×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
20. septembris, 2016
Drukāt

Latvijas izlase pretiniekus uzzinās novembrī

AFP/LETAAFP/LETA

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība savus pretiniekus 2017. gada Eiropas čempionātā uzzinās izlozē, kura 22. novembrī notiks Stambulā. Savukārt līdzjutējiem būs skaidrs, kurā no četrām iespējamajām vietām Latvijas izlase aizvadīs pirmā posma spēles. Izslēgšanas spēļu turnīrs notiks Stambulā.

Latvijas izlase un tās līdzjutēji pirmo reizi varēja neuztraukties par nokļūšanu uz Eiropas čempionāta finālturnīru, jo šādas tiesības jau bija iegūtas pērn, kad izdevās kvalificēties Rio olimpiādes kvalifikācijas turnīram.

Finālistu vidū jau bija arī Rio olimpiādes dalībnieki Spānija, Lietuva, Francija, Serbija; olimpiskā kvalifikācijas turnīra dalībnieki Grieķija, Itālija un Čehija, tāpat čempionāta rīkotāji Somija, Rumānija, Izraēla un Turcija.

Kvalifikācijas turnīrā tika noskaidrots, ka ceļazīmi uz Eiropas čempionātu ieguvušas Beļģijas, Islandes, Vācijas, Krievijas, Polijas, Slovēnijas, Ukrainas, Melnkalnes, Gruzijas, Ungārijas un Lielbritānijas izlases. Bez zaudējumiem turnīru pabeidza Slovēnija, Krievija un Ungārija, kas kontinenta čempionātā spēlēs pirmo reizi kopš 1999. gada.
Līdz pēdējai spēlei uz finālturnīru pretendēja arī kaimiņi igauņi, kas izšķirošajā mačā Tartu cieta 63:94 sakāvi pret Poliju.

Eiropas čempionāta finālturnīra grupu izloze notiks 22. novembrī. Pirmā posma grupu spēles Helsinkos (Somija), Klužā (Rumānija), Telavivā (Izraēla) un Stambulā (Turcija) sāksies nākamā gada 31. augustā. Čempioni tiks noskaidroti 17. septembrī Stambulā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+