×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. septembris, 2013
Drukāt

Latvijas IKP ar 4,4% pieaugumu arī otrajā ceturksnī uzrāda straujāko izaugsmi Baltijā

LETALETA

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šā gada otrajā ceturksnī faktiskajās cenās sasniedzis 4,03 miljardus latu, kas salīdzinājumā ar analoģisku laika posmu pirms gada ir par 4,4% vairāk. Salīdzinot ar šā gada pirmo ceturksni, Latvijas IKP pēc sezonāli izlīdzinātajiem datiem pieaudzis par 0,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati.

 

Igaunijas ekonomika šā gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušā gada otro ceturksni, pieauga par 1,3%, bet Lietuvas – par 3,8%. Arī iepriekš Latvijas ekonomikas izaugsme bijusi straujākā starp Baltijas valstīm, liecina CSP dati.

Nozīmīgu ieguldījumu Latvijas IKP pieaugumā deva tirdzniecība. Tā palielinājās par 6,2%, tai skaitā mazumtirdzniecība – par 6,3%, kuru sekmēja 7% pieaugums nepārtikas preču, 4% – pārtikas preču un 10% – auto degvielas mazumtirdzniecībā.

Būvniecība, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo ceturksni, pieaugusi par 5,3%. Dzīvojamo ēku būvniecība palielinājās par 41%. Turpretī ieguldījumi šoseju, ielu un ceļu būvniecībā, kā arī rūpniecības ražošanas ēku un noliktavu būvniecībā samazinājās attiecīgi par 5% un 18%.

Par 9,2% vairāk tika iekasēti produktu nodokļi (pievienotās vērtības, akcīzes, muitas nodokļi), kas IKP pieauguma tempu paaugstināja par 0,7 procentpunktiem.

Šā gada otrajā ceturksnī par 0,6% palēninājās apstrādes rūpniecības temps, kas kopējo IKP tempu samazināja par 0,1 procentpunktu. To ietekmēja tempa kritums koksnes un koka izstrādājumu ražošanā par 0,2%, ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 22,2%, kā arī metālu ražošanā – par 63,9%.

Savukārt pārtikas produktu ražošana palielinājās par 5%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+