Latvijas izlase izglābjas un pagarinājumā uzvar zviedrus 0

Latvijas vīriešu basketbola izlase 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra noslēdzošajā mājas spēlē trešdien ar rezultātu 79:76 (17:18, 12:19, 22:13, 14:15, 14:11) pagarinājumā pieveica Zviedrijas valstsvienību.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 23 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām bija Kaspars Bērziņš, bet Jānis Strēlnieks pievienoja 14 punktus, sešas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles.

Zviedrija spēli sāka ļoti agresīvi, jau pirmajās trijās minūtēs piepildot piezīmju normu, bet kopumā cīņa ritēja mazrezultatīvi. Pēc pirmās ceturtdaļas Zviedrija bija priekšā ar 18:17, bet vien 17.minūtē kāda no komandām pirmoreiz ieguva vairāk nekā trīs punktu pārsvaru, kad viesi izvirzījās vadībā ar 28:23. Savukārt vēl pēc brīža, izmantojot vairākas mājinieku neveiksmes uzbrukumos, Zviedrija jau bija priekšā ar 35:23. Līdz puslaika beigām Latvija deficītu samazināja – 29:37.

Otrā puslaika ievadā zviedri pirmās trīs ar pusi minūtes tika atstāti bez punktiem, kas Latvijai ļāva pietuvoties līdz 36:37, bet ceturtdaļas vidū mājinieki jau bija vadībā ar 43:39. Savukārt pēc trešās ceturtdaļas Latvijai bija viena punkta pārsvars – 51:50. Izšķirošās desmitminūtes ievadā pāris minūtes priekšā bija Zviedrija, bet piektajā minūtē Kaspara Bērziņa tālmetiens Latvijai panāca 60:58. Nākamās piecas minūtes Latvija palika bez punktiem.

Ilgais klusuma brīdis beidzot tika pārtraukts 38 sekundes pirms pamatlaika beigām, kad Jānis Timma realizēja divus soda metienus, samazinot deficītu līdz 62:64. Nākamo zviedru uzbrukumu Latvija apturēja ar bloku, bet arī pašiem uzbrukums neizdevās. Svarīgs moments bija, kad sešas sekundes pirms pamatlaika beigām Jūnatans Pēšons realizēja vien vienu no diviem soda metieniem, līdz ar to trīs sekundes vēlāk Jānis Strēlnieks uz soda metienu līnijas stājās pie 62:65. Pirmais mēģinājums mests iekšā, otrais tīšām garām un cīņā zem groza ļoti skaisti divus punktus guva Bērziņš, panākot izlīdzinājumu un pagarinājumu.

Pagarinājuma ievadā Zviedrijas uzbrukumi gāja caur Jūakimu Šelbumu, bet Latvijai bija vairāk metienu realizētāji, kas jau sākumā ļāva pārņemt vadību. Kaut pamatlaika beigās Antons Gadeforss ar tālmetienu samazināja deficītu līdz 76:77, Latvija noturēja grūtu uzvaru.

Jau vēstīts, ka atlases cikla pirmajā spēlē Latvija izbraukumā ar rezultātu 62:50 pārspēja Zviedriju, bet turpinājumā izcīnīja divus panākumus savā laukumā – ar 86:66 uzvarēja Slovākiju un ar 88:65 pārspēja arī Rumāniju.

Tikmēr otrajā šīs grupas ceturtās kārtas spēlē Latvijas galvenā konkurente Rumānija ar 90:86 savā laukumā uzveica Slovākiju.

Līdz ar to Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra F apakšgrupā pēc četrām kārtām Latvijas kontā ir četras uzvaras, ar trim uzvarām seko Rumānija, bet Zviedrija ar vienu panākumu noslēdz trijnieku. Tikmēr neveiksmi visās četrās spēlēs cietusi Slovākija.

Latvijas izlasē apakšgrupā jau garantējusi vismaz otro vietu un, ļoti iespējams, arī vietu finālturnīrā.

Noslēdzošās divas atlases cikla spēles Latvija aizvadīs izbraukumā, tiekoties ar Slovākiju un Rumāniju.

Finālturnīram kvalificēsies septiņu atlases grupu uzvarētāji, kā arī seši labākie otro vietu ieguvēji.