Latvijas izlase saspringtā cīņā uzvar Vāciju 0

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta otrajā spēlē svētdien ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:2, 1:0) pieveica Vācijas valstsvienību.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
VIDEO. “ASV aizliedz ar likumu, Latvijā tirgo uz katra stūra!” Brīdina par zīdaiņiem bīstamām precēm 13

Cīņas rezultātu 12.minūtē atklāja jaunais uzbrucējs Miks Indrašis, kurš uzvarēja cīņu vārtu priekšā pēc Gunta Galviņa metiena. Otrās trešdaļas sākumā vēl vienā otrās maiņas uzbrukumā rezultātu dubultoja Miķelis Rēdlihs, tomēr jau pāris minūtes vēlāk vācieši samazināja pārsvaru, kad pēc sekmīgas cīņas vārtu priekšā precīzs bija Džons Trips. Savukārt 13.minūtē jau izlīdzinājumu panāca Kajs Hospelts. Uzvaru Latvijas izlasei nodrošināja 53.minūtē, kad, spēlējot vairākumā, precīzs bija Aleksejs Širokovs.

Maču aktīvi iesāka Latvijas izlase un arī izveidoja pirmo bīstamo momentu, kad pēc Kaspara Daugaviņa piespēles gar vārtiem ripu vārtos neizdevās ieraidīt Aleksejam Širokovam. Turpinājumā spēli sāka arī Vācijas izlase, bet pirmoreiz vārtsargam spēlē bija jāiesaistās ceturtās minūtes izskaņā pēc spēcīga Mārtiņa Cipuļa metiena.

Piektajā minūtē pirmo metienu arī veica Vācijas izlase, bet Aleksandera Bartas raidījumu Edgars Masaļskis atvairīja, bet vēlāk abu komandu hokejisti atkal apmainījās aktīviem uzbrukumiem. Latvijas hokejisti spēlēja aktīvāk un arī nevairījās no fiziskās cīņas vārtu priekšā. Pašā trešdaļas vidū bīstamu metienu veica arī Oskars Bārtulis.

Rezultātu Latvijas izlase atklāja 12.minūtē, kad, dodoties kārtējā uzbrukumā, metienu no zilās līnijas veica Guntis Galviņš un cīņu vārtu priekšā uzvarēja Indrašis, kuram šis bija jau otrais precīzais raidījums cīņā – 1:0. Pēc zaudētajiem vārtiem Vācija nedaudz ilgāku laiku uzkavējās Latvijas komandas zonā, tomēr turpinājumā Latvijas izlases pārsvars sāka izpausties arvien vairāk un 14.minūtē bīstamu metienu izpildīja Miķelis Rēdlihs, kas pēc vārtsarga Denisa Endrasa pieskaršanās pārlidoja nedaudz pāri vārtiem.

Trīs minūtes pirms perioda beigām lieliska iespēja dubultot pārsvaru bija Aleksejam Širokovam, tomēr tā brīnumainā kārtā neielidoja jau tukšos vārtos. Trešdaļas izskaņā jau neliels pārsvars bija vāciešiem, bet rezultāts nemainījās.

Otro trešdaļu ar dažiem uzbrukumiem nedaudz aktīvāk uzsāka vācieši, tomēr ātri vien Latvijas hokejisti pārņēma iniciatīvu un jau ceturtajā minūtē dubultoja pārsvaru, kad pēc Indraša piespēles pa vārtiem meta Jānis Sprukts, bet atlēkušo ripu vārtos ieraidīja Miķelis Rēdlihs un panāca 2:0. Tomēr 1:2 rezultāts kļuva vien minūti un 48 sekundes vēlāk, kad pēc iemetiena ripu vārtos izdevās ieraidīt Tripam.

Septītajā minūtē lieliska izdevība atjaunot divu vārtu pārsvaru bija Kasparam Daugaviņam, tomēr viņam neizdevās vārtu priekšā savaldīt Alekseja Širokova piespēli un ripa lidoja garām, bet desmitajā minūtē Masaļskis atvairīja Patrika Reimera metienu, kas uzlidoja augstu gaisā.

Turpinājumā Vācija uzbruka arvien aktīvāk un arī panāca izlīdzinājumu, kad trešdaļas 13.minūtes sākumā pēc Oskara Cibuļska neveiksmīgas ripas raidīšanas ārpus zonas sākotnēji Latvijas izlases vārtus glāba stabiņš, bet pēc tam rezultātu izlīdzināja Hospelts. Šajā brīdī metienu attiecība trešdaļā bija 8:2 Vācijas labā, turklāt vienīgie divi tika izpildīti vārtu gūšanas laikā. Nākamo raidījumu pa pretinieku cietoksni latvieši veica tikai pēdējās minūtēs.

