Latvijas izlase pasaules čempionātu sāk ar 2:5 pret Krieviju 0

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta pirmajā mačā sestdien ar rezultātu 2:5 (1:0, 0:2, 1:3) zaudēja Krievijas valstsvienībai, ko pagājušajā mēnesī reizi spēja uzvarēt pārbaudes mačā. Vārtus mūsējo labā guva Miks Indrašis un Kaspars Daugaviņš.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

Rezultātu pirmās trešdaļas 12.minūtē atklāja jaunais Latvijas izlases uzbrucējs Miks Indrašis, kuram šis ir debijas mačs pasaules čempionātā. Spēles 34.minūtē, spēlējot vairākumā, neizšķirtu panāca Iļja Ņikuļins, bet trīs minūtes vēlāk vairākumu realizēja arī Krievijas izlases lielākā zvaigzne Jevgēņijs Malkins, izvirzot savu komandu vadībā ar 2:1.

Trešos vārtus Latvijas izlase zaudēja trešās trešdaļas sestajā minūtē, kad ar otro precīzo metienu šajā spēlē izcēlās Malkins, bet mača 51.minūtē Aleksandrs Popovs panāca jau 4:1 Krievijas izlases labā.

Nepilnas četras minūtes pirms mača beigām Latvijas izlase vienus vārtus atguva, kad vairākumā precīzi meta Kaspars Daugaviņš, taču pusotru minūti vēlāk Jevgēņijs Kuzņecovs ar precīzu metienu vārtu augšējā stūrī pielika punktu šai spēlei.

Jau pašā spēles sākumā Jānis Sprukts pārbaudīja Krievijas izlases vārtsarga Semjona Varlamova modrību, bet turpinājumā iniciatīva pakāpeniski pārgāja Krievijas komandas rokās, un cīņā vairākas reizes nācās iesaistīties arī Latvijas valstsvienības vārtsargam Edgaram Masaļskim.

Spēles ceturtajā minūtē uz noraidīto spēlētāju soliņa devās Miķelis Rēdlihs un vairākumā Krievijas izlasei bija pāris labas iespējas atklāt rezultātu, taču to izdarīt neļāva Masaļska pārliecinošais sniegums. Pāris minūtēs vēlāk mazākumā nācās aizstāvēties jau Krievijai un arī Latvijas izlase vairākumā spēlēja ļoti aktīvi, vairākas reizes radot ļoti bīstamas epizodes Varlamova vārtu priekšā. Tomēr Krievijas komandas vārtsargs bija uzdevumu augstumos un šīs cīņas rezultāts netika atklāts.

Pirmās trešdaļas vidū teicama iespēja izcelties bija Miķelim Rēdliham, kurš eleganti apspēlēja pretspēlētāju un nonāca vienatnē pret Varlamovu, taču šajā duelī pārāks izrādījās vārtsargs. Mirkli vēlāk Latvijas izlasei ātrā pretuzbrukumā izdevās atklāt rezultātu, kad pēc Gunta Galviņa piespēles Indrašis no iemetiena apļa izdarīja labu metienu un ripa atrada ceļu vārtos starp Varlamova kājsargiem.

Pēc zaudētajiem vārtiem Krievijas izlase ļoti aktīvi uzbruka Latvijas izlases vārtiem, tomēr Masaļskis turpināja demonstrēt pārliecinošu sniegumu un rezultāts nemainījās. Pirmās trešdaļas izskaņā Krievijas spiediens kļuva arvien lielāks, taču 50 sekundes pirms pirmā pārtraukuma krievi palika mazākumā, tomēr Latvijas izlasei līdz pirmās trešdaļas beigām vairākumu neizdevās realizēt.

Atlikušajā vairākuma laikā otrās trešdaļas sākumā Latvijas hokejisti izveidoja pāris labus uzbrukumus, taču Varlamovs spēlēja bez kļūdām un rezultāts nemainījās. Turpinājumā cīņas gaita bija salīdzinoši mierīga bez bīstamiem momentiem, bet otrās trešdaļas vidū spēle kļuva daudz dzīvīgāka un abas komandas apmainījās ar vairākiem vētrainiem pretuzbrukumiem, taču Masaļskis un Varlamovs turpināja demonstrēt augstvērtīgu sniegumu, tāpēc vārti netika gūti.

