×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. maijs, 2017
Drukāt

Latvijas iesācējuzņēmums dosies misijā uz Mēnesi

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Latvijas zinātnieku pētījumi vainagojušies panākumiem un novērtēti starptautiski – Latvijas iesācējuzņēmumam “Eventech” uzticēts izstrādāt daļu no “Luna-27” kosmosa kuģa nolaišanās sistēmas, pastāstīja investors un Komercializācijas reaktora vadītājs Nikolajs Adamovičs.

2012.gadā Komercializācijas reaktorā dzimušais un akcelerētais uzņēmums nule ir noslēdzis vienošanos ar Lielbritānijas kosmosa tehnoloģiju izstrādes kompāniju “Neptec”, kas sadarbojas ar NASA, Eiropas Kosmosa aģentūru (EKA), “AirBus”, Lielbritānijas Kosmosa aģentūru u.c.

“Luna-27” misijas projektā uzņēmums nodrošinās daļu no nolaišanās sistēmas izstrādes, proti, lāzerskanēšas jeb LiDAR (light detection and ranging) sensorus. LiDAR sistēmai jānodrošina augstas izšķirtspējas 3D Mēness virsmas attēlus, lai palīdzētu atrast piemērotu un drošu vietu, kur varētu nolaisties kosmosa kuģis. Mērījumu precizitāte ir īpaši svarīga, lai lidaparāts varētu droši nolaisties.

“Manuprāt, tas ir Latvijas mērogam nebijis notikums, jo tie ir ne tikai zinātnieku un uzņēmuma panākumi, bet arī valsts panākumi. Latvija jau pirms kāda laika izteica vēlēšanos pievienoties Kosmosa aģentūras dalībvalstu lokam un šis notikums varētu būt mūsu iespēja,” uzsvēra Adamovičs.

Plānots, ka starptautiskā kosmosa misija “Luna-27”, ko organizē EKAsadarbībā ar Krievijas Federācijas Kosmosa izpētes institūtu un kosmosa izpētes milzi “Airbus”, uz Mēnesi startēs 2021.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+