Latvijas izlasei zaudējums pēcspēles metienos 0

Latvijas hokeja valstsvienība, gatavojoties Soču olimpiskajām spēlēm, atkārtotajā pārbaudes sestdien ar rezultātu 3:4 (0:1, 1:0, 2:2, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās Krievijas otrajai izlasei.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Latvijas izlasē pamatlaikā pa vieniem vārtiem guva Kaspars Daugaviņš, Kristaps Sotnieks un Kaspars Saulietis. Savukārt Krievijai divus vārtus guva Ņikita Filatovs, bet reizi izcēlās Maksims Karpovs. Savukārt pēcspēles metienu sērijā Krievija tika pie uzvaras ar rezultātu 1:0.

Trešajā trešdaļā galvas traumu guva Latvijas izlases pamatvārtsargs Edgars Masaļskis un pagaidām vēl nav zināms cik tā ir nopietna.

Spēle iesākās samērā mierīgā cīņā, bet pirmais bīstamais moments Krievijas izlasei bija pēc piecām spēlētām minūtēm, kad ripa izslīdēja caur Edgara Masaļska kājsargiem un atstājās Latvijas vārtsarga laukumā. Tomēr mājinieku hokejisti pašaizliedzīgā cīņā noturēja to tur. Tomēr brīdi vēlāk uz zilās līnijas neveiksmīgi nospēlēja Jēkabs Rēdlihs, zaudējot ripu. Pirmais pie tās nokļuva Karpovs, ar metienu vārtu augšējā stūrī pārspējot Masaļski. Trešdaļas vidū abas komandas apmainījās noraidījumiem, bet kopumā pārsvars piederēja Krievijas izlasei. Vēlāk Latvijai bija vēl viens noraidījumus, bet otro reizi pārspēt Masaļski pretiniekiem neizdevās un pēc pirmajām 20 minūtēm Latvija atradās iedzinējos ar 0:1.

Otro trešdaļu Latvijas izlase iesāka vairākumā, bet jau pirmās minūtes beigās nopelnīja iespēju 32 sekundes cīnīties piecatā pret trim pretiniekiem. Lielo vairākumu Latvijas hokejisti neizmantoja un turpinājumā arvien lielāks pārsvars piederēja Krievijas vienībai, bet visas bīstamās situācijas likvidēja Masaļskis. Trešdaļas beigās arvien aktīvāk uzbruka Latvijas izlase – piecas minūtes pirms trešdaļas beigām lielisku iespēju mazākumā izmantot neizdevās Gintam Meijam, bet brīdi vēlāk beidzot 1:1 ar atkārtotu metienu panāca Daugaviņš. Trešdaļas pēdējās četrās minūtēs jau Latvijai bija vēl vairākas labas iespējas, tomēr rezultāts nemainījās.

Trešo trešdaļu Krievijas izlase iesāka ļoti mierīgi, tomēr tieši viņiem izdevās gūt vārtus, kad 47.minūtē sekmīgākais vārtu priekšā bija Filatovs. Tomēr trešdaļas vidū Juris Štāls labi nospēlēja aiz vārtiem un Sotnieks vārtu priekšā bija nekļūdīgs, rezultātam kļūstot 2:2. Uz emociju pamata Latvija turpināja uzbrukt un 52.minūtē jau Saulietis izmantoja Jāņa Andersona uzmetienu pa vārtiem, izvirzot Latviju vadībā ar 3:2.

Latvijas izlase aizrāvās ar uzbrukumiem un tas noslēdzās ar to, ka Filatovs 53.minūtē izgāja viens pret Masaļska sargātajiem vārtiem. Latvijas aizsargi nogāza no kājām Filatovu, kurš pamatīgā ātrumā uztriecās virsū Masaļskim. Latvijas izlases pamatvārtsargs guva grieztu traumu sejā un ledu pameta pamatīgi grīļojoties. Tāpēc viņa vietā vārtos nācās stāties Mārim Jučeram, kuram uzreiz bija jācenšas atvairīt “bullīti”, tomēr Filatovs raidīja ripu caur viņa kājsargiem, rezultātam kļūstot 3:3. Pēdējās minūtes turpinājās ļoti aktīvā cīņā ar abu komandu uzbrukumiem, bet rezultāts vairs nemainījās, pamatlaikam noslēdzoties neizšķirti.

Papildlaikā viens pret Latvijas vārtiem izskrēja Fjodors Malihins, tomēr veiksmīgāks bija Jučers. Vairākas labas iespējas bija arī Latvijas izlasei, tomēr rezultāts tajā nemainījās, tāpēc uzvarētāju noskaidroja pēcspēles metienos.

“Bullīšu” sēriju rezultatīvi uzsāka Malihins, bet Roberts Jekimovs sekojošo metienu raidīja pāri vārtiem. Otrajā sērijā neprecīzi bija Dmitrijs Kugriševs un Kaspars Saulietis, bet turpinājumā Jučers atvairīja neitralizēja Filatovu. Arī Daugaviņa pēdējais mēģinājums bija neprecīzs un Latvija cieta neveiksmi.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts Daugaviņš.

Piektdien abu komandu pirmajā tikšanās reizē Latvijas izlase uzvarēja ar rezultātu 4:1. Salīdzinājumā ar pirmo maču šoreiz Latvijas izlase spēlēja bez Mārtiņa Karsuma, Oskara Bārtuļa un Artūra Kuldas, kuru vietā spēlēja Mārtiņš Cipulis, Agris Saviels un Jānis Andersons. Savukārt vārtos atkal bija stājies Edgars Masaļskis, kuram šie bija pirmie oficiālie mači šosezon. Šīs Latvijai bija vienīgās pārbaudes spēles savā laukumā, gatavojoties Sočiem.

Gatavojoties 2014.gada Soču ziemas olimpiskajām spēlēm, 17. un 18.decembrī Latvijas izlase izbraukumā divas reizes spēkiem mērosies ar Vācijas izlasi. Savukārt spēļu priekšvakarā Sočos tiks aizvadītas pārbaudes spēles ar Krieviju un Austriju.

Olimpisko hokeja turnīru Latvijas izlase sāks 12.februārī ar spēli pret pēdējā pasaules čempionāta sudraba medaļas ieguvējiem Šveici. Pēc tam 14.februārī Latvijas pretiniece būs Čehija. Savukārt vēl dienu vēlāk Latvijas izlase sacentīsies ar pasaules čempioniem zviedriem.