Foto – AFP/LETA

Latvijas izlasei kārtējais zaudējums, šoreiz 3:6 pret Austriju 0

Latvijas hokeja valstsvienība trešajā pasaules čempionāta mačā otrdien ar rezultātu 3:6 (1:2, 1:2, 1:2) piekāpās Austrijai. Līdz ar to Latvija trijās cīņās joprojām nav tikusi pie punktiem un atrodas Helsinku apakšgrupas pēdējā, astotajā, vietā. Līdz apakšgrupu turnīra noslēgumam Latvijai vēl atlikušas četras spēles.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

Spēles rezultātu ceturtajā minūtē pēc Ronalda Ķēniņa piespēles atklāja Armands Bērziņš, tomēr turpinājumā austriešiem izdevās iegūt vadību, precīzi metot Florianam Ibereram un Andrē Lakosam. Otrās trešdaļas ceturtajā minūtē trešos vārtus Austrijai guva viens no Nacionālās hokeja līgas (NHL) labākajiem vārtu guvējiem Tomass Vaneks, bet vēl četras minūtes vēlāk izcēlās arī Mario Altmans, Latvijai nokļūstot zaudētājos ar 1:4.

Tomēr otrās trešdaļas beigās vienus vārtus izdevās atgūt Agrim Savielam, bet trešās trešdaļas pirmajā minūtē līdz 3:4 rezultātu samazināja Lauris Dārziņš.

Desmit minūtes pirms pamatlaika beigām Austrijai atkal divu vārtu pārsvaru atjaunoja Mihaels Rafls. Savukārt punktu mačam trīs minūtes pirms pamatlaika beigām pielika Daniels Oberkoflers, kurš realizēja izgājienu pret Edgara Masaļska sargātajiem vārtiem.

Pirmo periodu aktīvi uzsāka abas komandas un jau pirmajā minūtē apmainījās ar metienu pa vārtiem. Tomēr turpinājumā Latvija izteikti pārņēma iniciatīvu un ceturtajā minūtē arī atklāja rezultātu, kad pēc Ronalda Ķēniņa piespēles precīzs bija Bērziņš. Turpmākajās minūtēs lieliskas iespējas gūt vēl vienus vārtus bija gan Andrim Džeriņam, gan Mikam Indrašim, taču Bernhards Štarkbaums spēja atraidīt spēcīgos metienus.

Pirmā perioda vidū noraidījumu par grūdienu mugurā izpelnījās austrietis Tomass Hunderfunds, taču vairākumu Latvijai izlasei izmantot neizdevās. Brīdi vēlāk pēc sitiena ar nūju sejā uz brīdi no laukuma bija spiests noiet Jānis Sprukts, taču tiesneši šo pārkāpumu nefiksēja. Kaut Latvijas izlasei joprojām piederēja pārsvars, tomēr Austrijai 14.minūtē izdevās panākt izlīdzinājumu – Iberera metiens veiksmīgi izlidoja cauri burzmai un nokļuva Edgara Masaļska sargātajos vārtos.

Nepilnas piecas minūtes pirms trešdaļas beigām Austrijai radās arī lieliska iespēja izvirzīties vadībā, kad viņu lielākā zvaigzne Tomass Vaneks izgāja viens pret Masaļski, bet trāpīja pa vārtu stabu. Jau pēc īsa brīža Latvijas izlase arī palika mazākumā. Kaut mazākumā tā cīnījās sekmīgi, divminūtes beigās Lakoss pēc veiksmīga rikošeta jau spēja vadībā izvirzīt Austriju. Pēc vadības pārņemšanas jau Austrijas izlase sāka spēlēt arvien drošāk, bet rezultāts pirmajā trešdaļā vairs nemainījās un Latvija atradās iedzinējos ar 1:2.

Otro periodu abas komandas iesāka ar līdzīgu spēli un Māra Jasa divus tālus raidījumus pirmajās trīs minūtēs pārliecinoši tvēra Štarkbaums. Tomēr jau perioda ceturtajā minūtē pēc Latvijas izlases kļūdas solo gājienā vēlreiz precīzs bija Vaneks, izvirzot Austriju vadībā ar 3:1. Latvijas izlase turpināja aktīvi uzbrukt, taču turpmākajās minūtēs labas vārtu gūšanas iespējas neradās.

Tikai nepilnas četras minūtes vēlāk par ceturtajiem gūtajiem vārtiem Austrijas labā parūpējās Mario Altmans, kura raidītā ripa no zilās līnijas pēc Daniela Velzera piespēles cauri lielai burzmai atrada ceļu uz Masaļska sargātajiem vārtiem. Perioda devītajā minūtē Latvijas izlase palika mazākumā, kad par pretinieka turēšanu noraidījumu saņēma Jānis Anderons. Tikai pašaizliedzīga Latvijas hokejistu spēle ļāva izvairīties no kārtējā vārtu zaudējuma.

