×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
17. oktobris, 2017
Drukāt

Latvijas iedzīvotāju noskaņojums pasliktinājies (7)

Foto LETAFoto LETA

Latvijas iedzīvotāju noskaņojums ir pasliktinājies, pavēstīja “Baltic International Bank” korporatīvās komunikācijas vadītāja Teika Lapsa, atsaucoties uz jaunākā “Baltic International Bank Latvijas barometra” pētījuma datiem.

Viņa norādīja, ka līdz ar rudenīgajiem laikapstākļiem arī Latvijas iedzīvotāju skatījums uz situāciju kā valstī kopumā, tā ģimenē kļuvis drūmāks – visas pētījumā analizētās jomas (kopējā situācija, ekonomika, ģimenes materiālais stāvoklis, darba izredzes un valdības darbs) piedzīvojušas kritumu par vidēji trim indeksa punktiem. Tostarp viskritiskāk vērtēta ģimenes materiālā stāvokļa attīstība, indeksam sarūkot no -9 līdz -11 indeksa punktiem.

Vērtējot ģimenes materiālo stāvokli pēc gada, optimismu jaunākajā pētījumā pauduši 17% respondentu, kamēr pretējās domās bija 15% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, savukārt ģimenes materiālā stāvokļa attīstības prognozes indekss mēneša laikā ir piedzīvojis vēl straujāku lejupslīdi – mēnesi iepriekš šis indekss bija par četriem punktiem augstāks.

Tāpat pētījums atklāj, ka mazākās izmaiņas vērojamas kopējās situācijas attīstības un pašreizējā ekonomikas stāvokļa vērtējumā, katrai pozīcijai nokrītot vien par vienu indeksa punktu. Vērtējot kopējo situācijas attīstību, 25% respondentu atzinuši, ka tā attīstās pareizā virzienā.

Lūgti novērtēt valdības darbu, 77% aptaujāto iedzīvotāju pauduši neapmierinātību. “Pašlaik šajā pozīcijā vērojams viszemākais sabiedrības vērtējums ar -43 indeksa punktiem,” piebilda Lapsa.

Viņa piebilda, ka ir jūtams arī cilvēku negatīvais noskaņojums attiecībā uz darba tirgu – 61% iedzīvotāju atzīmējis, ka Latvijā patlaban nav iespējas atrast labu darbu.

Pētījuma mainīgās daļas ietvaros šoreiz noskaidroti iedzīvotāju viedokļi par Latvijas demogrāfiju un emigrāciju, vēlamo un esošo bērnu skaitu ģimenē, šķēršļiem demogrāfijas veicināšanā un reemigrācijā.

Plašāki pētījuma otrās daļas rezultāti tiks publiskoti ceturtdien, 19.oktobrī.

“Baltic International Bank Latvijas barometrs” ir Latvijas iedzīvotāju noskaņojuma un attieksmes pētījums, kurā ik mēnesi, iekļaujot pazīstamu ekspertu vērtējumus, tiek atspoguļotas sabiedrībā aktuālas norises.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Visvairāk sarūktina šī nepārtrauktā melošana. Kad beidzot būs tas “veiksmes stāsts”, ko tautai apsolīja. Pat teica, ka tas jau ir iesācies? Kad valsts sāks pati veidot darba vietas, lai 350 000 mūsu dēli un meitas baidzot varētu atgriezties dzimtenē? Kad???

  2. Daudzi komentāri netiek publicēti – cenzēti -dzēsti – Suns zin ko ēdis !

  3. Šī valdība ir pelnījusi ataišanu. Ko viņa ir izdarījusi tautas labā ? KO TIEŠI ? Pacēlusi nodokļus daudzās jomās? Padarījusi nepieejamākus medicīnas pakalpojumus? Un tmll. Tautas intereses tajai ir svešas . Darbs valdībā tas ir kā viņu privātbiznes. Ekonomiskā situācija valstī paliek arvien sliktāka !

  4. Katru nedēļu pēta – vienā izpēta, ka “dzīve kļūst labāka, dzīvošana jautrāka” ( algas diena) – nākamajā sākas pesimisms (rēķini apmaksāti, bet makā….). Atkal jāņem īsais kredīts….

  5. Es jūtos labi savā ādā, bet bagāts neesmu.

  6. Pec pusotra gada liksies, ka saja laika esam dzivojusi loti labi. Neatgriezniskais process ir beigu stadija un ko labot jau ir par velu! Diemzel kartejo reizi cietis tauta un pamatigi.

  7. auseklis sijātājs Atbildēt

    Kā tad tā?! Nupat tak kāds Pētījums apgalvoja, ka šajā zemē visi laimīgi!

Draugiem Facebook Twitter Google+