Latvijas hokejisti ar zaudējumu noslēdz pārbaudes spēļu ciklu 1

Latvijas hokeja izlase, turpinot gatavoties pasaules čempionātam, sestdien noslēdzošajā pārbaudes spēlē ar 3:4 (0:0, 2:1, 1:3) piekāpās Šveices valstsvienībai.
Latvijas izlases labā mačā, kas tika aizvadīts Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra ietvaros, pa vārtiem guva Andris Džeriņš, Oskars Cibuļskis un Rodrigo Ābols.
Latvijas izlases sastāvā par labāko šajā mačā tika nosaukts Džeriņš.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Jau ar pirmajām minūtēm Šveice raidīja vairākus bīstamus metienus uz Edgara Masaļska vārtiem, taču pieredzējušais vārtsargs palika nepārspēts. Dueļa ievadā Latvija varēja mirkli uzspēlēt piecatā pret trim mājinieku hokejistiem, bet lielais vairākums netika izmantots. Kopumā pirmajā trešdaļā nebija pārāk aktīva spēle, tādējādi pirmās 20 minūtes noslēdzās bez gūtiem vārtiem.

Otrās trešdaļas otrajā minūtē Džeriņš ar skaistu metienu Latviju izvirzīja vadībā, bet pēc vārtu zaudējuma Šveice atdzīvojās un izdarīja spiedienu uz Masaļska vārtiem, kas gan nebija sekmīgs. Turklāt otrā perioda priekšpēdējā minūtē Latvija izvirzījās vadībā ar 2:0, jo teicamu piespēli no Miķeļa Rēdliha izmantoja Cibuļskis. Tiesa, 21 sekundi līdz pārtraukumam šveicieši vienus vārtus atguva.

Noslēdzošais periods sākās ar aktīvu spēli, turklāt Šveice otrajā minūtē panāca neizšķirtu 2:2, bet nepilnu minūti vēlāk lielisku Edgara Kuldas piespēli no aizvārtes izmantoja Ābols. Tieši jauno hokejistu maiņa Latvijas izlasē demonstrēja aktīvu spēli un radīja problēmas šveiciešu hokejistiem, bet 46.minūtē mājinieki vēlreiz līdzsvaroja rezultātu uz tablo, kad izcēlās Gregorijs Hofmans.
Lai arī mača izskaņā Latvija spēlēja vairākumā, tā tomēr nespēja izmantot viena hokejista pārsvaru, un mazāk nekā trīs minūtes pirms beigām Matiass Bībers pārspēja Elvi Merzļikinu, kurš pirms brīža bija nomainījis Masaļski.

Piektdien komandas aizvadīja pirmo savstarpējo pārbaudes spēli, kurā latvieši piekāpās ar 1:2. Vienīgos vārtus Latvijas valstsvienības labā guva aizsargs Edgars Siksna, kuram tas bija pirmais precīzais raidījums valstsvienības rindās.

Latvijas izlase, gatavojoties pasaules čempionātam, astoņās pārbaudes spēlēs guva četras uzvaras – vispirms tā divās spēlēs viesos ar 6:4 un 4:3 pārspēja Dāniju, turpinājumā pret Baltkrieviju vispirms cieta zaudējumu ar 1:3, bet tad emocijām bagātā mačā revanšējās pēcspēles metienu sērijā ar 3:2, bet pagājušajā nedēļā ar 3:4 zaudēja un 4:1 pārspēja Vāciju.