×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. novembris, 2015
Drukāt

Latvijas iedzīvotājus visvairāk iedvesmo Vaira Vīķe-Freiberga (6)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas iedzīvotājus visvairāk iedvesmo Vaira Vīķe-Freiberga, māksliniece Džemma Skulme un Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, noskaidrots saldumu ražotāja “Laima” pasākumā Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienā 18. novembrī.

Pašā Rīgas centrā, netālu no leģendārā “Laimas” pulksteņa, visas dienas garumā ikviens Rīgas iedzīvotājs un viesis bija aicināts apmeklēt trīs “Laima” stendus, kuros uz īpašām svētku tāfelēm sniedza atbildes uz jautājumiem saistībā ar Latviju, kā arī tika cienāti ar īpaši sarūpētajiem “Laima” saldumiem.

“Bija patiess prieks redzēt, cik daudz cilvēku vēlējās pateikt, kas viņiem Latvijā ir vistuvākais un vismīlētākais. Sniegtās atbildes uz šiem jautājumiem mūs nepārsteidz, bet patīkami iepriecina, jo ģimene, Latvijas daba un iedvesmojoši cilvēki ir tie, kas mūsos vairo patriotismu un mīlestību,” stāsta Dana Erciņa-Užāne, NP Foods Komunikācijas direktore.

Pasākuma ietvaros tika noskaidrotas atbildes uz trīs jautājumiem – ko cilvēki Latvijā visvairāk mīl, kurš ir iedvesmojošākais cilvēks Latvijā, kā arī kāda ir patiesā Latvijas garša. Rezultāti liecina, ka lielākajai daļai iedzīvotāju Latvijas garša asociējas ar štovētiem kāpostiem, zirņiem ar speķi, kā arī ar rupjmaizi un medu. Savukārt vismīlētākā ir pati Latvija, tās daba un, protams, ģimene. Starp iedvesmojošākajiem cilvēkiem Latvijā ierindota arī grupa “Prāta vērta” un Maestro Raimonds Pauls.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. pilnīgas muļķības

  2. Vējonis arī kādu iedvesmo? ar ko?

  3. uz ko var iedvesmot viena… es pat neatrodu vārdu, kā viņu nosaukt, kas ņirgājas par represētajiem, nicina leģionārus, savulaik ar likuma palīdzību ir mazinājusi latviešu valodas lomu un nozīmi, nodarbojusies ar milzīgu naudas summu ieraušanu un pat pulksteņa piesavināšanos?!
    augstprātībā viņai neviens nevar līdzināties, šai “iedvesmotājai”.

  4. Šo rakstu lasot, pārņēma dalītas jūtas. Iepriecina, ka cilvēkus iedvesmo cienījamas personības kā valsts prezidents;-e vai mākslinieks;-e. Skumji, ka Latvijā trūkst skolotāja;-as, mācītāja;-as, daktera;-es un citu ikdienā sastaptu cilvēku, kas iedvesmo ar pieklājību, uzmanību, sapratni, takta izjūtu, izkoptu dvēseles un gara kultūru, inteliģenci, vienkārši kā labi un jauki cilvēki, ar kuriem būtu patīkami pavadīt pāris stundu kā blakussēdētājs;-a pārlidojumam no Rīgas uz kādu no galamērķiem Eiropas robežās! Vakar nācās mierināt draudzeni par piedzīvoto mobingu ( vācu vārdnīcā šim angļu izcelsmes vārdam ir divas nozīmes – tiešā- putnu grupu uzbrūkoša izturēšanās pret ķērējputniem, pūcēm; pārnestā- viltīga, ļaunprātīga citu nomelnošana, aprunāšana, psihoterors darba vietā ) no tautiešiem – trīsdesmitgadniekiem nesenajā pārlidojumā no mājām uz Minheni. Šeit tikai jāpievienojas Paulam Bankovskim : ” Lidmašīnās tagad ir spiesti sastapties visdažādāko sabiedrības kārtu un rocības ļaudis…Īstenībā jau lidostā – vienalga, …pārņem vēlme norobežoties no pārējiem latviešiem un nekā neizrādīt, ka esmu viens no viņiem. Man ir neērti, ka esmu piederīgs, un kauns par visu – izskatu, uzvedību, dzirdamajām sarunām un tajās saklausāmo vientiesību, aprobežotību, izglītības trūkumu un seklumu. Un es atviegloti uzelpoju ikreiz, kad lidostas darbinieki vai lidmašīnas stjuartes mani uzrunā savā šķībajā angļu valodā, jo ir noturējuši mani par kādu citu, par kādu, kas es nemaz neesmu…” (18,2014,158). Paldies Paulam Bankovskim par jauko iedvesmojošo grāmatu un dalīšanos savās izjūtās ar citiem, lai arī ne tikai patīkamās! Vienas stundas lidojums var pārvērsties par murgu, no kura gribās atbrīvoties uz neatgriešanos mājās…

  5. ilgu mūžu Vairai – viņa ir manifestējusi un visi Latvijas godmani, slakteri, kargini, kalviisji un knuti ir realizējušies kā veiksmīgas personības, saules mūžu viņiem.

  6. Vaira Vīķe Freibergas kundze! Raimonds Vējoņa kungs/Mūsu Prezidents ir Patīkams! Freibergas kundze priekš Latviešu valsts ir izdarījusi daudz laba! Starptautiskā ziņā! Bet zemāk stāvošas amatpersonas, Freibergas kundzes laikā, neko vērtīgu neizdarīja, neuzbūvēja, lai tiktu uzcelta, sakārtota iedzīvotāju ikdienas dzīve! Atbildīgās amatpersonas, kuras Solija nezin kādus tur Labklājības kalnus, pirms vēlēšanām, ar visām savām partijām, viņi neko nav izdarījuši, sasnieguši, lai galu galā tik šķidri mēs nebūtu nodzīvojušies! Lūk, aizvakar tagadējā Saemas spīkere teica patiesību!

Draugiem Facebook Twitter Google+