×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
30. marts, 2016
Drukāt

Latvijas Islāma kultūras centra dibinātājs: Žēl Briselē bojāgājušos cilvēkus (19)

Foto LETAFoto LETA

Latvijas musulmaņu kopienas vadītājs Zufars Zainullins

Latvijas Islāma kultūras centra dibinātājs Zufars Zainullins intervijā “LA” uzsver, ka viņam esot žēl cilvēkus, kuri gājuši bojā terora aktos Briselē. Par tiem atbildību uzņēmusies teroristiskā organizācija “Islāma valsts” (ISIS/“Daesh”).

“Man ir žēl ikviena nogalināta cilvēka. Irākā arī ik dienu mirst nevainīgi cilvēki, taču pie mums Rietumos par to runā maz. Islāms ir labsirdīgs pret visiem, kas nekaro pret to,” skaidro Zainullins.

Viņš Briseles terora aktiem redz “dziļākus cēloņus”. “(..)Tās ir sekas kariem, kurus rietumvalstis un arī Krievija ir vedusi un ved regulāri Tuvajos Austrumos. Karš izraisa karu un atbildes reakciju,” argumentē bijušais Latvijas Islāma kultūras centra vadītājs.

“LA” viņam arī jautāja par viņa viedokli traģiskajiem uzbrukumiem satīriskā žurnāla redakcijai “Charlie Hebdo” redakcijai pērn janvārī un terora aktiem Parīzē novembrī.

“Uzskatu: ja ir aizskartas viena cilvēka jūtas, tad var doties uz tiesu. “Charlie Hebdo” apvainoja visu pasauli – kristiešus, jūdaistus, islāmticīgos, budistus, hinduistus un citus. Jāpieņem likums, kas liegtu darboties šādām organizācijām. Jāaizliedz reliģisko jūtu un reliģiju apvainošana. Starp citu, Korānā ir noteikts tāds aizliegums (..),” piebilst Zainullins.

Viņš pieļauj, ka uzbrukums redakcijai noticis, jo pēc Korāna šādi drīkstot vērsties. Zainullins uzsver, ka pirms septiņiem gadiem Latvijā ir saskāries ar līdzīgu “problēmu”, kad kādā izdevniecības namā esot publicēta maldinoša informācija par islāmu.

“Es viņiem izskaidroju — ja kāds pasludina karu pret musulmaņiem vai arī apzināti, tīši un regulāri aizvaino islāmu, tad tas ir vienīgais gadījums, kad islāms pieļauj slepkavību,” skaidro Zainullins.

Daudzi teroristu sarīkoto asinspirti “Charlie Hebdo” redakcijā saistīja arī ar uzbrukumu vārda brīvībai, uz šo argumentu kādreizējais Latvijas islāma kopienas līderis atbild: “Tad dodiet vārda brīvību teroristiem! Dodiet visiem, ja esat tādi liberāļi! Liberālisms ir selektīvs, ja man patīk kāda lieta, tad esmu liberāls, ja ne, tad neesmu. Musulmaņu valstis nekritizē Rietumus, ka jūs slikti dzīvojat.”

Visu interviju ar Zufaru Zainullinu lasiet 31.marta “Latvijas Avīzē” un E- Izdevumā

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Jus ar to daisu un saviem islamiem te nemetajaties jus visi esat vienadi
  Jus gribat panakt ka visa pasaule notiek pec jusu prata bet ta nebus jus gribat lai katrs cilveks sveta jus un buco jums kajas
  ..

 2. nu pieminētais selektīvais liberālisms patīk arī muslimiem? Ja muslims izdara ko nepareizi, viņu noper, ja pārkāpums nopietnāks – nocērt roku, a ja pavisam slikti uzvedas – nomētā ar akmeņiem? Kādi tur cietumi, lūgšanu paklājiņi un diētas? Kurš normāls cilvēks labprātīgi maksās noziedzniekam, kas sēž cietumā, saimā vai Kristam pie labās rokas, uzturnaudu?

 3. Savukārt man žēl, ka šādi zufari joprojām dzīvi.

 4. Vienmēr esmu cienījis Veco derību – aci pret aci, zobu pret zobu, un arī islāmisti tādu valodu ciena. Un Latvijā tāda valoda nav aizmirsta. Būs interesanti.

 5. Tu saki?

 6. Liekuli,arī Latvijā būs tādas slepkavošanas,kā Francijā,Briselē un citās vietās kur jūsu sērga
  nostiprinājusies…

 7. pareizāk nebūtu ,ja islāms liktu mierā mūs?Viņu reliģija nav mūsu reliģija un tāpēc viņiem labāk vajadzētu piekopt to savās izcelsmes zemēs,nevis mēģināt uzspiest mums.Mēs taču nebraucam uz Āfriku viņus mācīt dzīvot,bet viņi “gāžas”pie mums ar saviem muhamediem un viņu likumiem.

