Foto – AFP/LETA

Latvijas izlasei trešais zaudējums Pasaules kausa kvalifikācijā 0

Latvijas vīriešu futbola izlase 2014.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra trešajā spēlē piektdien izbraukumā ar 1:2 (0:2) zaudēja Slovākijas valstsvienībai, ciešot savu trešo neveiksmi turnīrā.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Rīdzinieks nepatīkami pārsteigts, kā izskatās vietā, kur noslīka Roberts: “Tur viss ir sabrucis… Šādas vietas nedrīkst būt publiski pieejamas!” 62

Laukuma saimniekus piektajā minūtē ar 11 metru soda sitienu vadībā izvirzīja Mareks Hamšīks, bet devītajā minūtē 2:0 ar soda sitienu panāca Mareks Sapara. Vienus vārtus Latvijas izlasei 84.minūtē atspēlēja Māris Verpakovskis, kurš realizēja 11 metru soda sitienu.

Jau pirmajās minūtēs Latvijas izlase tika pie iespējas no patālas distances izspēlēt soda sitienu, taču Oļegam Laizānam neizdevās veiksmīgi nogādāt bumbu pretinieku soda laukumā. Slovākijas izlase centās piekopt ātru saspēli, kas ar panākumiem vainagojās jau piektajā minūtē, kad Latvijas izlases soda laukumā ielauzās Vladimirs Veiss, kuru no kājām notrieca Andris Vaņins. Tiesnesis nozīmēja 11 metru soda sitienu, brīdinot Vaņinu ar dzelteno kartīti, bet doto iespēju pārliecinoši realizēja Slovākijas vienības līderis Hamšīks.

Latvijas komanda nepaguva atgūties no zaudētājiem vārtiem, kad četras minūtes vēlāk rezultāts kļuva jau 2:0 slovāku labā. Mājinieki tika pie iespējas veikt soda sitienu pie pašas Latvijas vienības soda laukuma robežas, par pārkāpumu brīdinājumu izpelnoties Oskaram Kļavam. Sitienu veica Sapara, kura raidītā bumba pēc neliela rikošeta ielidoja Vaņina sargāto vārtu tuvajā stūrī.

Pēc katastrofāli neveiksmīgā spēles sākuma Latvijas vienība spēja mača gaitu izlīdzināt, pieturot bumbu un veicot pāris bīstamus centrējumus sāncenšu soda laukumā. Bīstamāki uzbrukumi tomēr padevās mājiniekiem, kuri prata atrast spraugas starp Latvijas komandas aizsardzības un pussargu līnijām. Tā pēc Hamšīka sitiena savu uzdevumu augstumos bija Vaņins, kamēr otrā laukuma pusē Artjoma Rudņeva sitienu bloķēja aizsargi.

Mačs turpinājās ar nelielu Slovākijas izlases pārsvaru, tomēr līdz bīstamiem sitieniem pa vārtiem laukuma saimnieki netika. Tikmēr Latvijas komanda labāko vārtu gūšanas iespēju radīja 31.minūtē, kad pēc Laizāna grieztā sitiena lēcienā bumbu atvairīja mājinieku vārtsargs Dušans Kucjaks. Nedaudz vēlāk slovāki varēja gūt trešos vārtus, tomēr sitienu no ļoti tuvas distances kopējiem spēkiem izdevās bloķēt Latvijas komandas aizsargiem.

Pirmā puslaika izskaņā Latvijas komanda centās spēlēt aktīvi, vairākas reizes nogādājot bumbu līdz slovāku soda laukumam. Puslaika pēdējā minūtē pēc Laizāna centrējuma bumba pēc vairākiem rikošetiem nonāca līdz Rudņevam, kurš to raidīja vārtu tīklā, tomēr vārtu guvums netika ieskaitīts, jo līnijtiesnesis fiksēja aizmugures stāvokli. Otrā laukuma pusē pēdējās sekundēs Latvijas izlasi no trešo vārtu zaudējuma glāba Vaņins, kurš lēcienā atvairīja Hamšīka raidījumu no tuvas distances.

