Latvijas izlases basketbolistes pārbaudes turnīra spēlē sīvā cīņā uzvar Čehiju 0

Latvijas izlases basketbolistes, turpinot gatavošanos Eiropas čempionāta finālturnīram, ceturtdien pārbaudes turnīrā Karlovi Varos sīvā cīņā ar 65:63 uzvarēja mājinieces Čehijas izlases basketbolistes, informē turnīra organizatori.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Latvijas izlasē rezultatīvākā ar 17 punktiem bija Elīna Babkina, Kristīne Kārkliņa guva 12, bet Liene Jansone 10 punktus. Zaudētājām ar 13 punktu guvumu izcēlās Petra Kuličova, bet Veronika Bortelova guva 12 punktus.

Spēles sākumā neliels pārsvars piederēja laukuma saimniecēm (6:14), taču līdz ceturtdaļas beigām Latvijas izlase starpību samazināja līdz trīs punktiem (15:18). Arī otrajā ceturtdaļā bija līdzīgs scenārijs – Čehija sākumā ieguva pārsvaru (15:23), bet pēc tam Latvijas basketbolistes pietuvojās un atpūtā ejot deficīts bija tikai viens punkts (31:32).

Pēc pārtraukuma Aigara Neripa trenētā Latvijas izlase izvirzījās vadībā un pirms pēdējām desmit minūtēm bija vadībā ar 52:48, bet piecas minūtes pirms mača beigām Kārkliņa Latviju izvirzīja vadībā ar 57:48. Tomēr čehietes spēja atspēlēties un mača izskaņa bija saspringta, kurā uzvaru Latvijai nodrošināja Babkinas divi gūtie punkti 28 sekundes pirms pamatlaika beigām.

Dienas pirmajā spēlē Krievija ar 103:72 uzvarēja Ķīnas basketbolistes, tiekot pie otrās uzvaras. Jau ziņots, ka turnīra pirmajā dienā Latvija ar 63:70 zaudēja Krievijai, bet Čehija ar 71:52 uzvarēja Ķīnu.

Piektdien Latvijas izlase turnīru noslēgs ar spēli pret Ķīnu. Pēc atgriešanās no Karlovi Variem Latvijas basketbolistes pēdējos treniņus aizvadīs mājās, bet 13. jūnijā dosies uz EČ finālturnīru.

Latvijas izlase, gatavojoties Eiropas čempionāta finālturnīram, aizvadīja devīto pārbaudes spēli. Pirmajā mačā Alītā tika zaudēts Baltkrievijai (47:63), pēc tam Cēsīs divas reizes tika uzvarēta Nīderlande (62:52 un 57:46), kā arī sekoja Rīgā gūta uzvara pār Lietuvu (67:63). Savukārt pārbaudes turnīrās Zviedrijā tika zaudēts mājiniecēm (61:62), bet uzvarēta Turcijas U-20 izlase (62:52) un Lielbritānija (56:54), kam sekoja trešdien piedzīvotais zaudējums pret Krieviju.

Eiropas čempionāta finālturnīra grupas kārtā Latvija Trelazē spēlēs ar Francijas (15.jūnijā), Lielbritānijas (16.jūnijā) un Serbijas (17.jūnijā) izlasēm. Trīs labākās komandas iekļūs otrajā posmā, bet ceturtā brauks mājās.