AFP/LETA

Latvijas izlasei Francijas ātrumi par lielu 0

Latvijas vīriešu basketbola izlase Slovēnijā notiekošā Eiropas čempionāta finālturnīra otrā posma otrajā mačā piektdien ar rezultātu 91:102 (15:31, 20:21, 30:24, 26:26) zaudēja Francijas valstsvienībai, kas ir pašreizējā kontinenta vicečempione.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi

Latvijas izlasei šis bija pirmais zaudējums turnīra otrajā posmā un kopumā trešā neveiksme septiņos čempionāta mačos. Tomēr Latvijas izlase joprojām saglabā izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā, kā labad pēdējā mačā svētdien jāizcīna uzvara pret Beļģiju un jācer, ka Ukraina zaudēs Lietuvai.

Latvijas izlases labā 28 punktus guva Dairis Bertāns, 14 punktus iekrāja Jānis Strēlnieks, bet pa 11 punktiem guva Rihards Kuksiks un Rolands Freimanis.

Tikmēr Francijas valstsvienībā ar 25 punktiem izcēlās Aleksiss Ažensā, bet 23 punktus guva Tonijs Pārkers.

Pirmos četrus punktus šajā spēlē guva Francijas izlase, tomēr Latvijas komanda liedza sāncenšiem atrauties un ātrā spēlē turējās saviem konkurentiem nopakaļus. Pēc četrām nospēlētām minūtēm rezultāts bija neizšķirts 10:10, tomēr tad francūži veica 8:0 izrāvienu un liedza latviešiem gūt punktus teju četras minūtes. Ieilgušo klusuma brīdi ar precīzu tālmetienu pārtrauca Blūms, bet minūti pirms ceturtdaļas beigām Latvijas izlase atradās iedzinējos ar 14 punktiem. Ceturtdaļas izskaņā ar nesportisku piezīmi tika sodīts Meiers, bet augstā intensitātē spēlējošā Francijas izlase ceturtdaļu noslēdza ar 16 punktu pārsvaru (31:15).

Otrās ceturtdaļas ievadā Francijas izlase pārliecinoši kontrolēja notikumus laukumā, gan nepalielinot savu pārsvaru, taču arī neļaujot latviešiem vismaz daļēji atspēlēties. Pēc nospēlētām sešām minūtēm Latvijas izlase atradās iedzinējos ar 15 punktiem. Laukumā tika sūtīts arī jaunais Jānis Bērziņš, Latvijas izlasei izmēģinot dažādus paņēmienus rezultāta starpības samazināšanai. Tomēr savu darīja izcili precīzais Francijas izlases uzbrukums, komandai drīz vien sasniedzot 50 gūto punktu robežu. Puslaiku Latvijas izlase noslēdz ar 17 punktu deficītu (35:52), precīzu tālmetienu pēdējās sekundēs realizējot Strēlniekam.

Trešās ceturtdaļas ievadā Francijas izlases pārsvars sasniedza 20 punktu atzīmi un turpinājumā visu laiku turējās ap šo skaitli. Četras minūtes pirms ceturtdaļas beigām Latvijas izlasei pēc ilgāka pārtraukuma izdevās pietuvoties līdz 17 punktiem, tomēr visas ceturtdaļas gaitā laukumā tā arī vairs neizgāja Kaspars Bērziņš, kurš otrā puslaika beigās laukumu pameta ar sāpju grimasi sejā. Ar vairākiem veiksmīgiem uzbrukumiem pēc kārtas Latvijas izlase pretinieku pārsvaru samazināja līdz 13 punktiem, bet minūti pirms ceturtdaļas beigām atradās iedzinējos ar 12 punktiem. Turpinājumā veiksmīgi darbojās Blūms un Freimanis, panākot vairs tikai deviņu punktu starpību, tomēr ceturtdaļas pēdējās sekundēs Latvijas izlases soliņš tika sodīts ar tehnisko piezīmi. Līdz ar to ceturtdaļa tika noslēgta pie rezultāta 65:76.

Arī ceturtajā ceturtdaļā Latvijas izlase atteicās atzīt Francijas izlases pārākumu, uz brīdi panākot astoņu punktu atstatumu un demonstrējot ļoti agresīvu, rezultatīvu sniegumu. Pēc tam gan Francijas izlase veica izrāvienu ar 6:2, trīs minūtes pirms cīņas beigām panākot 11 punktu pārsvaru. Ar tālmetienu trīs punktus atguva Bertāns, bet ar precīziem divpunktu metieniem apmainījās Pārkers un Strēlnieks. Pēc tam Pārkers un Strēlnieks guva vēl pa attiecīgi diviem un trim punktiem, rezultātam pusotru minūti pirms beigām esot 98:91 Francijas izlases labā. Atlikušajā laikā francūžiem izdevās pieturēt bumbu, tādējādi nosargājot uzvaru.

Citos E grupas mačos piektdien Ukraina ar 82:75 (18:21, 23:19, 22:14, 19:21) pārspēja Serbiju, bet Lietuvas izlase ar 86:67 (18:12, 26:9, 25:14, 17:32) sagrāva Beļģijas valstsvienību.

Pēc četriem mačiem šajā grupā pa trim uzvarām ir Lietuvai, Serbijai un Francijai, Ukrainas kontā divi panākumi, Latvija tikusi pie vienas uzvaras, bet Beļģijas kontā četri zaudējumi.

Lietuvas, Serbijas un Francijas izlases tādējādi jau ir nodrošinājušas vietu ceturtdaļfinālā.