Latvijas izlasei neizšķirts pret Igauniju ļauj 12.reizi izcīnīt Baltijas kausu futbolā 0

Latvijas futbola izlase sestdien Baltijas kausa izcīņas izšķirošajā spēlē Tallinā nospēlēja neizšķirti 0:0 ar mājinieci Igaunijas valstsvienību, taču izcīnītais punkts ļāva Mariana Pahara trenētajai komandai otro reizi pēc kārtas un 12.reizi vēsturē izcīnīt trofeju.

Notriektā tautumeita 6

Latvijas izlase līdz ar to kļuvusi par visu laiku titulētāko šī turnīra dalībnieci, jo līdz šim Latvijai un Lietuvai bija pa 11 izcīnītiem Baltijas kausiem, bet tagad dienvidu kaimiņi ir apsteigti. Turnīrs tika aizvadīts 26.reizi.

Trīs Baltijas valstu komandu turnīru Latvija noslēdza ar četriem punktiem, Lietuvai bija par vienu mazāk, bet Igaunija palika pēdējā ar vienu punktu.

Salīdzinājumā ar Baltijas kausa izcīņas spēli pret Lietuvu, kas trešdien notika Liepājā, Marians Pahars Latvijas izlases sākumsastāvā bija veicis divas izmaiņas, iespēju dodot aizsargam Vitālijam Jagodinskim un pussargam Oļegam Laizānam, malā šoreiz paliekot Kasparam Dubram un Igoram Tarasovam.

Spēles pirmajā puslaikā aktīvāki bija igauņi, kuri vairākas reizes devās ātros pretuzbrukumos. Desmitajā minūtē pēc stūra sitiena mājinieki izdarīja sitienu no Latvijas soda laukuma, taču bumba lidoja pāri vārtiem.

Savukārt Latvijas izlasei labākais moments bija 19.minūtē, kad Laizāna tiešo brīvsitienu atvairīja Igaunijas izlases vārtsargs Mikels Aksalu.

Arī turpinājumā bīstamāk uzbruka Igaunija, taču ar izšķirošā sitiena izdarīšanu viņiem neveicās un uzdevuma augstumos bija arī Latvijas izlases vārtsargs Andris Vaņins.

Pēc pārtraukuma Pahars veica divas izmaiņas sastāvā, laukumā sūtot Artūru Zjuzinu un Alekseju Višņakovu, kuri nomainīja attiecīgi Laizānu un Robertu Savaļnieku.

Tāpat kā cīņā pret Lietuvu trešdien, arī šoreiz Latvijas izlase otro puslaiku iesāka daudz aktīvāk, biežāk apdraudot pretinieku vārtus, taču īsteni bīstamus momentus izveidot tomēr neizdevās.

Turpinājumā Latvijas izlase veica vēl vienu maiņu Valērija Šabalas vietā laukumā laižot Tarasovu.

Arī igauņi negribēja samierināties ar savu situāciju turnīra tabulā, tāpēc ik pa laikam turpināja bīstami uzbrukt. Labākā iespēja laukuma saimniekiem bija cīņas 73.minūtē, kad no asa leņķa garām vārtiem sita Kens Kalaste, kurš bija viens no aktīvākajiem pretinieku rindās.