Otro puslaiku aktīvāk sāka Slovākijas izlase, kas īsā laikā veica divus bīstamus sitienus pa Latvijas vienības vārtiem. Viesu rindās tikmēr notika pārkārtošanās, pussargu Ivanu Lukjanovu nomainot uzbrucējam Edgaram Gauračam. Slovākijas vienība pamazām lielāku uzmanību sāka pievērst aizsardzībai, bet Latvijas komandas centieni izspēlēties līdz brīvam sitienam rezultātu nedeva.

Spēles 63.minūtē Latvijas izlase bija tuvu trešo vārtu zaudējumam, kad pēc Miroslava Stoha sitiena bumba skāra Kasparu Gorkšu un mainīja lidojuma virzienu, tomēr laukumu atstāja gar pašu vārtu stabu. Pāris minūtes vēlāk veiksmi no tālas distances izmēģināja Aleksandrs Cauņa, tomēr sitiens bija neprecīzs. Mača 70.minūtē Latvijas vienības rindās tika veikta otrā spēlētāju maiņa, kad Laizānu nomainīja Ritvars Rugins.

Cīņas beigu daļā Latvijas izlases rindās laukumā devās vēl viens uzbrucējs Verpakovskis, kurš nomainīja Cauņu, tomēr vārtu gūšanas iespējas viesi pie slovāku vārtiem radīt nespēja. Mājinieki tikmēr regulāri atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem, tomēr allaž laicīgi aizsardzībā spēja atgriezties Latvijas futbolisti, likvidējot briesmas.

Mača 84.minūtē slovāku soda laukumā pret Verpakovski noteikumus pārkāpa Viktors Pečovskijs. Nozīmēto 11 metru soda sitienu pārliecinoši realizēja pats Verpakovskis, eleganti raidot bumbu vārtiem pa vidu. Verpakovskim izlases rindās šie bija 29 gūtie vārti.

Spēles galvenais tiesnesis kompensācijas laikā nozīmēja piecas minūtes, tomēr Latvijas komanda izlīdzinājumu panākt nespēja, lai arī pāris reizes bīstami pietuvojās slovāku soda laukumam.

Uz šo cīņu Latvijas izlasei līdzi nebija devies galvenais treneris Aleksandrs Starkovs, kuram nedēļas sākumā tika veikta apendicīta operācija. Viņš pašlaik atveseļojas mājas režīmā.

Bratislavā izlases darbu pārraudzīja Starkova palīgi ar viņa asistentu Juriju Ševļakovu priekšgalā.

Četras dienas pēc spēles Bratislavā Latvija savā laukumā uzņems Lihtenšteinas futbolistus.

Jautājums par Starkova pievienošanos komandas sastāvam pirms mača ar Lihtenšteinu šobrīd vēl ir atklāts.

Jaunākajā FIFA rangā Latvijas izlase zaudējusi 24 vietas un tagad ieņem dalītu 118.pozīciju, kas tai ir visu laiku zemākā, bet Slovākija atrodas 48.vietā.

Citās G apakšgrupas spēlēs piektdien Lihtenšteina savā laukumā ar 0:2 (0:0) zaudēja Lietuvai, bet Grieķija savu skatītāju priekšā cīnījās neizšķirti 0:0 (0:0) ar Bosniju un Hercegovinu.

Pēc trim kārtām G apakšgrupā pa septiņiem punktiem it Grieķijai un Slovākijai, kā arī Bosnijai un Hercegovinai, Lietuvas kontā četri punkti, bet Latvija un Lihtenšteina joprojām pie punktiem nav tikušas.

Kā ziņots, pirmās divas Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēles Latvijas izlase aizvadīja septembrī, kad vispirms savā laukumā ar rezultātu 1:2 zaudēja Grieķijai, bet pēc tam ar 1:4 izbraukumā piekāpās Bosnijai un Hercegovinai.

Kvalifikācijas turnīrs risināsies līdz 2013.gada 15.oktobrim. Finālturnīrā, kas 2014.gadā notiks Brazīlijā, iekļūs deviņu apakšgrupu uzvarētājas, bet astoņas labākās otrās vietas ieguvējas izspēlēs vēl četras ceļazīmes uz finālturnīru izslēgšanas spēļu stadijā.