases vadības stūres aizvietoja Lolita Andriševska, bet par konsultantu bija piesaistīts Andrejs Zaķis.
Latvijas sieviešu hokeja izlase, gatavojoties pasaules čempionātam, no 25.marta līdz 2.aprīlim hokeja hallē “Rīga” aizvadīja nedēļu garu treniņnometni, kurā tika pieslīpēta komandas sadarbība. Treniņnometnes laikā tika aizvadīta pārbaudes spēle ar “Rīga 2002” puišu komandu, kurā ar 5:2 tika izcīnīta uzvara.
Jau ziņots, ka pēc gada pārtraukuma Latvijas izlases sastāvā atgriezuās ilggadējā valstsvienības līdere Inese Geca-Miljone. Jau pirms diviem gadiem pirmo reizi pasaules čempionātu vēsturē vienā komandā spēlēja divas mātes un divas meitas – Inese Geca-Miljone un Līga Miljone, kā arī Aija Apsīte un Agnese Apsīte. Turklāt šogad izlasē debitēka arī jaunākā no Apsītēm – Kristiāna, kura ir vārtsardze.
Pērn Latvijas sieviešu hokeja izlase cieta neveiksmi pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā – zaudējot visās piecās spēlēs un noslīdot grupu zemāk. Arī 2013.gadā Latvija, startējot pirmās divīzijas A grupā, kas ir otrs spēcīgākais līmenis pasaulē, piecās spēlēs palika bez punktiem, tomēr nākamajā gadā triumfēja Ventspilī notikušajās pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupas sacensībās, iegūstot iespēju atgriezties līmeni augstāk.
Paredzams, ka rudenī Latvijas izlasi sagaidīs vēl viens svarīgs turnīrs – tai būs jāpiedalās Phjončhanas olimpisko spēļu kvalifikācijā, bet precīzas pretinieces noskaidrosies vien pēc šī gada pasaules čempionātiem.
Latvijas sieviešu hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupas turnīrā:
vārtsardzes: Evija Tētiņa, Kristiāna Apsīte;
aizsardzes: Anna Kubliņa, Sarma Ozmena, Aija Apsīte, Ilze Kronberga, Sindija Agare, Ilva Ivaškina;
uzbrucējas: Iveta Koka, Ieva Pētersone, Julja Mihejenko, Ilze Bičevska, Līga Miljone, Agnese Apsīte, Anna Katrīna Lagzdiņa, Ivita Krūmiņa, Ilona Ābola, Zane Apse, Katrīna Aņisimova, Inese Geca-Miljone.