AP/SCANPIX

Latvijas izlase rupjākā un Maskavā vismazāk apmeklētākā 0

Latvijas hokeja izlasei Krievijā notiekošā pasaules čempionāta apakšgrupu turnīrā bijis mazākais spēļu apmeklējums starp visām astoņām Maskavas grupas komandām.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Lasīt citas ziņas

A apakšgrupā ielozētās komandas savas spēles aizvadīja Maskavā, VTB ledus pilī, kuras ietilpība hokeja spēlēs ir nedaudz virs 12 000 skatītāju. Latvijas izlases septiņas spēles kopumā šajā turnīrā apmeklēja 46 332 cilvēki jeb 6618 vidēji mačā. Tas no visām apakšgrupas komandām ir mazākais rādītājs, kamēr pirmajā vietā ar caurmērā 10 970 skatītājiem bija mājiniece Krievija.
Tiesa, Latvija astoto vietu ieņem arī visa turnīra vērtējumā, jo otras apakšgrupas astoņas izlases savas spēles aizvadīja mazāk ietilpīgā arēnā Sanktpēterburgā.

Tikmēr pirmo vietu starp visām pasaules čempionāta dalībniecēm pēc apakšgrupu turnīra Latvija ieņēma nopelnītajās soda minūtēs – septiņu spēļu laikā tā pamanījās tikt kopumā pie 114 soda minūtēm, kamēr otrajā vietā esošā Baltkrievija savāca 101 minūti. Visdisciplinētākā valstsvienība grupu turnīrā bija pašlaik teicamā formā esošā Somija, kas nopelnīja 44 soda minūtes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt mazākuma izturēšanā Latvija apakšgrupu turnīrā bija sestā labākā no visa čempionāta, jo tā neitralizēja 21 no 26 noraidījumiem, kas ir 80,77%. Pirmajā vietā tikmēr bija pašreizējā pasaules čempione Kanāda, kas neizturēja tikai vienu no 21 mazākuma, kas ir 95,24%.
Vairākuma izspēlē Latvija noslēdza pirmo desmitnieku, jo tā realizēja septiņus no 33 vairākumiem jeb 21,21%, bet pirmajā vietā bija Dānija ar 34,62% (deviņi no 26).

Priekšpēdējo vietu starp visa turnīra dalībniecēm Latvija ieņēma metienu efektivitātē, jo mērķi sasniedza tikai 13 no 184 raidījumiem jeb 7,07 procenti, kamēr pirmajā vietā ar 14,72% bija Kanāda (34 no 231).

Individuāli apakšgrupu turnīrā Latvijas izlases rezultatīvākais hokejists bija Miķelis Rēdlihs, kurš gan savainojuma dēļ šajā čempionātā aizvadīja tikai četras spēles. To laikā viņš guva trīs vārtus un veica divas rezultatīvas piespēles. Viņš ierindojās 18.vietā starp grupu turnīra labākajiem vārtu guvējiem.
Labākais vārtu guvējs grupas spēlē bija zviedrs Gustavs Nīkvists, kurš septiņās spēlēs iemeta septiņus vārtus, bet rezultatīvākais bija krievs Vadims Šipačovs, kurš izcēlās ar trim vārtiem un desmit rezultatīvām piespēlēm.
Savukārt starp aizsargiem Oskars Cibuļskis ar četrām rezultatīvām piespēlēm bija 13.rezultatīvākais.

Starp vārtsargiem izceļams šī turnīra debitants Elvis Merzļikins, kurš piecās spēlēs vidēji ielaida 2,91 ripu un atvairīja 91,22% pretinieku metienu, kas bija astotais labākais rādītājs apakšgrupu sacensībās. Pasaules čempionāta pirmā posma labākais vārtsargs bija čehs Dominiks Furhs, kurš trīs spēlēs savos vārtos vidēji ielaida tikai 0,65 ripas un atvairīja 97,22% metienu, kamēr otrajā vietā ar sešās spēlēs caurmērā ielaistiem 1,92 vārtiem un 94,55% atvairītu raidījumu bija dānis Sebastians Dāms.

Reklāma
Reklāma

Tikmēr Aleksejs Širokovs bija apakšgrupu turnīra piektais labākais iemetienu speciālists, jo viņš uzvarēja 16 no 25 iemetieniem, kas bija tieši 64%, turklāt viņš ierindojās pirmajā vietā starp visvairāk sodītajiem hokejistiem, jo piecu maču laikā pamanījās tikt pie 29 soda minūtēm. Trešais šajā rādītājā bija Ronalds Ķēniņš, kurš turnīra gaitā tika pie 27 soda minūtēm, kamēr astotais ar 14 minūtēm bija Andris Džeriņš.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.