×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
2. februāris, 2015
Drukāt

Latvijas jaunieši pesimistiski par izredzēm darba tirgū; gatavi strādāt par pusvelti (8)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Puse Latvijas jauniešu piekristu strādāt par atalgojumu, kas ir mazāks par minimālo algu, liecina portālā “CV Market” apkopotie darba meklētāju dati.

Vairāk nekā 50% darba meklētāju vecumā no 18 līdz 25 gadiem norādījuši vēlamo atalgojumu no 100 līdz 360 eiro, kas ir mazāk par valstī noteikto minimālo algu, kas kopš 2015. gada 1. janvāra ir 360 eiro.

Salīdzinājumā ar Igaunijas jauniešiem, kur tikai 14% būtu gatavi strādāt par šādu atalgojumu, Latvijā jauno darba meklētāju centieni darba tirgū konkurēt ar zemu atalgojumu skaidri norāda uz lielāku jauniešu pesimismu darba tirgū, atzīmēja “CV Market” eksperti.

“Tomēr, kā liecina portāla “CV Market” novērojums, mērķtiecīgam un pozitīvam jaunietim, vēl studējošam vai ar nelielu darba pieredzi, uzņēmumi ir gatavi maksāt arī 700 eiro atalgojumu pēc nodokļiem. Uzņēmumi arvien lielāku uzmanību pievērš darbinieka personiskajām īpašībām un meklē atvērtus komandas cilvēkus, ar interesi pret veicamo darbu, ieinteresēti mācīties papildus un spējīgus pielāgoties. Savukārt kā nevēlamās īpašības norāda nevēlēšanos mācīties un strādāt,” atzina portāla eksperti.

Informācija iegūta Latvijas un Igaunijas portālos cvmarket.lv un cvkeskus.ee, apkopojot vairāk nekā 9500 darba meklētāju vecumā no 18 – 25 gadu norādīto vēlamo atalgojumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Daudzi Latviešu jaunieši vienkārši ir par slinku un pārāk skatās uz Rietumu valstīm un gaida, kad visu mutē ieliks darba devējs. Bet varbūt vajadzētu dzīvi padarīt interesantāku un pašam kļūt par darba devēju!!! Man pašam ir 26 gadi, izveidoju uzņēmumu 18 gados aizņemdamies naudu no radiniekiem, paralēli strādāju visādus algotus darbus, lai varētu ieguldīt savā topošajā saimniecībā, pāris gadus pakrāju, ēdu pelmeņus un kartupeļus, olas, bet bija rezultāti, bija iekrāta nauda un sāku veidot savu saimniecību. Sāku nomāt zemes gabalus, visus iespējamos, kurus varēju dabūt sākot no 3 ha un beidzot ar 80 ha. Kaut arī tagad varu atļauties sev knapi 200 eiro mēnesī maksāt, bet man ir savs uzņēmums, kurš strādā, apgroza naudu, maksā nodokļus un attīstās, tā kā nevajag sēdēt un čīkstēt, vajag kustēties un domāt.

 2. Gribētos gan redzēt tos jaunos,kuri grib strādāt un vēl par pusvelti!Nesmīdiniet!Tik sēdēt pie datora un raust naudu uzreiz,lielu,lūk ko grib!

 3. Loģiski,viņi būtu jebkuru darbu darīt,ka tik kaut ko maksā.Cik tad mums vispār ir jauniešu,kas strādā labi atalgotu darbu.Uz tādiem darbiem pieprasījuma vispār nav,ir tikai pārdevējas veikalos vajadzīgas,vai puiši celtniecībā,kur var kaut ko aploksnē saņemt.Normāla darba tirgus kā tāda,Latvijā vispār nav,ir tikai nenormāls bezdarbs.

 4. Janiešiem problēma,kur vēl cilvēkam kam pie 50

 5. Te jau rodas tā glēvā latviešu sabiedriba…..bez sava mugurkaula, gatavi locīties bez pretestibas jebkam….a kāpēc nevarat savus noteikumus diktēt, tad ari nebus jāsaņem kapeikas par smagu darbu, ārzemēs vismaz maksā vairāk, lai gan ari mēs esam ES….

 6. Šāda situācija ir ļoti izdevīga. .Vienīgā vieta, kur vietējie iedzīvotāji, var justies kaut cik droši, ir mūsu naftas lauki. Tāpēc mums ir izdevīga kolonijās valdošā nabadzība , asins izliešana un haoss. Tas dod iespēju, izmantojot konkurenci, darbā pieņemt, labākos no iedzimtajiem, par pāris centiem. Normālos apstākļos un ar augstāku dzīves līmeni kolonijās, mums būtu jāmaksā aborigēniem daudz augstāku algu, bet tas nav izdevīgi. Uzturēt haosu un karu, ir daudz lētāk nekā maksāt lielas algas. Mums nav nekā personīga pret aborigēniiem Āfrikā vai Krievijā. Tas tikai ir bizness.
  ————————————————————————
  Latvijas jaunieši pesimistiski par izredzēm darba tirgū; gatavi strādāt par pusvelti http://dra.lv/brreW

 7. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

  Kāpēc, cienījamie jaunieši, esiet gatavi strādāt par pusvelti un vēl emigrēt uz svešām zemēm, bet nemaz neiesaistaties savā valstī veidot pārtikušāku dzīvi. Lasiet manā blogā janis-labrencis.mozello.lv

Draugiem Facebook Twitter Google+