Latvijas hokejisti spēles galotnē piekāpjas Krievijai 0

Latvijas hokeja valstsvienība piektdien “Arēnā Rīga” pēdējā minūtē ielaida divus vārtus un ar 1:3 zaudēja Krievijas otrajai izlasei pārbaudes spēlē.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Vienīgos vārtus mājiniekiem guva Artūrs Kulda, taču spēles izskaņā, spēlējot mazākumā, Latvija ielaida izšķirošos vārtus. Abas komandas atkārtoti tiksies sestdien.

Edgars Masaļskis Latvijas vārtos kapitulēja pirmās trešdaļas vidū, kad Andrejs Popovs vārtu priekšā veikli pielaboja ripu pēc Antona Gļinkina metiena. Laukuma saimniekiem bija labas iespējas rezultātu izlīdzināt, tostarp spēlējot piecatā pret trim pretiniekiem, taču neko vairāk par Artūra Kuldas metienu pa vārtu stabiņu Latvijas hokejisti līdz pārtraukumam nepanāca.

Vairāk iespēju uzbrukumā Krievijas izlasei bija arī otrajā periodā, tomēr spēle ritēja spēkos daudzmaz līdzīgi. Pēdējā trešdaļā Latvijas izlase centīgi uzbrukuma skaitliskajā vairākumā, līdz Kulda ar metienu no zilās līnijas pārspēja viesu vārtsargu Ivanu Kasutinu. Atlikušo pamatlaika daļu mājinieki aizvadīja mazākumā, jo par sitienu pretiniekam ar nūju uz piecām minūtēm noraidīja Robertu Jekimovu. Ilgstošos Krievijas izlases uzbrukumus 36 sekundes pirms spēles beigām vārtu guvumā pārvērta Artjoms Lukjanovs un viesi izvirzījās vadībā.

Cenšoties panākt izlīdzinājumu, Masaļski aizstāja piektais laukuma spēlētājs, taču Dmitrijs Kargaļickis tukšajos vārtos iemeta trešo ripu. Par labākajiem spēlē atzina abu komandu vārtsargus.

Spēles pret Krievijas II izlasi Latvijas hokejisti aizvada jauna dizaina kreklos, kuru noformējumā izmantotas latvju zīmes.

Latvijas izlases treneru kolektīvā Teda Nolana vadībā debitēja viņa jaunie asistenti Aigars Cipruss un kanādietis Toms Kūlens. Valstsvienības sastāvā nav vairāku savainotu spēcīgu hokejistu, tostarp Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs, Krišjānis Rēdlihs, Oskars Bārtulis un Guntis Galviņš.

Krievijas otrajā izlasē galvenā trenera Igora Ņikitina vadībā ir pulcēti mazāk zināmi Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu spēlētāji, kuri vēlas apliecināt savu noderību arī valstsvienības līmenim.

Latvijas valstsvienība gatavojas Soču olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, kas nākamgad no 7. līdz 10. februārim notiks Rīgā. Latvijas izlase par vienīgo olimpisko ceļazīmi konkurēs ar Franciju, Kazahstānu un vienu no atlases iepriekšējās kārtas uzvarētājām. No 13. līdz 15. decembrim Latvijas izlase vēl piedalīsies četru valstu turnīrā Francijā, kur spēlēs ar mājiniekiem francūžiem, slovēņiem un dāņiem.