×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
11. marts, 2013
Drukāt

Latvijas jātnieks Neretnieks kvalificējas PK finālam

leflatvia.lvleflatvia.lv

Latvijas jātnieks Kristaps Neretnieks svētdien Centrāleiropas zonas Pasaules kausa finālsacensībās jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā izcīnīja kvalifikāciju startam lielajā Pasaules kausa finālā Gēteborgā, informē Latvijas Jātnieku federācija.

Līdz šim neviens Latvijas sportists Pasaules kausa finālā nav startējis.

„Kopumā sacensību rezultātus vērtēju kā vidēji labus, lai būtu ļoti labi, pietrūka veiksmes dažās pārlekšanās, mēs pārlekšanās riskējām, tāpēc kļūdījāmies – tas neļāva izcīnīt augstākas vietas maršrutos. Galveno uzdevumu – noturēties Centrāleiropas zonas kopvērtējuma trijniekā – esam izpildījuši. Galvenais maršruts un vispār visa svētdiena bija saspringta, četriem sportistiem zonas kopvērtējumā punktu atšķirība bija ļoti maza, visi līderi arī tika pārlekšanā, principā skaidrības par to, kurš tiek uz lielo finālu un kurš nē, nebija līdz pat brīdim, kad pārlekšanas maršrutā finišēja pēdējais dalībnieks,” saka sportists.

Latvijas sportists Pasaules kausa finālam kvalificējās kā otrais no Centrāleiropas zonas sportistiem, kopvērtējuma līdere pēc trīs kvalifikācijas maršrutiem zonas finālā Varšavā ir Krievijas sportiste Anna Gromzina (122 punkti), otrajā vietā Kristaps Neretnieks (95 punkti), trešais kopvērtējumā ir Polijas sportists Jaroslavs Ščičinskis (94 punkti), bet ceturtais viens no Igaunijas vadošajiem jātniekiem Gunārs Klettenbergs (87 punkti). Lielajam Pasaules kausa finālam Gēteborgā no Centrāleiropas zonas var kvalificēties tikai trīs labākie sportisti.

Pirmajā kvalifikācijas maršrutā, kas notika piektdien, Latvijas sportists startēja ar Continue, ātruma maršrutu ar šķēršļu augstumu 145 cm abi veica ar vienu gāztu šķērsli, tomēr bija pietiekami ātri, lai izcīnītu desmito vietu maršrutā un kvalifikācijas punktus finālam. Pēc pirmās kvalifikācijas dienas Neretnieks Centrāleiropas zonas kopvērtējumā ieņēma trešo vietu.

Otrajā kvalifikācijas maršrutā ar šķēršlu augstumu 150 cm, kas risinājās piektdien, Kristaps Neretnieks startēja ar Conte Bellini, Latvijas duets pamatmaršrutu veica bez soda punktiem, pārlekšanas maršrutā pieļāva vienu kļūdu un ierindojās 12.vietā, arī tas ļāva izcīnīt vērtīgus kvalifikācijas punktus un kopvērtējumā pacelties uz otro vietu.

Zonas fināla Grand Prix maršrutā ar šķēršļu augstumu 160 cm, kas bija trešais kvalifikācijas maršruts finālam, sportists pamatmaršrutu veica bez soda punktiem. Lai arī pārlekšanas maršrutā abi vienu šķērsli gāza un ierindojās 9.vietā, sezonas laikā un zonas fināla laikā izcīnītie punkti ļāva sportistam saglabāt otro vietu zonas kopvērtējumā un kvalificēties finālam. Līdz šim vienīgais Latvijas sportists, kurš spējis kvalificēties Pasaules kausa finālam ir Guntars Siliņš, viņš šo panākumu sasniedza pirms 13 gadiem, tomēr finālsacensībās nestartēja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+