×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
11. aprīlis, 2016
Drukāt

Latvijas Institūts aicina latviešus visā pasaulē svinēt Baltā galdauta svētkus (7)

Foto: Latvijas InstitūtsFoto: Latvijas Institūts

Atsaucoties Latvijas simtgades biroja aicinājumam, Latvijas Institūta (LI) darbinieki aicina ikvienu iedzīvotāju un Latvijai piederīgo visā plašajā pasaulē 4. maijā – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā – kopā ar saviem tuvajiem svinēt Baltā galdauta svētkus.

Lai rosinātu cilvēkus labāk sagatavoties šiem svētkiem, LI darbinieki, iestājoties labākam laikam, jau 7. aprīlī kādā Āgenskalna pagalmā sarīkoja nelielus Baltā galdauta ieskaņas svētkus.

“Baltā galdauta svētku ideja ir pavisam vienkārša: ģimene, draugi un kaimiņi no vienas mājas, vai vairākām blakus mājām sanāk kopā pie viena galda, ietur vieglu, kopīgi sarūpētu maltīti, kā arī izmanto iespēju pārrunāt ieceres sava pagalma, apkaimes, pilsētas, novada un valsts nākotnei,” skaidro LI sabiedrisko attiecību speciālists Kaspars Rūklis.

Baltā galdauta svētkos var kopīgi iestādīt puķes, izgreznot māju un pagalmu vai nokrāsot sētu. Arī kopīga muzicēšana un dziedāšana, maltītes gatavošana, nūjošana, braukšana ar velosipēdiem pa apkaimi, pozitīvas sacensības, tāpat arī sapazīšanās un attiecību uzlabošana arī varētu būt Baltā galdauta svētku sastāvdaļa, iesaka LI.

LI aicina visus, kas šogad atzīmēs Baltā galdauta svētkus kopā ar saviem kaimiņiem 4. maijā vai citos datumos Latvijā vai citās pasaules valstīs, iemūžināt šo brīdi fotogrāfijās un dalīties ar tām sociālajos tīklos, pievienojot tēmturiem #mans4maijs un #BaltaisGaldauts. Aicinām fotogrāfijas ar šiem tēmturiem ievietot Draugiem.lv, Facebook, Twitter, Flickr, Instagram, kā arī citos kanālos.

Baltā galdauta svētku svinēšana būs sākums arī jaunai LI iniciatīvai – Latvijas oficiālajai Facebook lapai latviešu valodā “Kaut kas mīļš no Latvijas”, kurai aicinām sekot visus Baltā galdauta svētku dalībniekus gan Latvijā, gan ārpus tās. “Ar šo jauno Facebook lapu vēlamies savienot visus latviešus un latviešu valodu zinošos Latvijas draugus visā pasaulē vienā virtuālā asinsritē,” saka LI direktore Aiva Rozenberga.

LI darbinieki paši personiski pārliecinājās, ka Baltā galdauta svētku sarīkošana neprasa ne lielus resursus, ne daudz darba, bet tie sagādā patīkamus mirkļus un atziņu, piemēram, cik lielu balto galdautu šādam gadījumam katrs atradis, cik daudz Latvijai raksturīgu priekšmetu katram ir mājās, un cik bieži mēs ikdienā aizdomājamies par to, ko mums nozīmē Latvija.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Mērgļi gatavie! Jūs to balto galdautu esat iedevuši,devuši iespēju nopelnīt? Cūkas tādi! Jūs mums esat atņēmuši to balto galdautu un savas liberāļu aptaisītās kājas noslaucījuši tajā.
  Un uz to galdu jau nav ko likt!
  Pilnīgs tukšpaurisms un latviešu kultūras nezināšana.
  Straujumas preses sekretāre piedzejojusi.Skaidra lieta. Viss ko dara, tukši.

 2. Piekrītu, ka pasekla tā galdautiņu ideja, gribētos patiesi kaut ko dziļāku un pamatīgāku, bet saprotams, ka 4. maijam pietrūkst tradīciju. LPSR AP deputātu toreizējais balsojums nav tas, kas rosina uz svinēšanu, vajadzēja 21. augustu pasludināt par neatkarības atjaunošanas dienu (kā Igaunijā), kad patiesi bija saviļņojums par atgūto brīvību.

 3. Nesapratu, kāds galdautam sakars ar Latviju. Vietā būtu laist dziļuma jau to svētku svinēšanu, kas latviesiem ir.
  Visu tradicionālo mūsu indoeiropeisko gadskārtu svētku.
  Kad tas būs riktigi dziļi un smuki tad tik ieviest kādus jaunus. Nevajag daudz bet dziļus svētkus ar iespējami dziļam vesturiskām saknēm.
  Piemērs ie Jāņi. ir vieni svētki kas atsver visus. Jo tie ir dziļi.
  Visādiem institutien vienkarsi kaut kas jaizdomā. bet nevajag ar svetkiem kvantitati taisit bet kvalitati.
  Un tik daudz naudas nevajag triekt šai jubilejai, bet gan pie REALAS LATVIJAS NEATKARIBAS strādāt!
  Nevis tadas, ka mums te var pateikt sveša vara ” sarūmējieties – te dzivos citi ne jūs”

  • Lielisks komentārs !
   Sadomāta,sagrābstīta svētku svinēšanas ideja. Gadiem pļapa par patriotisma audzināšanu , veido šādas samākslotas ideju konstrukcijas tā vietā lai turētos pie savām tūkstošgadu saknēm.
   Valstī ar tik lielu alkohola patēriņu nudien nevajadzētu aicināt uz ko tādu. Pietiek ar Jāņiem ,kas pārvērsti par dzeršanas svētkiem.

 4. Mūsu mājas pagalmā kaimiņiem katru otro vakaru ir “baltā dzidrā (bez galdauta) svētki” 🙂

 5. Mūsu mājas pagalmā kaimiņiem katru otro vakaru ir “baltā dzidrā (bez galdauta) svētki” 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+