×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
28. jūnijs, 2012
Drukāt

Latvijas iedzīvotāji dod priekšroku savas valsts apceļošanai

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas iedzīvotāji brīvdienu ceļojumus priekšroku dod savas valsts apceļošanai, liecina Eiropas Savienības (ES) statistikas biroja “Eurostat” dati. Pērn 78% gadījumu Latvijas iedzīvotāji devušies ceļojumos savas valsts robežās, bet ārzemju braucienos devušies 22% no Latvijas tūristiem.

Salīdzinot ar 2008.gadu, Latvijas iedzīvotāju veikto brīvdienu ceļojumu skaits pērn sarucis par 2%.

Savu valsti visvairāk apceļo rumāņi (93%), kam seko spāņi (92%) un portugāļi (91%), savukārt Luksemburgas iedzīvotāji savas valsts teritorijā gandrīz neceļo vispār, brīvdienās dodoties uz ārvalstīm.

ES iedzīvotāji pērn visvairāk devušies brīvdienu ceļojumos savas valsts robežās, kas veido 76% no visiem ceļojumiem, bet ārvalstu ceļojumu īpatsvars veido 24%.

Salīdzinot ar 2008.gadu, brīvdienu ceļojumu skaits ES valstīs saglabājies nemainīgs, taču biznesa ceļojumu skaits samazinājās par 11%.

Šajā laika posmā vairumā dalībvalstu reģistrēta biznesa ceļojumu samazināšanās. Vislielāko lejupslīdi piedzīvoja Bulgārija – par 60% un Čehija – par 51%, bet vislielāko pieaugumu Igaunija – par 50% un Zviedrija – par 25%.

Latvijas iedzīvotāju veikto biznesa ceļojumu skaits 2011.gadā, salīdzinot ar 2008.gadu, samazinājās par 5%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+