 8. „Islāms ir labsirdīgs pret visiem, kas nekaro pret to,” skaidro Zainullins.” – Pirms dažiem gadiem runājot pa Latvijas radio, šis pats humānists labā krievu valodā pārliecinoši attaisnoja Londonas metro spridzināšanu – apspiestajiem (musulmaņiem Londonā?!) esot tiesības pretoties (kam – pabalstu maksātājiem?) tāpat, kā latvieši pretojušies komunistiem pēc kara.
  Tātad patvēruma devēju slepkavošana viņu pašu zemē no miermīlīgā islama viedokļa ir pielīdzināma cīņai pret iebrucējiem? Allahūū akbarrr!

  • Tikai tā ir ”pateicība” par uzbāšanos ar savu labvēlību …Kā to var kristieši nesaprast , ka galvu griešana ir svēts rituāls pret neticīgem un vienmēr veicams jebkuros apstākļos…

  • Zanulins skaidrojis: “tās ir sekas kariem, kurus rietumvalstis un arī Krievija ir vedusi un ved regulāri Tuvajos Austrumos…” Bet kāds sakras Francujaim Beļģijai, vai kādai no Baltijas valstīm ar visu to? Arī šodien visiem Eiropā draudīgā ex-PSRS Krievija pagājušajā gadsimtā bija pirmā, kura islama pasaulē sajauca gaisu un mieru ar savu alkatīgo iebrukumu Afganistānā. Krievijas armijā bija spiesti dienēt visi tai administratīvi pakļauto un arī okupēto zemju un republiku jaunieši iesaucamā vecumā, atrasdamies zem represiju un “PSRS likumpārkāpuma” sodu draudiem. ASV tolaik nevis karoja ar Afganistānu, bet tieši palīdzeja džihadistiem karā pret padomju Krieviju, kas tagad jau tiek aizmirsts. Kas gan varēja toreiz iedomāties, ka toreiz pēc PSRS izvākšanās no Afganistānas ar šo veiksmi pat apsveiktie talibani pēc vairākiem gadiem kļūs par fanatiskiem apdullinātiem un arī svēto Korānu līdz galam izlasīt nespējīgiem teroristem?

 9. Jā islams ir tik labs, kāpēc tad tie islamisti, milzīgiem bariem, ar visvisādiem līdzekļiem cenšās aizmūkt no tās paradīzes uz “Rietumiem”, respektīvi, Eiropu? Acimredzot islams ļoti nopietni māca, kā to pareizi pasniegt Eiropā, ne viss to, kā savās valstīs veidot civilizētu un cilvēkam cienīgu dzīves veidu. Savās valstīs tie kas būtu atļāvušies apšaubīt kādu pantu ātri paliktu bez galvas. Tā kā galvenā šodienas Islama kultūrālā vērtība ir agresivitāte, bet tās mums pašiem netrūkst, un tiešī tāpēc to ir jāslāpē visās izpausmēs un pat preventīvi. Mahamedu attēlojuši kā suni? nu un tad? Suns Islamā ir cienams.

 10. … un nobirdinu pa krokodila asarai … 🙂

 11. kāpēc man jāmīl imigranti ??? Atbildēt

  Šitam moceklim ausis kustas !
  Ko tad tie miermīlīgie blandās
  apkārt pa pasauli kašķi meklēdami ?
  Dzīvojuši savos tuksnešos un
  kropļojuši savām sievietēm, kuras
  viņus radījušas, dzimumorgānus un
  smadzenes tālāk…
  Nekā !
  Šiem vajag vēl pat Rīgā islama
  centrus un pamācīt, kā
  latviešu bauriem uzvesties
  pa viņējam !!!

 12. Latvijas Islāma kultūras centrs- šausmas, šausmas-šeit tomēr arī laikam draud terorisms.

  • Un šiem vēl vajagot te būvēt mošeju latviešu piejūras Kurzemes zvejnieku ciematā Pāvilostā ! Vai tie bēgļi salasīsies jūras malā un nodarbosies vienīgi ar plekstu zveju? Liekas, ka Klimovičs savā vecumā slikti pārcietis apgraizīšanu tādēļ joprojām savā nemierā neloģiski dīdās.

 13. Un piekritu…Mezonu bars.

  …Patiesībā džihādisms ļoti atgādina sākotnējos protestantu reformātus – tā pati dedzība, tā pati gatavība sagraut nepareizos, ortodoksālos reliģijas rāmjus. Mēs mīlam nāvi vairāk, nekā neticīgie mīl dzīvi! – un tas nav melots. Būt moceklim – tā ir vienkāršākā recepte, kā nonākt islāma paradīzē, apejot nepieciešamību nezināmu laiku dirnēt kapā un gaidīt pastaro dienu. Un gan jau Allāhs izlems, kad jūs esat upuris un moceklis, – tad, kad jūs neapbruņots stājaties pretī diktatora režīmam, kā to ir pieminējis pats Pravietis, vai tad, kad jūs uzspridzināties un līdzi paņemat dažus desmitus vai simtus lielākoties mierīgu civiliedzīvotāju – savu ticības brāļu vai brālēnu.

Draugiem Facebook Twitter Google+