Roberts Bukarts (Nr.71) saņem apsveikumus no komandas biedriem.

Latvijas hokejisti cīnās kā lauvas, bet dramatiski zaudē Zviedrijai – ceturtdaļfināls ies secen 0

Latvijas hokeja izlase pirmdien Bratislavā pasaules čempionāta sestajā mačā dramatiskā cīņā ar rezultātu 4:5 (0:1, 1:1, 3:3) piekāpās iepriekšējo divu meistarsacīkšu uzvarētājai Zviedrijai.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Līdz ar neveiksmi Latvija zaudēja pat teorētiskas izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā. Čempionāta noslēgumā latvieši otrdien cīnīsies ar Norvēģiju.

Latvijas izlases labā trīs vārtus guva Roberts Bukarts, bet vienu reizi precīzs bija Jānis Jaks. Pretiniekiem izcēlās Elīass Petešons, Ādrians Kempe, Antons Landers, Patriks Hērnkvists un Deniss Rasmusens.

Latvijas izlases rindās par labāko spēlētāju tika atzīts Bukarts, bet zviedriem šo godu izpelnījās Kempe.

Spēles ievadā abas komandas bija piesardzīgas, taču tuvāk gūtiem vārtiem bija Zviedrijas hokejisti, kuri pirmajās minūtēs noklaudzināja Kristera Gudļevska sargāto vārtu stabiņu. Pirmā perioda vidū latviešus mazākumā atstāja Oskars Batņam, zviedriem 11.minūtē realizējot vairākumu. Uzlecošā zvaigzne Petešons no aizvārtes saņēma Gabriela Landeskoga piespēli un ar spēcīgu raidījumu no iemetienu apļa raidīja ripu vārtos.

Uzreiz pēc zaudētajiem vārtiem laba izdevība bija Teodoram Bļugeram, taču Henriks Lundkvists bija savos uzdevumu augstumos, kamēr pāris minūtes vēlāk netika izmantots izgājiens trijatā pret vienu pretinieku aizsargu. Zviedrijas hokejisti turpināja turēt augstu tempu, kā rezultātā Oskars Cibuļskis par klupināšanu saņēma divu minūšu sodu, taču šoreiz “trīs kroņus” izdevās apturēt. Perioda turpinājumā pārsvars bija pasaules čempioniem, taču bīstamas epizodes pie Latvijas vārtiem netika radītas.

Otrā perioda pirmajās minūtēs Zviedrijas hokejisti vētraini uzbrukuma Latvijas izlases cietoksnim, vienā no epizodēm Gudļevskim glābjot latviešus. Perioda astotajā minūtē Latvija tika pie pirmās iespējas spēlēt vairākumā – tajā pēc brāļu Bukartu saspēles Roberts trieca ripu vārtu stūrī, trešdaļas devītajā minūtē panākdams izlīdzinājumu. Uzreiz pēc tam Landeskogs noklaudzināja Latvijas izlases vārtu stabu.

Perioda 14.minūtē gan zviedri atjaunoja vadību. Uzbrukumu ar tālu piespēli ievadīja Lundkvists, bet ar zibenīgu metienu vārtos noslēdza Kempe. Zviedri turpināja kontrolēt cīņas gaitu, taču ar rezultatīvām darbībām tas nenoslēdzās. Savukārt latvieši perioda priekšpēdējā minūtē neizmantoja lielisku izdevību izslidot divatā pret vienu pretinieku aizsargu. Pēdējā minūtē zviedri palika mazākumā, bet šajā periodā Latvija vairākumu neizmantoja.

Otrā perioda otrajā minūtē kuriozā epizodē Matīass Ēkholms pats ieraidīja ripu savos vārtos. Kā pēdējais no latviešiem ripai pieskārās Roberta Bukarts, kuram tika pieskaitīts precīzais metiens. Trīs minūtes vēlāk rezultāts bija jau 3:2 Latvijas izlases labā. Pēc zviedru kļūdas savā aizsardzības zonā nepieskatīts pie pretinieku vārtiem pieslidoja Jaks, kurš ar precīzu raidījumu noslēdza paša iesākto uzbrukumu.

Gūtie vārti nedaudz atvēsināja pretiniekus, kamēr Latvija kļuva arvien aktīvāka. Perioda septītajā minūtē gan neizdevās izmantot izgājienu divatā pret vienu zviedru aizsargu. Pāris minūtes vēlāk zviedri panāca izlīdzinājumu, samērā vieglu, bet precīzu metienu pa vārtiem izdarot Landeram. Jau periodā 11.minūtē zviedri bija vadībā – Uvim Balinskim salaužot nūju, viņa pretspēlētājs Hērnkvists nonāca pie vārtiem un raidīja ripu tīklā.

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta spēlē dramatiski zaudē Zviedrijai

Pāris minūtes vēlāk par pretinieka nūjas turēšanu uz noraidīto soliņa devās Lauris Dārziņš, taču pasaules čempioni vairākumu nerealizēja. Trīsarpus minūtes pirms pamatlaika beigām Roberts Bukarts nokārtoja “hat-trick” un izlīdzināja rezultātu – latviešu uzbrucējs no gaisa raidīja vārtos atlēkušo ripu un panāca 4:4. Zviedrijas soliņš uzskatīja, ka pirms tam bija aizmugures situācija, un ņēma trenera izaicinājumu. Tiesneši vārtus ieskaitīja, tādējādi Zviedrijai tika piešķirtas divas soda minūtes.

Vairākumā latvieši saasināja uzbrukumus zviedru vārtiem, bet pusotru minūti pirms pamatlaika beigām vārtsargs tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, jo Latvijai vajadzēja uzvaru pamatlaikā. Pusminūti pirms pamatlaika beigām Deniss Rasmusens raidīja ripu Latvijas izlases vārtos un sarūpēja Zviedrijai uzvaru.

B grupas kopvērtējumā vadībā ar maksimāli iespējamiem 18 punktiem sešos mačos ir Krievija, kam ar 15 punktiem sešos dueļos seko Čehija un Zviedrija, bet tālāk ar 12 punktiem seko Šveice. Tālāk ar sešiem punktiem sešos dueļos ir Latvija un Norvēģija. Visbeidzot Austrijai un Itālijai sešās spēlēs punktu nav, šīm komandām plkst.21.15 cīnoties par vietas saglabāšanu augtākajā divīzijā.