Latvijas izlase ar 5:0 sagrauj Itāliju 0

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta trešajā spēlē otrdien ar rezultātu 5:0 (1:0, 2:0, 2:0) pārliecinoši uzvarēja Itālijas valstsvienību, tiekot pie otrā panākuma turnīrā.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 72
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Cīņas rezultātu pusotru minūti pirms pirmās trešdaļas beigām atklāja Ronalds Ķēniņš. Mača 25.minūtē Gints Meija dubultoja Latvijas izlases pārsvaru, bet divas minūtes pirms otrās spēles daļas beigām Oskars Bārtulis, spēlējot vairākumā, panāca 3:0.

Četru vārtu pārsvaru Latvijas izlase panāca trešās trešdaļas 43.sekundē, kad precīzs bija Miks Indrašis, kuram tie bija trešie gūtie vārti šajā pasaules čempionātā. Savukārt vēl pēc divām minūtēm Krišjānis Rēdlihs realizēja vairākumu un panāca jau 5:0 Latvijas komandas labā.

Mačs sākas salīdzinoši mierīgā tempā, un daudz bīstamu momentu nebija ne pie vienas komandas vārtiem, bet pirmās trešdaļas ceturtajā minūtē Latvijas izlase nopelnīja pirmo vairākumu spēlē. Tomēr šajā mazākumā Itālijas hokejisti labi aizsargājās un Latvijai nebija daudz iespēju pārspēt pretinieku vārtsargu Danielu Bellisimo.

Turpinājumā cīņas gaita nedaudz izlīdzinājās, bet pirmās trešdaļas vidū teicamu iespēju gūt vārtus neizmantoja Miks Indrašis, kurš nonāca labā pozīcijā vārtu priekšā, taču nespēja apspēlēt Bellisimo. Mirkli vēlāk vēl lieliskāku iespēju atklāt rezultātu neizmantoja Armands Bērziņš, kurš pēc teicamas Ķēniņa piespēles nokļuva viens pats pret Itālijas izlases vārtsargu, tomēr viņam neizdevās pārcelt ripu pāri Bellisimo kājsargam.

Izniekojuši divas teicamas iespējas gūt vārtus, Latvijas hokejisti arī turpinājumā diezgan bieži uzturējās pretinieku zonā, taču līdz bīstamiem momentiem nenonāca un Bellisimo cīņā iesaistījās reti. Tikmēr Itālija veiksmi centās meklēt pretuzbrukumos, tomēr Latvijas aizsardzība strādāja bez kļūdām un itāļiem neizdevās radīt nopietnas briesmas Latvijas izlases vārtsargam Edgaram Masaļskim.

Trīs minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām Indrašim bija vēl viena teicama iespēja gūt vārtus, tomēr viņš, izslidojis vienatnē pret Itālijas vārtiem, nespēja pārspēt Bellisimo. Latvija turpināja aktīvi uzbrukt pretinieku vārtiem un pusotru minūti pirms pirmās spēles daļas beigām atklāja rezultātu, kad pēc Ķēniņa metiena ripa atsitās pret Itālijas izlases aizsarga slidu un ieslīdēja vārtos.

Otrās trešdaļas sākumā komandas apmainījās ar pāris uzbrukumiem, bet pēc nospēlētas minūtes un 40 sekundēm Latvijas izlase palika mazākumā, taču šajās divās vairākuma minūtēs Itālijas hokejisti nespēja pozicionāli izvietoties pretinieku aizsardzības zonā, tāpēc līdz bīstamam metienam tā arī nenonāca.

Brīdi pēc tam, kad abas komandas atkal spēlēja vienādos sastāvos, Latvijai izdevās dubultot pārsvaru, kad pēc Oskara Bārtuļa metiena ripa burzmā uz mirkli iestrēga Itālijas izlases vārtu priekšā, taču galu galā nonāca pie Meijas, kurš to raidīja vārtos gar Bellisimo kājsargu – 2:0.

Otrās trešdaļas vidū Latvijas izlases hokejisti tika pie iespējas realizēt vairākumu, tomēr tajā netika izdarīts neviens metiens, kas Bellisimo sagādātu problēmas, bet pēc tam Latvijas hokejisti turpināja pārliecinoši kontrolēt mača gaitu un veica vairākus labus metienus, tomēr Bellisimo tos visus atvairīja un rezultāts nemainījās.

