Mobilā versija
+7.2°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
21. aprīlis, 2015
Drukāt

Latvijas ieslodzījuma vietās šobrīd atrodas 4588 ieslodzīto

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas ieslodzījuma vietās šobrīd atrodas 4588 ieslodzīto, otrdien intervijā “TV24 Rīga” sacīja Ieslodzījuma vietas pārvaldes vadītāja Ilona Spure.

Viņa norādīja, ka aptuveni 35% no viņiem ir darbspējīgā vecumā. Savukārt 47,% procenti ar brīvības atņemšanu saistītu sodu izcieš pirmo reizi – pērējie cietumā atgriezušies jau atkārtoti.

“Mēs neesam utopisti un neceram, ka visus tagad izlabos. Pieaugušu cilvēku var motivēt mainīties, bet ne izmainīt ar varu,” sacīja Spure.

Spure atzina, ka liela daļa ieslodzīto mācās soda izpildes laikā nevis tāpēc, lai iegūtu jaunas zināšanas, ko izmantot pēc atbrīvošanas no cietuma, bet gan tādēļ, lai varētu cerēt uz pirmstermiņa atbrīvošanu. Rezultātā Latvijā ir izbijuši cietumnieki, kuri apguvuši piecas profesijas, bet nevienā no tām nestrādā.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+