Latvijas hokejisti pirmajā pārbaudes spēlē piekāpjas Somijai 0

Latvijas hokeja izlase, gatavojoties pasaules čempionātam, ceturtdien izbraukumā pirmajā pārbaudes spēlē ar 1:5 zaudēja Somijas valstsvienībai. Rīt abas komandas tiksies atkārtoti.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

Latvijas izlases labā vienīgos vārtus guva Guntis Galviņš. Pirmajā periodā vārtus sargāja Ervīns Muštukovs, atvairot 19 no 20 metieniem, bet cīņas turpinājumā darbojās debitants Jānis Kalniņš, kapitulējot četras reizes. Latvijas izlase spēlēja bez daudziem līderiem, bet valstsvienībā debitēja pieci hokejisti.

Pirmais periods aizritēja ar lielu mājinieku pārsvaru, ko vislabāk raksturo statistika – metieni 20:2. Taču vārtos sekmīgi darbojās Muštukovs, bet otrā galā Galviņš viegli palaida ripu vārtu virzienā, pārsteidzot Villi Kolpanenu nesagatavotu – 1:0. 19. minūtē somi izmantoja trešo iespēju spēlēt vairākumā – pirmais pie Muštukova atsistās ripas bija Tomi Huhtala, izlīdzinot rezultātu.

Sākot ar otro periodu, Latvijas vārtus sargāja Jānis Kalniņš, debitējot lielajā izlasē. Muštukovs otrdien sacīja, ka kluba sastāvā bija savainojis potīti, kas vēl nav simtprocentīgi kārtībā. Iespējams, trauma tika atsvaidzināta un tāpēc bija maiņa. Kalniņam nācās kapitulēt jau pirmajā minūtē, kad somi izspēlējās līdz tukšiem vārtiem. Pozicionāli ļoti slikti nospēlēja aizsargu pāris Porejs – Saviels. Perioda vidū neveiksmīgi nospēlēja Kalniņš un somi guva trešos vārtus.

Arī spēles turpinājumā raksturs nemainījās, somi guva vēl divus vārtus un svinēja pārliecinošu uzvaru. Metienu attiecība – 53:6…