Latvijas juniori bez variantiem zaudē Šveicei 0

Latvijas U-20 hokeja izlase ceturtdien pasaules čempionātā (PČ) Ufā ar 2:7 piekāpās Šveices vienaudžiem un cieta turnīrā otro neveiksmi, liecina rīkotāju informācija.

Notriektā tautumeita 6

Vārtus Latvijai guva Nikolajs Jeļisejevs un Artūrs Ševčenko. Spēli veiksmīgāk sāka Latvijas hokejisti, taču cīņas turpinājumā pārāki bija sāncenši, kam izdevās rezultatīvi aizvadīt otrās trešdaļas otro pusi un mača turpinājumu.

Jeļisejevs 3.minūtē guva savus otros vārtus turnīrā un, realizējot skaitlisko pārsvaru, atklāja rezultātu. Savukārt šveicieši līdz trešdaļas beigām divreiz pārspēja Latvijas vārtsargu Elvi Merzļikinu un pārņēma vadību. Šveices izlase otrā perioda sākumā palielināja pārsvaru līdz diviem vārtiem, savukārt Ševčenko rezultāta starpību vēl samazināja līdz minimumam. Taču pašu skaitliskā vairākumā ielaisti vārti un vēl viens Merzļikina netverts metiens ļāva Šveicei pēdējā pārtraukumā doties jau ar 5:2 pārsvaru.

Merzļikinu pēdējā trešdaļā aizstāja Ivars Punnenovs, kuru šveicieši vispirms pārspēja, spēlējot skaitliskā vairākumā, bet cīņas pēdējās minūtēs Latvijas vārtos raidīja arī septīto ripu.

Turnīra priekšsacīkstēs desmit komandu ir sadalītas divās grupās. Latvijai A grupā sestdien vēl jātiekas ar Zviedriju un svētdien – ar Čehiju. Pirmajā spēlē Latvijas U-20 izlase ar 1:5 piekāpās somiem.

B grupā spēlē Krievija, Kanāda, ASV, Slovākija un Vācija. Grupu uzvarētājas uzreiz iekļūs pusfinālā, otro un trešo vietu ieguvējas cīnīsies ceturtdaļfinālā, bet ceturto un piekto vietu ieguvējas, ņemot līdzi priekšsacīkstēs gūtos punktus, aizvadīs vēl pa divām spēlēm cīņā par palikšanu elitē, ko būs spiesta pamest viena vājākā komanda.

U-20 pasaules čempioni Krievijā kļūs zināmi 5.janvārī.

U-20 pasaules čempionāta spēle:

*Šveice – Latvija 7:2 (2:1, 3:1, 2:0)

Vārtus guva: Maiks Kuncle 2, Kristofs Berči, Lukass Balmelli, Svens Andrigeto, Sandro Cangers, Alesio Bertadžija – Nikolajs Jeļisejevs, Artūrs Ševčenko

Vārtsargi: Luka Boltshauzers – Elvis Merzļikins (Ivars Punnenovs no 40:00)