Latvijā
Sabiedrība

Latvijas iedzīvotāju naudu izmanto Krievijas propagandas medija stiprināšanai2

Foto LETA

Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) uzskata, ka turpmāka Krievijas propagandas medija “Sputnik” satura izmantošana sabiedriskajos medijos nav pieļaujama, informēja NEPLP.

NEPLP secinājis, ka no 2017.gada 1.janvāra līdz 2018.gada 14.martam sabiedrisko mediju vienotajā ziņu portālā “LSM.lv” 393 reizes ir izmantotas dažādu avotu piedāvātas “Sputnik” fotogrāfijas. Tāpat “Sputnik” fotogrāfijas regulāri izmantotas VSIA “Latvijas Televīzija” (LTV), kā arī VSIA “Latvijas Radio” (LR) sociālajos kontos.

Tādejādi padome konstatējusi, ka Latvijas sabiedriskie mediji ikdienā izlieto sabiedriskā pasūtījuma naudu, lai iegādātos “Sputnik” materiālus. “Latvijas nodokļu maksātāju naudas izlietošana “Sputnik” stiprināšanai un tā zīmola popularizēšanai nav Latvijas sabiedrības interesēs,” sacīja padomes priekšsēdētāja vietnieks Ivars Āboliņš.

Respektējot redakcionālās neatkarības principu, NEPLP uzskata, ka jāizvērtē uzticamu informācijas avotu izmantošanu satura veidošanā atbilstoši sabiedrisko mediju mērķiem, kvalitatīvas žurnālistikas standartiem, iestājoties par sabiedriskā medija kā neatkarīga un uzticama satura veidotāja vērtībām, norādīja NEPLP.

2013.gada 9.decembrī ar Krievijas Federācijas prezidenta Vladimira Putina rīkojumu tika izveidota ziņu aģentūra “Rossija Segodņa”, kuras sastāvā ir informācijas aģentūra “Sputnik”.

LA.lv