Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Agris, Agrita
Svētdiena, 24. septembris, 2017
28. jūnijs, 2012
Drukāt

Latvijas iedzīvotāji dod priekšroku savas valsts apceļošanai

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas iedzīvotāji brīvdienu ceļojumus priekšroku dod savas valsts apceļošanai, liecina Eiropas Savienības (ES) statistikas biroja “Eurostat” dati. Pērn 78% gadījumu Latvijas iedzīvotāji devušies ceļojumos savas valsts robežās, bet ārzemju braucienos devušies 22% no Latvijas tūristiem.

Salīdzinot ar 2008.gadu, Latvijas iedzīvotāju veikto brīvdienu ceļojumu skaits pērn sarucis par 2%.

Savu valsti visvairāk apceļo rumāņi (93%), kam seko spāņi (92%) un portugāļi (91%), savukārt Luksemburgas iedzīvotāji savas valsts teritorijā gandrīz neceļo vispār, brīvdienās dodoties uz ārvalstīm.

ES iedzīvotāji pērn visvairāk devušies brīvdienu ceļojumos savas valsts robežās, kas veido 76% no visiem ceļojumiem, bet ārvalstu ceļojumu īpatsvars veido 24%.

Salīdzinot ar 2008.gadu, brīvdienu ceļojumu skaits ES valstīs saglabājies nemainīgs, taču biznesa ceļojumu skaits samazinājās par 11%.

Šajā laika posmā vairumā dalībvalstu reģistrēta biznesa ceļojumu samazināšanās. Vislielāko lejupslīdi piedzīvoja Bulgārija – par 60% un Čehija – par 51%, bet vislielāko pieaugumu Igaunija – par 50% un Zviedrija – par 25%.

Latvijas iedzīvotāju veikto biznesa ceļojumu skaits 2011.gadā, salīdzinot ar 2008.gadu, samazinājās par 5%.

Pievienot komentāru

Padomi ceļotājiem uz Āziju; mācies kaulēties, bet nebaro pērtiķus!Pēdējos gados arvien vairāk ceļotāju vēlas doties iepazīt Taizemi, Vjetnamu, Šrilanku, Indiju, kā arī citas Āzijas reģiona valstis. Kad Latvijā jau valda rudens vai ziema, šīs valstis lutina ar lieliskiem, saulainiem un īsteni vasarīgiem laika apstākļiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+