Piecas minūtes pirms otrās spēles daļas beigām Itālija īsā laikā nopelnīja divus noraidījumus, kas Latvijas hokejistiem ļāva 25 sekundes spēlēt piecatā pret trijiem pretiniekiem, un šis lielais vairākums tika izmantots, kad divas minūtes pirms otrās trešdaļas beigām Bārtulis ar labu metienu no zilās līnijas ripu raidīja vārtu augšējā stūrī.

Atlikušajā trešdaļas laikā komandas spēlēja mierīgi un daudz momentu nebija, tāpēc pēc nospēlētām 40 minūtēm Latvijas izlase bija vadībā ar 3:0.

Trešajā trešdaļā jau 43.sekundē šī mača aktīvākais spēlētājs Indrašis nonāca vienatnē pret Bellisimo un elegantā veidā apspēlēja Itālijas izlases vārtsargu – 4:0. Pēc šiem zaudētajiem vārtiem Bellisimo vietu Itālijas izlases vārtos ieņēma Tomass Tragusts, bet uzreiz pēc tam Latvijas izlase nopelnīja kārtējo iespēju realizēt vairākumu, kurā tika panākts jau piecu vārtu pārsvars – Indrašis atspēlēja ripu pie zilās līnijas esošajam Krišjānim Rēdliham, ar kura metienu tikko spēlē iegājušais Tragusts netika galā.

Pēc piektajiem Latvijas izlases vārtiem Itālijas valstsvienības galvenais treneris pieprasīja 30 sekunžu pārtraukumu, kas bezcerīgā situācijā nonākušajiem itāļiem nedaudz palīdzēja, jo viņi sāka spēlēt aktīvāk. Šāda Itālijas komandas agresīvā spēle noveda pie tā, ka mača 49.minūtē uz noraidīto spēlētāju soliņa devās Aleksejs Širokovs, tomēr itāļi vairākumā neko bīstamu nespēja izveidot un rezultāts nemainījās.

Turpinājumā cīņas temps bija mierīgs, jo abas komandas jau bija samierinājušās ar mača iznākumu. Spēles pēdējās desmit minūtēs Itālijas izlase divas reizes palika mazākumā, taču Latvijas hokejistiem neizdevās realizēt nevienu no šiem vairākumiem, lai arī bija pāris labas iespējas to izdarīt.

Masaļskis cīņas gaitā atvairīja visus 23 pretinieku metienus, kamēr Latvijas izlases hokejisti pa Itālijas vārtiem veica 35 metienus. Šī Masaļskim bija piektā “sausā” spēle pasaules čempionātos.

Par aizvadītā mača labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts Guntis Galviņš, bet Itālijai par tādu kļuva kapteinis Manuels de Toni.

Kopš 1933.gada Latvijas un Itālijas izlases pasaules čempionātos savā starpā spēlējušas septiņas reizes un tagad Latvija izcīnījusi četras uzvaras.

Šajā spēlē ārpus Latvijas izlases pieteikuma bija palikuši uzbrucēji Andris Džeriņš un Roberts Bukarts, bet mačam tika pieteikts aizsargs Jānis Andersons, kuram šī bija pirmā cīņa pasaules čempionātā. Džeriņš pēc blāvā snieguma pirmajā čempionāta spēlē pret Krieviju izlaida otro maču pēc kārtas, kamēr Bukartam šī bija pirmā spēle turnīrā, kurā viņš nespēlēja.

Nākamajā spēlē Latvijas izlase ceturtdien plkst.21.15 spēkosies ar Čehiju. Vēl vienā Stokholmas grupas spēlē šodien plkst.21.15 Krievija sacentīsies ar Vāciju (tiešraidē “Viasat Sport Baltic”).

Šīs apakšgrupas kopvērtējumā šobrīd deviņi punkti ir Zviedrijai, bet pa sešiem punktiem iekrājušas Krievija un Latvija. Pieci punkti ir Čehijas kontā, trīs punktus izcīnījusi Vācija, Itālijas izlase tikusi pie diviem punktiem savukārt pa punktam ir Dānijai un Norvēģijai.

Tikmēr Helsinku apakšgrupas kopvērtējumā pašlaik Kanāda ar septiņiem punktiem atrodas līderpozīcijā, bet tai ar sešiem punktiem seko Šveice un Somija. Pie pieciem punktiem tikusi ASV izlase, trīs punkti ir Francijas, Slovākijas un Baltkrievijas rēķinā, kas šodien ar 3:2 pārspēja Kazahstānu.