Cīņas 33.minūtē uz noraidīto spēlētāju soliņa devās Indrašis un jau pašā mazākuma sākumā ripa trāpīja pa Latvijas izlases vārtu stabiņu. Arī vairākuma turpinājumā Krievija pacietīgi meklēja ceļu uz pretinieku vārtiem un pēc nospēlētas minūtes nevienādos sastāvos Ņikuļins ar spēcīgu un precīzu metienu pārspēja Masaļski – 1:1.

Uzreiz pēc zaudētājiem vārtiem Latvija vēlreiz palika mazākumā un arī šoreiz Krievijas izlasei izdevās gūt vārtus – pēc Ņikuļina piespēles Malkins ripu raidīja gandrīz tukšos vārtos. Atlikušajā otrās trešdaļas laikā cīņa bija līdzīga, bet 30 sekundes pirms otrā pārtraukuma uz noraidīto spēlētāju soliņa devās Ņikuļins, tomēr līdz trešdaļas izskaņai rezultāts nemainījās.

Arī trešās trešdaļas sākumā Latvijas hokejistiem vairākumu neizdevās realizēt, bet turpinājumā komandas apmainījās ar pāris labiem uzbrukumiem, taču tie visi noslēdzās bez gūtajiem vārtiem. Mača 46.minūtē Krievijas valstsvienības spēlētāji izveidoja labu pretuzbrukumu un pārsvaru palielināja līdz diviem vārtiem. Aleksandra Popova metienu Masaļskis atvairīja, tomēr ripa atlēca tieši pie neviena nepiesegtā Malkina, kurš to raidīja tukšos vārtos.

Panākuši komfortablu pārsvaru, Krievijas hokejisti sāka spēlēt no aizsardzības un Latvija nespēja būtiski apdraudēt Varlamova sargātos vārtus, bet 51.minūtē krieviem izdevās vēl viens ātrs pretuzbrukums, kad Aleksandrs Perežogins pēc laba reida pa kreiso malu piespēlēja Popovam, kurš bija nekļūdīgs.

Trīs minūtes vēlāk Krievija palika mazākumā un šajā vairākumā Latvijas izlasei izdevās atgūt vienus vārtus. Daugaviņš ilgi pieturēja ripu pretinieku zonā un meklēja iespējas piespēlei, taču beigās nolēma mest pats un ripa ielidoja Varlamova sargātajos vārtos. Jāuzteic arī Mārtiņa Cipuļa darbība šajā epizodē – viņš vārtu priekšā nosedza Krievijas izlases vārtsarga redzamību.

Tomēr Latvijas hokejistu prieki par gūtajiem vārtiem bija īsi, jo pēc pusotras minūtes lielisko individuālo meistarību nodemonstrēja Kuzņecovs, kurš ar spēcīgu plaukstas metienu raidīja ripu zem vārtu pārliktņa un sasniedza mača galīgo iznākumu 5:2.

2011.gada pasaules U-20 čempionāta vērtīgākajam spēlētājam Kuzņecovam šie bija pirmie vārti pieaugušo pasaules čempionātos.

Metienu attiecība šajā spēlē bija 40:26 Krievijas valstsvienības labā.

Par aizvadītā mača labākajiem spēlētājiem tika atzīti Indrašis un Malkins, kurš bez diviem gūtajiem vārtiem izcēlās arī ar vienu rezultatīvu piespēli.

Šī gada pasaules čempionāts līdz 20.maijam risināsies Zviedrijā un Somijā. Helsinku apakšgrupā spēlē čempionvienība Somija, kā arī Kanāda, ASV, Šveice, Slovākija, Baltkrievija, Francija un Kazahstāna.

Komandas pa apakšgrupām izkārtotas, ņemot vērā Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) rangu. Pēc viena apļa turnīra grupas ietvaros katrā attiecīgajā pilsētā četru spēcīgāko komandu vidū tiks izspēlēti ceturtdaļfināli, bet to uzvarētāji vienkopus pulcēsies Helsinkos, kur līdz 20.maijam tiks noskaidroti šī gada pasaules čempioni. Komandām, kas grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Slovēnija un Austrija.