×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
7. maijs, 2015
Drukāt

Pierunāt Krieviju atgriezties pie sarunu galda. Saruna ar Polijas vēstnieci Evu Dembsku (2)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Jau divus mēnešus Latvijā strādā jaunā Polijas vēstniece Eva Dembska. Viņa ir karjeras diplomāte un specializējusies ES un Baltijas jūras valstu sadarbības jautājumos. “LA” ielūdza vēstnieci uz redakciju, kur ar viņu par Polijas attiecībām ar Latviju, Krieviju un attieksmi pret ģeopolitisko situāciju reģionā sarunājās žurnālisti Valdis Bērziņš un Ģirts Vikmanis.

Ģ. Vikmanis: – Kādi ir jūsu pirmie iespaidi par Latviju, un kādus uzsvarus liksiet savas kadences laikā mūsu valstī?

E. Dembska: – Jau vairākas nedēļas esmu Latvijā, un mani iespaidi ir pozitīvi. Esmu priecīga, ka varu te strādāt, jo Latvija Polijai ir ciešs sabiedrotais ES un NATO, kā arī Baltijas jūras padomē, un šajās organizācijās mūsu valstīm daudzos jautājumos ir vienāda pozīcija. Savas kadences laikā Latvijā, ņemot vērā situāciju reģionā, uzsvaru pārsvarā likšu uz sadarbību politikas, drošības un ekonomikas jomā. Mums ir arī daudz kopīgu tematu, sadarbojoties Baltijas jūras reģionā. Vēsture pierādījusi – jo labāk esam tajā integrēti un jo ciešākas ir mūsu saites, jo labākas veidojas mūsu tirdzniecības attiecības. Savā darbā lielu uzsvaru likšu uz sadarbību ar Latvijas poļu minoritāti, kas ir ļoti lojāla Latvijas valdībai un labi iekļāvusies vietējā sabiedrībā. Tāpat Latvijai un tās iedzīvotājiem rādīšu moderno Poliju. Jūlijā Polija sāks savu prezidentūru Baltijas jūras valstu padomē, un mēs vēlamies, lai reģionā starp dažādu valstu nevalstiskajām organizācijām, medijiem, izglītības iestādēm un vietējām pašvaldībām būtu pēc iespējas vairāk savstarpējo saišu un sadarbības tīklu. Jo vairāk tādu būs, jo labāk. Ar ES un Baltijas jūras problemātiku strādāju vairāk nekā piecpadsmit gadus.

– Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju un to, ka uz Poliju rotācijas kārtībā nosūtīti NATO sabiedroto spēki, jājautā: vai Polija jūtas droša?

– Mēs pirms vairāk nekā piecpadsmit gadiem iestājāmies NATO, lai uzlabotu drošību, un mēs paļaujamies uz alianses kolektīvās drošības sistēmu. Jūtamies droši un esam priecīgi par NATO samita lēmumiem Velsā, arī par lielāku sabiedroto klātbūtni rotācijas kārtībā mūsu reģionā. Polijai nākamā gada jūlijā jāorganizē nākamais NATO samits, tādēļ vēlamies uzzināt arī Latvijas pieredzi, kas rīkoja samitu Rīgā 2006. gadā. Pašlaik gan NATO ir citāda alianse nekā pirms desmit gadiem, turklāt arī situācija mūsu pasaules daļā ir mainījusies. Polija ir gatava ciešākai sadarbībai militārajā jomā gan ar Baltijas valstīm, gan ar saviem kaimiņiem Centrāleiropā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. GALVENAIS IR GANA CĪTĪGI LAIZĪT KRIEVIJAI PAKAĻU, TAD VISS BŪS LIELISKI… 🙂

  2. ................... Atbildēt

    kā no Marsa

Draugiem Facebook Twitter Google+