×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. maijs, 2013
Drukāt

Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādē startēs ap 2500 jauno sportistu

jaun-oly-logo2

Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādei, kas norisināsies no 13. jūnija līdz 15. jūnijam Ventspilī un atsevišķos sporta veidos arī Liepājā, Jūrmalā, Brocēnos un Usmā, pieteikušies aptuveni 2500 jaunie sportisti no 86 novadiem. 

Olimpiādei kopumā ir pieteikušās 86 Latvijas novadu pašvaldības, kas kopā pulcēs aptuveni 2500 jauno sportistu. Vislielākais dalībnieku skaits jau tradicionāli ir vieglatlētikā, taču daudz pieteikumu ir saņemts arī dažādos cīņas sporta veidos, peldēšanā, airēšanā un riteņbraukšanā.

Lielākajā daļā no komandu sporta veidiem – basketbolā, futbolā un volejbolā – noslēgumam tuvojas arī priekšsacīkšu cīņas. Komandu sporta veidos vislielākais dalībnieku skaits ir basketbolā, kur Olimpiādes turnīra priekšsacīkstēs piedalās 489 dalībnieki, futbols pulcē 411 jaunos spēlētājus, bet par volejbola turnīra medaļām priekšsacīkstēs cīnās 278 dalībnieki.

Kuplākā delegācija būs Rīgas pilsētas komandai, kuras sastāvā Olimpiādē startēs aptuveni 400 sportistu. Pēc Rīgas pilsētas otru lielāko delegāciju plāno Daugavpils pilsēta, kura būs pārstāvēta ar aptuveni 200 dalībniekiem, bet trešā lielākā komanda būs no Jūrmalas pilsētas – ar vairāk nekā 150 sportistiem.

Jaunie sportisti sacentīsies 26 sporta veidos: 17 no tiem notiks Ventspilī, septiņi norisināsies Liepājā (vingrošana – gan Liepājā, gan Ventspilī), kā arī pa vienam Brocēnos, Ventspils novada Usmā un Jūrmalā.

Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde notiek reizi divos gados, kad labākie jaunie sportisti sacenšas pašvaldību komandu sastāvos 26 Olimpiskajos sporta veidos, izcīnot ceļazīmi uz Eiropas Jaunatnes Olimpiādi. 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+