Pēc otrajiem zaudētajiem vārtiem Latvijas izlase sāka spēlēt aktīvāk, tomēr metienus joprojām neizdevās izpildīt. Pēc tam drīz vien atkal iniciatīvu pārņēma Vācija un pēdējā minūtē Latvijas vārtus glāba pārliktnis, bet kopumā cīņas temps bija krities un pēc otrās trešdaļas rezultāts saglabājās neizšķirts 2:2.

Trešajā trešdaļā jau 29.sekundē pēc pārtraukuma pret Gunti Galviņu pie divu minūšu soda tika Hospelts, kas turklāt bija pirmais noraidījums mačā. Pirmo minūti latvieši aizvadīja neveiksmīgi, bet pēc pirmās maiņas došanās laukumā viņi spēja izveidot vairākus ļoti bīstamus momentus, tomēr neviens tā arī netika izmantots. Turpinājumā pēc četrām spēlētām minūtēm viens pret vārtsargu nokļuva Indrašis, tomēr viņam neizdevās ļoti labi apstrādāt ripu.

Piektās minūtes izskaņā Latvijas izlase vēlreiz ieguva iespēju cīnīties vairākumā, tomēr arī šo iespēju neizmantoja. Drīz pēc tam Rolandam Ķēniņam un pārējiem Latvijas hokejistiem bija iespēja atgūt Latvijai vadību, tomēr sekmīgs bija Vācijas vārtsargs Endrass, bet vēl brīdi vēlāk savus vārtus neskartus atstāja Masaļskis, kad vairākas reizes pēc viņa atvairītiem metieniem pirmie tika tieši pretinieki.

11.minūtē par ripas izmešanu no laukuma pie trešā noraidījuma vāciešiem tika Florians Ondruška. Šoreiz pirmā maiņa neko bīstamu nespēja paveikt, bet pilnībā iniciatīva tika iegūta brīdī, kad laukumā bija otrā maiņa, turklāt arī tika gūts rezultāts – pēc Daugaviņa piespēles ripu vārtos ieraidīja Aleksejs Širokovs. Līdz pamatlaika beigām bija atlikušas septiņas minūtes un 45 sekundes.

Nākamajās minūtēs ripa atradās tikai Latvijas izlases laukuma pusē, vāciešiem veidojot vienu uzbrukuma vilni pēc otra, tomēr Latvijas hokejisti sekmīgi atspēlējās. Pēdējās sekundēs Vācijas izlase spēlēja ar tukšiem vārtiem un šajā laikā Miķelim Rēdliham ar Ķēniņu bija iespēja gūt arī ceturtos vārtus, bet otrā metiens trāpīja pa stabiņu.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts M.Rēdlihs, bet Vācijai par tādu kļuva Hospelts.

Šajā spēlē ārpus Latvijas izlases pieteikuma bija palicis uzbrucējs Andris Džeriņš, kurš neveiksmīgi aizvadīja pirmo maču, un aizsargs Jānis Andersons.

Kā ziņots, turnīra pirmajā mačā Latvija izlase sestdien, cienījami nospēlējot vairāk nekā 30 minūtes, ar rezultātu 2:5 zaudēja spēcīgajai Krievijas valstsvienībai. Savukārt Vācijas valstsvienība savu pirmo spēli šajā pasaules čempionātā aizvadīja piektdien, kad ar 3:0 pārspēja Itāliju.

Citās svētdienas spēlēs Itālijas valstsvienība ar rezultātu 4:3 pagarinājumā pieveica Dāniju, bet Krievija ar 4:2 (0:0, 3:2, 1:0) pieveica Norvēģiju.

Šajā grupā tagad pa sešiem punktiem ir Zviedrijai un Krievijai, bet pa trim punktiem izcīnījušas Vācija, Čehija un Latvija. Divus punktus izcīnījusi Itālija, viens punkts ir Dānijas kontā, savukārt bez punktiem joprojām ir vienīgi Norvēģija.

Tikmēr Helsinku apakšgrupā spēkojas pašreizējā pasaules čempionvienība Somija, kā arī Kanāda, ASV, Šveice, Slovākija, Baltkrievija, Francija un Kazahstāna.

Šī gada pasaules čempionāts līdz 20.maijam risināsies Zviedrijā un Somijā. Komandas pa apakšgrupām izkārtotas, ņemot vērā Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) rangu. Pēc viena apļa turnīra grupas ietvaros katrā attiecīgajā pilsētā četru spēcīgāko komandu vidū tiks izspēlēti ceturtdaļfināli, bet to uzvarētāji vienkopus pulcēsies Helsinkos, kur līdz 20.maijam tiks noskaidroti šī gada pasaules čempioni. Komandām, kas grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Slovēnija un Austrija.