Latvijas jaunieši sagrauj Itāliju un izcīna pirmo vietu grupā 0

Latvijas U-18 puišu basketbola izlase otrdien Ventspilī Eiropas čempionāta A apakšgrupas otrajā mačā ar rezultātu 90:68 (18:17, 35:19, 9:9, 28:23) pārspēja Itālijas vienaudžus.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 30

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Artūrs Žagars, bet katrs pa 11 punktiem guva Roberts Ķilps un Ojārs Bērziņš. Vēl katrs pa desmit punktiem pievienoja Artūrs Kurucs un Adrians Šnipke, savukārt ar deviņiem punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām izcēlās Valters Vēveris.

Itāļiem ar 18 punktiem atzīmējās Federiko Miaši.

Latvijas izlase ar divām uzvarām trīs spēlēs izcīnījusi uzvaru apakšgrupā un savu pretinieci astotdaļfinālā uzzinās otrdienas vakarā. Otrajā vietā grupā arī ar divām uzvarām ierindojās Grieķija, bet trešā un ceturtā katra ar vienu panākumu palika attiecīgi Itālija un Horvātija.

Latvijas basketbolisti spēles ievadā nonāca iedzinējos ar 7:12 un kopumā pirmajā ceturtdaļā cīņa bija līdzīga. Mājinieki pirmajās desmit minūtēs guva 18 punktus, kamēr pretinieki iemeta 17.

Latvija sekmīgi sāka otro ceturtdaļu veicot astoņu punktu atrāvienu (30:22), kā arī turpināja palielināt pārsvaru. Kristaps Ķilps kādā no epizodēm guva divus punktus pēc caurgājiena, turklāt pret viņu tika pārkāpti noteikumi. Ķilps realizēja arī soda metienu un emocionālu pacēlumu ieguvušie latvieši ieguva 15 punktu pārsvaru (45:30). Latvijas spēlētāji turpināja demonstrēt labu sniegumu un pirmo puslaiku uzvarēja ar 53:36.

Pēc rezultatīvas otrās ceturtdaļas abas komandas mazliet nosēdās un trešajā spēles nogrieznī katra iemeta pa deviņiem punktiem, taču pēdējās desmit minūtēs atkal bija rezultatīvas. Latvijas komanda ieguva vēl lielāku pārsvaru un rezultātā izcīnīja drošu panākumu ar 90:68.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka šī turnīra pirmajā mačā Latvija sestdien ar 73:77 piekāpās Horvātijai, bet pēc tam ar 80:74 uzvarēja Grieķiju.

Tikmēr Itālija čempionātu sāka ar 65:81 zaudējot Grieķijai, bet nākamajā spēlē ar 74:67 uzvarēja Grieķijas vienaudžus.

Astotdaļfinālā A apakšgrupas četrinieks tiksies ar B apakšgrupas vienībām Turciju, Krieviju, Franciju un Vāciju, kuras arī savus mačus aizvada Ventspilī.

Savukārt Liepājā C apakšgrupā cīnās Spānija, Ukraina, Somija, kā arī Bosnija un Hercegovina, bet D apakšgrupā duelējas Lietuva, Lielbritānija, Melnkalne un Serbija.

Astotdaļfināla uzvarētāji 3., 4. un 5.augustā “Arēnā Rīga” cīnīsies par 1.-8.vietu, bet zaudētāji – “Elektrum” Olimpiskajā centrā par 9.-16.vietu. Trīs pēdējo vietu ieguvējas zaudēs vietu augstākajā divīzijā.