Latvijas izlase piekāpjas Lietuvas basketbolistēm 0

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība, gatavojoties Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, sestdien vienīgajā pārbaudes spēlē savā laukumā ar rezultātu 74:79 (16:29, 25:14, 14:20, 19:16) zaudēja Lietuvas izlasei.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas

Rezultatīvākā Latvijas izlasē ar 17 gūtajiem punktiem bija Kristīne Kārkliņa, Aija Putniņa izcēlās ar 15 punktiem, bet Lienes Jansones rēķinā 14 punkti.

Savukārt Lietuvas valstsvienības līdere Gintare Petronīte guva 24 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas.

Pirmajā ceturtdaļā sekmīgāk spēlēja Lietuvas izlase, kas spēja iekrāt 13 punktu pārsvaru, taču otrajā spēles daļā daudz veiksmīgāk uzbrukumā darbojās jau latvietes un pēc pirmā puslaika Latvijas valstsvienībai bija tikai divu punktu deficīts – 41:43.

Trešās trešdaļas sākumā Latvijas izlase sāncenšu pārsvaru samazināja līdz minimumam, taču pārņemt vadību mājiniecēm gan neizdevās, jo Lietuvas basketbolistes veica nelielu izrāvienu un iekrāja desmit punktu pārsvaru, bet pirms pēdējām desmit minūtēm Latvijas izlase zaudēja ar 55:63.

Ceturtās ceturtdaļas pirmajā pusē Latvijas izlase pietuvojās līdz 66:68, taču arī šoreiz latvietēm neizdevās pārņemt vadību. Minūti pirms pamatlaika beigām Lietuva bija vadībā ar 76:73, bet pašā mača izskaņā lietuvietes pārsvaru palielināja līdz pieciem punktiem, kas sekmīgi tika nosargāts līdz spēles beigām.

Jau pirms spēles savainojumu guva Aija Brumermane, tāpēc viņas vietā spēlēja Līga Šurkusa.

Latvijas valstsvienībai šī bija trešā pārbaudes spēle, gatavojoties Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram. Pirms nedēļas Panevēžā latvietes zaudēja Baltkrievijas izlasei (56:58; pēc vēl desmit papildus nospēlētajām minūtēm 69:74), bet uzvarēja Lietuvas komandu (77:74).