Latvijas jaunieši trillerī uzvar Vāciju, taču nervozēšana turpinās 0

Viena no aizraujošākajām spēlēm Latvijas hokeja vēsturē – U-18 izlase pirmdien Čehijā pasaules čempionāta spēlē ar 5:4 dramatiskā cīņā uzvarēja Vāciju un pietuvojās iekļūšanai ceturtdaļfinālā.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Vācijas jauniešu izlasi jau kopš 1999. gada (!) vada kanādietis Džims Setters, un šajā laikā vācieši vien trīs čempionātus aizvadījuši pirmajā divīzijā, pamatā gozējoties spēcīgāko sabiedrībā.

Latvijas izlases galvenais treneris Leonīds Tambijevs pret vāciešiem, kā jau bija solījis Rīgā esot, lielajā spēlē vārtos lika Elvi Merzļikinu, kuram pret zviedriem bija dota atpūta. Sākums komandai nebija veiksmīgs – piektajā minūtē 0:1, bet ātri vien vācieši nopelnīja noraidījumu un vairākumu vārtu guvumā pārvērta Teodors Bļugers.

Otrajā periodā scenārijs bija līdzīgs – vispirms vācieši iemeta otro ripu, bet Roberts Lipsbergs pēc Ņikitas Jevpalova piespēles panāca izlīdzinājumu – 2:2. Cēliena pirmspēdējā minūtē Lipsbergs bija precīzs vēlreiz, taču līdz pārtraukumam vācieši atspēlējās, iededzot uz tablo divus trijniekus.

Trešo periodu Latvija sāka ar Ivaru Punnenovu vārtos un Georga Golovkova trešo precīzo metienu turnīrā, kas komandu izvirzīja vadībā. Perioda vidū vācieši atkal līdzsvaroja rezultātu, tomēr drīz ar savu trešo ripu šovakar atbildēja Roberts Lipsbergs – 5:4. Šoreiz rezultāts vairs nemainījās un uzvara pietuvināja mūsējos iekļūšanai ceturtdaļfinālā.