×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. februāris, 2015
Drukāt

Latvijas IKP pērn audzis par 2,4%

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pērn, salīdzinot ar 2013. gadu, Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) salīdzināmās cenās palielinājies par 2,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Pērn Latvijas IKP faktiskajās cenās sasniedza 24,1 miljardu eiro, bet gada pēdējā ceturksnī – 6,5 miljardus eiro.

Latvijas IKP salīdzināmās cenās pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem pērn pēdējā ceturksnī, salīdzinot ar 2013. gada ceturto ceturksni, pieauga par 2,1%, bet salīdzinājumā ar 2014. gada 3. ceturksni pieaugums bija 0,6% apmērā.

IKP pēc sezonāli neizlīdzinātiem datiem pagājušā gada 4. ceturksnī palielinājās par 2,1%, salīdzinot ar 2013. gada attiecīgo periodu.

2014. gadā, salīdzinot ar 2013. gadu, ir pieaudzis četru vadošo apstrādes rūpniecības nozaru temps: koksnes un koka izstrādājumu ražošana palielinājās par 7%, pārtikas produktu ražošana – par 2%, gatavo metālizstrādājumu ražošana – par 2% un nemetālisko minerālu ražošana – par 1%.

Negatīva ietekme uz apstrādes rūpniecības tempu bija ražošanas apjoma kritumam iekārtu un ierīču remonta un uzstādīšanas nozarē par 25%, apģērbu ražošanā – par 17% un dzērienu ražošanā – par 11%.

Būvniecības produkcijas apjoms pieauga par 8%. Vislielākais apjoms (21% no kopējā) bija šoseju, ielu, ceļu un dzelzceļa līniju būvniecībā, kas tomēr bija par 2% mazāk nekā 2013. gadā.

Dzīvojamo ēku būvniecībā apjomi palielinājās par 31%, izglītības iestāžu būvniecībā – par 88%, rūpniecības ražošanas ēku un noliktavu būvniecībā – par 9%. Samazinājās maģistrālo cauruļvadu, komunikācijas un spēka līniju būvniecības apjomi 22% apmērā.

Mazumtirdzniecība palielinājās par 4%, tai skaitā auto degvielas mazumtirdzniecības apjomi – par 6%. Par 3% pieauga gan pārtikas, gan  nepārtikas preču tirdzniecība.

Transporta nozares pieaugumu veicināja kravu apgrozības palielināšanās par 7% autotransportā un par 5% ostās. Pasažieru pārvadājumi autotransportā saglabājušies iepriekšējā gada līmenī.

Izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumi sniegti attiecīgi par 3% un 4% vairāk. Tūrisma biroju darbība paplašinājusies par 3%. Izklaides un atpūtas pakalpojumu apjoms palielinājies par 10%, savukārt azartspēļu nozarē vērojams pieaugums par 8%.

2014. gadā, salīdzinot ar 2013. gadu, privātais galapatēriņš faktiskajās cenās palielinājies par 3%. Paaugstinājās mājsaimniecību izdevumi lielākajās izdevumu grupās: pārtikai – par 4%, mājokļa uzturēšanai – par 0,2% un transportam – par 1%, kā arī par 6% vairāk atpūtas un kultūras pakalpojumiem.

Bruto pamatkapitāla veidošana pieauga par 4%. Preču eksports palielinājies par 3%, bet pakalpojumu eksports samazinājies par 5%. Preču importa apjomi pieauga par 2%, bet pakalpojumu imports krities par 5%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+