×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. oktobris, 2015
Drukāt

Latvijas iedzīvotāji justos nekomfortabli, ja augstākajā vēlētajā politiskajā amatā atrastos transpersona (4)

praidists2

Lielākā daļa jeb 62% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, atzinuši, ka justos nekomfortabli, ja augstākajā vēlētajā politiskajā amatā atrastos transpersona vai transseksuāla persona, liecina jaunākā “Eirobarometra” aptauja.

Komfortabli, ja šo amatu ieņemtu transpersona vai transseksuāla persona, justos 13% Latvijas iedzīvotāju. Savukārt, ja attiecīgo amatu ieņemtu gejs, lesbiete vai biseksuāls cilvēks, 21% iedzīvotāju justos komfortabli, bet 51% – nekomfortabli. Salīdzinoši līdzīgu atbildi Latvijas iedzīvotāji snieguši par cilvēkiem, kuri vecāki par 75 gadiem. Viņu atrašanās šajā amatā 25% iedzīvotāju būtu komfortabla, bet 47% – nekomfortabla.

Tikmēr 43% iedzīvotāju norādījuši, ka cilvēks zem 30 gadiem augstākajā vēlētajā politiskajā amatā liktu justies komfortabli, savukārt pretēju viedokli pauda iedzīvotāji 26% gadījumu. Ja cilvēkam attiecīgajā amatā būtu atšķirīga etniskā izcelsme no vairākuma iedzīvotāju, 42% norādījuši, ka tas liktu viņiem justos komfortabli, bet pretēju viedokli pauda 22% aptaujāto. Līdzīga attieksme ir arī pret cilvēkiem, kuru reliģija atšķiras no iedzīvotāju vairākuma reliģijas.

Savukārt 52% Latvijas iedzīvotāju justos komfortabli, ja attiecīgo amatu ieņemtu cilvēks ar invaliditāti. Nekomfortabli ar to justos 16% Latvijas iedzīvotāju.

Toties sievietes atrašanās augstākajā vēlētajā politiskajā amatā 72% Latvijas iedzīvotāju liktu justies komfortabli. Pretējs viedoklis ir 4% iedzīvotāju.

Aptauja par diskrimināciju tika veikta laika posmā no šā gada maija līdz jūnijam.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. neredzu starpību, ja vien cilvēks ir zinošs un spējīgs darīt tos darbus, kādus viņam ir deleģējusi sabiedrība. Drīzāk par neirotiskajiem arābiem jāsatraucas

  2. Starp pasaules kariem pieplūda pilns ar “laukstrādniekiem”, kuru atvases nu “pravit bal”.

  3. Tā tas ir patreiz. Bet jau drīzumā viss var mainīties. Uz mums nepārtraukti tiek izdarīts spiediens, ka šie psihiski nelīdzsvarotie vai izvirtušie cilvēki jau esot norma. Jau skolās sāk piešķirt skolotājiem tiesības darbus klasē veikt pēc saviem ieskatiem un tad jau tāds pēc kloākas dvakojošs dzejolis ( ja to tā var saukt) tāds sīkums vien ir. Ja teātrī par normu uzskata slima režisora galvā radušās idejas, kā publikas priekšā nodarboties ar onanismu tad man zudusi jebkāda cerība uz tikumisku un latvisku valsti. Kā paziņo ģimnāzijas darbiniece tad tikums jau tāds pilnīgs murgs vien esot un ministre ar putām uz lūpām metas šo aizstāvēt. Un 62 jau tāds lejupslīdošs mierinājuma ielāps vien ir. Vislielākā 20. gs ģeopolitiskā katastrofa ir latviešiem atņemtais saprāts un tas liecina, ka par nāciju mēs nekad nekļūsim.

    • Jā gan, un vēl nesenā, teiksim – 100 gadu pagātnē vairums latviešu būtu arī izbrīnīti par to, ka ir iespējamas vispārējas vēlēšanu tiesības.
      Par laimi, zinātne attīstās un cilvēki, kas nejūtas kā tā dzimuma piederīgie, kādā viņi ir piedzimuši, var vieglāk mainīt ķermeņa dzimumu , lai tas atbilstu psihiskajam. Nebrīnītos, ja ar laiku dzimuma maiņa būtu kaut kas tikpat vienkārši paveicams kā frizūras maiņa un jauni cilvēki pieaugot izmēģinātu dažādus dzimumus līdz atrastu to, kurā jūtas vislabāk.

Draugiem Facebook Twitter Google+