Trešdaļas otrajā pusē jau Latvijas izlase sāka uzbrukt arvien aktīvāk un arī Kobas Jasa metiens trāpīja pa vārtu pārliktni, tomēr 35.minūtē Latvijas izlase tika pie vēl viena mazākuma, kad jau otro sodu mačā saņēma Māris Jass. Vairākuma laikā Austrijai bija divi ļoti labi momenti, tomēr vārtos pārliecinoši darbojās Masaļskis. Otrās trešdaļas beigās Latvijas izlase cīnījās ļoti pašaizliedzīgi un tas arī atmaksājās, kad nepilnas divas minūtes pirms beigu sirēnas ripu gar pašu vārtu stabu tīklā ieraidīja Saviels.

Trešdaļas pēdējā minūtē Latvijas izlase ieguva iespēju cīnīties vairākumā. Hokejisti uzbruka ļoti aktīvi un izveidoja vairākus ļoti bīstamus momentus, tomēr rezultāts šajā laikā nemainījās un Latvija joprojām atradās iedzinējos ar 2:4.

Trešā perioda sākumā Latvija turpināja spēlēt skaitliskajā vairākumā un jau pēc 52 spēlētām sekundēm pēc vairākiem spēcīgiem raidījumiem pa Štarkbauma vārtiem visbeidzot precīzs pēc Mārtiņa Cipuļa piespēles bija Dārziņš, rezultātu samazinot līdz minimumam. Turklāt vārti tika gūti aizturētā soda laikā un Austrija tika pie vēl viena noraidījuma. Latvijas izlasei bija nospiedošs pārsvars un par cīņassparu liecināja arī statistika, jo trešā perioda pirmo piecu minūšu laikā metienu attiecība pa vārtiem bija 12:0 Latvijas labā.

Perioda astotajā minūtē neveiksmīga epizode gadījās Gintam Meijam, kurš ar seju ietriecās pretinieka ķiverē un pārsita lūpu. Pēc nelielas medicīniskās palīdzības saņemšanas Meija atgriezās laukumā. Savukārt nedaudz vairāk kā desmit minūtes pirms spēles beigām Austrija atjaunoja divu vārtu starpību, precīzam esot Raflam, kurš vārtu priekšā saņēma piespēli no Hunderfunda.

Spēles pēdējās minūtēs Latvija palielināja spiedienu un lielāko daļu laika darbojās Austrijas aizsardzības zonā, taču aizraušanās uzbrukumā beidzās ar Daniela Oberkoflera izgājienu vienam pret Masaļski un Latvijas izlases sestajiem zaudētajiem vārtiem. Metienu attiecība trešajā trešdaļā bija 20:8 Latvijas labā, bet visā mačā – 39:25, tomēr tika ciesta neveiksme.

Pēc mača par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts Dārziņš, bet Austrijas izlasē – vārtsargs Štarkbaums.

Latvijas izlases vārtus šajā mačā sargāja Edgars Masaļskis, bet mačam nebija pieteikti Georgijs Pujacs, kuram iepriekšējā spēlē ripa trāpīja pa galvu, un Roberts Jekimovs. Debijas maču šajā čempionātā aizvada Koba Jass, kurš izcietis divu spēļu diskvalifikāciju.

Latvijas un Austrijas izlases iepriekš pasaules čempionātu laikā bija tikušās piecas reizes – pirmajā mačā 1999.gadā ar 5:2 pārāki bija austrieši, bet nākamās četras reizes uzvarēja Latvija. Līdz šim pēdējā no mačiem 2011.gadā abas komandas aizvadīja izšķirošo cīņu par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā, Latvijai uzvarot ar 4:1. Pirmajā divīzijā gan Austrija uzkavējās tikai vienu gadu.

Kā ziņots, šī čempionāta pirmajā mačā Latvijas izlase sestdien ar 0:6 kapitulēja pašreizējai pasaules čempionvienībai Krievijai, bet svētdien ar 1:4 piekāpās arī ASV hokejistiem.

Savukārt Austrija sākotnēji līdzīgā cīņā ar 3:5 zaudēja ASV, bet pēc tam ļoti svarīgā mačā ar 1:3 piekāpās Francijai.

Līdz ar to tagad Helsinku grupā līdere ar astoņiem punktiem ir Somija, pa sešiem punktiem izcīnījušas Krievija, ASV un Slovākija, bet pa trim punktiem ir Francijas un Austrijas kontā. Vienu punktu izcīnījusi Vācija, bet bez punktiem cīnās Latvija.

Pēdējā šīs grupas trešās kārtas mačā otrdien spēkosies Krievijas un ASV valstsvienības.

Turpmākajos turnīra mačos Latvija ceturtdien tiksies ar pagājušā gada pasaules vicečempioni Slovākiju, vēl pēc divām dienām to sagaidīs mačs ar Vāciju, bet pēdējās divas spēles 13. un 14.maijā būs ar Franciju un Somiju.