Sports
Citi sporta veidi

Latvijas jaunā maiņa bez zaudējumiem 16

Latvijas pludmales volejbolisti Kristaps Šmits un Mihails Samoilovs kā arī Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka ceturtdien ar uzvarām noslēdza apakšgrupu turnīru Naņdzjiņa (Ķīna) notiekošajā U-21 pasaules čempionātā, nodrošinot vietu uzreiz izslēgšanas spēļu astotdaļfinālā.
Abi Latvijas dueti apakšgrupu kārtu noslēdza bez zaudējumiem.

Šmits un Samoilovs, kuri sacensībās izlikti ar 19.numuru, vispirms ceturtdien C apakšgrupas otrajā mačā ar 2-0 (22:20, 21:15) uzvarēja meksikāņus Hosue Gaksjolu un Hosē Kardenasu, kuri ir sacensību trešais numurs.
Savukārt cīņā par pirmo vietu grupā un automātisku ceļazīmi uz astotdaļfinālu Latvijas duets ar 2-1 (21:17, 17:21, 20:18) sīvā cīņā uzvarēja spāņus Oskaru Himenesu Gutjeresu un Alehadro Vuertu Pastoru, kuriem ir 30.numurs.

Līdzīgajā spēlē Šmits/Samoilovs pirmajā setā bija labāki izskaņā, bet otrajā, rezultātam esot 17:17, ļāva pretiniekiem izcīnīt četrus punktus pēc kārtas. Savukārt trešajā setā Latvijas volejbolisti bija iedzinējos ar 2:5, pēc tam panāca izlīdzinājumu 7:7. Mača izskaņa bija saspringta, kurā tomēr veiksmīgāki bija Šmits un Samoilovs.
C apakšgrupas pirmajā mačā trešdien Latvijas duets ar rezultātu 2-0 (21:12, 24:22) apspēlēja kanādiešus Loganu Mendu un Tomasu Sorru, kuriem ticis 14.numurs.

Šmits/Samoilovs C apakšgrupā ieņēma pirmo vietu ar trīs panākumiem, otrie palika spāņi ar divām uzvarām, kamēr vienu panākumu guva meksikāņi, bet Kanādas duetam čempionāts ir noslēdzies.
Tikmēr dāmu turnīrā Graudiņa un Kravčenoka, kuras turnīrā izliktas ar desmito numuru, ceturtdien G apakšgrupas pēdējā cīņā ar 2-0 (21:11, 22:20) uzvarēja nīderlandietes Katju Stamu un Džoju Stubu, kuras izliktas ar septīto numuru.
Latvijas duets arī izcīnīja trešo uzvaru trīs spēlēs un uzreiz tika astotdaļfinālā.

Trešdien Graudiņa un Kravčenoka izcīnīja divas pārliecinošas uzvaras. Viņas pirmajā mačā ar 2-0 (21:8, 21:12) pārspēja indonēzietes Vitriju Rahaju un Mariju Dvinigtjasu, kurām ticis 23.numurs, bet otrajā mačā Latvijas pludmales volejbolistes ar 2-0 (21:4, 21:10) sagrāva Temlinu Tomasu un Mananu Mosju no Dienvidāfrikas Republikas, kurām piešķirts 26.numurs.

G apakšgrupas noslēgumā Latvijas duets bija pirmais, ar divām uzvarām sekoja nīderlandietes, pie viena panākuma tika indonēzietes, bet Dienvidāfrikas Republikas sportistes palika pēdējās, čempionātu noslēdzot.

LA.lv