Sports
Hokejs

Latvijas izlase nākamgad spēlēs Bratislavā pret abām šī gada finālistēm0

foto – Edijs Pālens/LETA

Latvijas hokeja izlase nākamā gada pasaules čempionāta (PČ) apakšgrupu spēles aizvadīs Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā, cita starpā tiekoties arī ar šī gada finālistēm Zviedriju un Šveici.

Tāpat vienā grupā ar Latvijas izlasi būs arī spēcīgās Krievija un Čehija, kā arī Norvēģija, Austrija un Itālija.

Tikmēr otrā apakšgrupā, kura spēles aizvadīs Košicē, bez mājinieces Slovākijas spēlēs arī Kanāda, ASV, Somija, Vācija, Dānija, Francija un Lielbritānija.

Pasaules čempionāts Bratislavā un Košicē 2019.gadā notiks no 10. līdz 26.maijam.

Dalībnieces pa grupām tika sadalītas, izmantojot Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) pasaules rangu, taču noteikumi paredz, ka organizatoriem ir iespēja, vadoties no komerciāliem un ģeogrāfiskiem apsvērumiem, veikt izmaiņu. Pēc ranga vienā grupā ar Latviju vajadzēja atrasties Slovākijai, taču tad kopā spēlētu mājiniece un kaimiņos esošā Čehija, līdz ar to Slovākijas izlase tika iekļauta Košices grupā, bet uz Bratislavu pārcelta Norvēģija.

Svētdien noslēdzās pasaules čempionāts, kura finālā Zviedrijas hokejisti ar 3:2 pagarinājumā pieveica Šveici, nosargājot pērn iegūto titulu. Tikmēr bronzas medaļas tika ASV hokejistiem, kuri ar 4:1 uzveica Kanādu.

Saistītie raksti

Savukārt Latvijas izlase šo pasaules čempionātu noslēdza astotajā vietā, pirmo reizi kopš 2009.gada spēlējot ceturtdaļfinālā, kurā ar 2:3 nācās piekāpties nākamajai čempionei Zviedrijai.

Tikmēr Krievijas izlase Dānijā aizvadītajā pasaules čempionātā palika sestā, Čehija bija septītā, Norvēģija ieņēma 13., bet Austrija 14.vietu, kamēr Itālija pēc gada pārtraukuma atgriezīsies elitē, jo šosezon uzvarēja pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā.

LA.lv