Latvijas izlase zaudē Itālijā 0

Latvijas sieviešu basketbola izlase Eiropas čempionāta kvalifikācas turnīra spēlē Latinā ar 57:60 zaudēja Itālijas valstsvienībai. Tā mūsējām bija otrā neveiksme piecās aizvadītajās spēlēs.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Kārtējo reizi šovasar Latvijas izlase zaudējusi spēli ar dažu punktu pārsvaru. Arī Latinā bija iespēja izglābties, taču Ievas Krastiņas tālmetiens pēdējās sekundēs bija neprecīzs. Šī ir reize, kad zaudējuma iemesli jāmeklē daudz agrāk – komandas uzbrukuma un spēles organizācijas neveiksmēs pirmā puslaika izskaņā un otrā sākumā. Gluži kā pirms nedēļas Somijā, latvietes pagalam neveiksmīgi nospēlēja puslaika beigas (0:8 pēdējās divās minūtēs) un uz tā paša neveiksmju viļņa nāca atpakaļ laukumā no ģērbtuvēm. Šoreiz Itālijā latvietes astoņas minūtes un 13 sekundes no spēles nespēja gūt nevienu grozu. Mājinieces tikmēr veica izšķirošo izrāvienu – no 21:23 līdz 22:37.

“Itālietes uzspieda ļoti asu spēli ar fiziskiem kontaktiem uz sodu robežas un pašas labāk pielāgojās tāda stilam. Mača sākumā izvēlējāmies vieglākos ceļus, centāmies spēlēt pārāk “tīri”, padevāmies spiedienam. Netika izmantotas iespējas provocēt pretinieču pārkāpumus, bija pārāk daudz nesagatavotu metienu. Pretinieces īpaši uzmanīja Lieni Jansoni, pret kuru darbojās ļoti agresīvi. Taču spēles gaitā meitenes pielāgojās un sagādāja pretiniecēm daudz problēmu. Kopumā apmēram 25 minūtes bija ļoti laba aizsardzība ar savstarpēju palīdzēšanu. Taču – bija arī neveiksmīgas epizodes. Trīs reizes pretiniecēm izdevās trāpīt trīspunktniekus uzbrukuma pēdējā sekundē. Tieši tā itālietes iekrāja lielu pārsvaru.Statistika nemelo – ļoti veiksmīgi iesaistījās Anete Šteinberga, kura pastiprināja spiedienu uz pretinieču groza apakšu. Ceru, ka spēlētājām, kuru devums uzbrukumā šoreiz nebija tik liels, kā cerēts, nākamajās cīņās nospēlēs labāk. Saglabājām intrigu līdz pēdējam brīdim šajā mačā un, paturot lielu pārsvaru savstarpējās spēlēs, itālietēm esam nodrošinājušas diskomfortu – viņām būs nopietni jāspēlē gan ar Grieķiju, gan izbraukumā Somijā. Nav iemesla nokārt degunus – jāturas pie zemes un jāizdara savi darbi nākamajās spēlēs. Uzvaras nenāks viegli, tās būs jāizplēš ar cīņu, bet komanda būs gatava,” basket.lv spēli komentējis Latvijas izlases galvenais treneris Aigars Nerips.

Statistika tiešām nemelo un spēles protokols šoreiz uzrāda vēl vairākas tendences, kādēļ spēle beidzās tieši šādi. Spēles vidū Itālijas izlase pēc mūsu kļūdām bija guvusi 15 punktus, latvietes – nevienu. Kopējais kļūdu skaits ir normas robežās (13), taču ir starpība, vai pēc tām bumba nonāk pretinieču uzbrukumam vai uzreiz mūsu grozā. Vēl viena lieta – metienu precizitāte. Spēlei beidzoties teju vienāda, tomēr spēles pirmajā daļā tā bija krietni augstāka itālietēm. Kā jau minēts augstāk – Itālija šo spēli uvarēja mazliet agrāk par spēles beigu signālu. Mūsējām no 14 tālmetieniem grozā krita tikai četri – tik spēcīgais mājas spēļu ierocis izbraukumā otro reizi pēc kārtas šauj tukšam patronām. Jau pirms nedēļas somietes parādīja, kā zem groziem apturēt Zani Tamani. To paveica arī itālietes, turklāt šoreiz “piegriežot gaisu” arī Lienei Jansonei. Šoreiz pat nevar sūdzēties par sasirgušās Aijas Putniņas iztrūkumu, jo viņas pozīcijā lieliska spēle izdevās Anetei Šteinbergai. Anete bija tā, kura ar savu enerģiju un pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem komandu sapurināja trešās ceturtdaļas izskaņā pie rezultāta 22:37, kad jau bija jāsāk domāt, vai izdosies nosargāt Rīgā iegūto 19 punktu pārsvaru. Divu spēļu summā Itālija ir pārspēta, kam var izrādīties būtiska nozīme divu ceļazīmju uz finālu sadalē.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs 4. jūlijā Rīgā pret grupas pastarītēm Luksemburgu. Taču jau tagad skaidrs, ka divas svarīgākās spēles mūsējām būs 7. jūlijā Atēnās pret Grieķiju un 11. jūlijā Rīgā pret Somiju.

BASKETBOLS

EIROPAS ČEMPIONĀTA KVALIFIKĀCIJAS TURNĪRS SIEVIETĒM

E GRUPA

Itālija – Latvija 60:57 (14:13, 31:22, 44:35). Sotana 18, Činili, Maskjadri pa 10, Gati, Santuči pa 6, Zanoni 4, Kripa, Banjara pa 3; Šteinberga 16+9AB, Kārkliņa 12, Krastiņa 9, Jansone 7, Niedola, Tamane pa 4, Eibele 3, Vītola 2.

Luksemburga – Somija 45:92 (27:36, Šmita 9; Tūkanena 25+18AB).

Tabulā: 1. Itālija 4-1, 2. Latvija 3-2, 3. Somija 3-2, 4. Grieķija 2-2, 5. Luksemburga 0-5.

Citās spēlēs: A grupā Ungārija – Baltkrievija 62:59, Portugāle – Ukraina 42:55; B grupā Šveice – Igaunija 68:63, Serbija – Melnkalne 72:56; C grupā Slovēnija – Beļģija 75:56, Nīderlande – Lietuva 42:63; D grupā Zviedrija – Rumānija 93:78, Bulgārija – Spānija 51:79.