Foto – Shutterstock.com

Latvijas juniori netiek elitē 0

Latvijas hokeja junioru izlase vakar pasaules U-20 čempionātā pirmās divīzijas turnīrā Polijā ar 1:3 zaudēja dāņiem, atvadoties no cerībām iekļūt elites divīzijā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Karstasinīgāki līdzjutēji to jau nodēvējuši par Latvijas hokeja kauna traipu, taču notikušais drīzāk ir likumsakarība nekā pārsteigums. Dānijas junioru izlase ir labi nokomplektēta, daļa komandas rūdās Zviedrijas, daļa – Kanādas junioru līgā, turklāt ar lieliskām sekmēm. Olivers Bjorkstrands ar 32 spēlēs iegūtajiem 56 punktiem ir Kanādas rietumu līgas (WHL) ceturtais rezultatīvākais spēlētājs (Robertam Lipsbergam ir tieši divreiz mazāk), Nikolajs Ehlers – devītais Kvebekas līgā (QMJHL). Aptuveni puse komandas šosezon spēlē Dānijas pieaugušo čempionātā, kur vārtsargs Georgs Sērensens ir labākais gan vidēji spēlē ielaisto ripu (0,72), gan atvairīto metienu procentu ziņā (96,7), apsteidzot arī mūsu Ervīnu Muštukovu.

Tādēļ dāņu uzvara mačā pret baltkrieviem (5:4) nebūt nav pārsteigums, un, pieveicot arī latviešus, viņi garantētu sev elites divīziju. Par spīti grūtajai spēlei dienu iepriekš, Dānijas juniori sāka aktīvi, pirmajā periodā nomētājot Latvijas izlasi ar 14:3. Vienu ripu Elvja Merzļikina sargātajos vārtos iedabūja izlases galvenā trenera Olafa Ellera dēls Mads. Vecākais brālis Larss jau ceturto gadu ir Monreālas “Canadiens” uzbrucējs.

Dāņi biežāk uzbruka arī otrajā periodā, un, tuvojoties tā beigām, Ehlers ar tālu metienu guva otros vārtus. 45. minūtē, realizējot vairākumu, Lips-bergs samazināja starpību, bet piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Sonijs Hercbergs pretuzbrukumā “nogalināja” Latvijas cerības. Ceturtā ripa pēdējā sekundē ielidoja tukšos vārtos.

Trijās iepriekšējās spēlēs Leonīda Tambijeva vadītie latvieši izcīnīja trīs sausas uzvaras, kam tagad vairs nav būtiskas nozīmes. Vakar mūsu hokejisti pa pretinieku vārtiem veica vien 16 metienus, dāņi – 32. Sestdien Latvijas juniori turnīru pabeigs ar maču pret Baltkrievijas izlasi. Tā būs cīņa par otro vietu, pirmo sev jau garantējuši dāņi.

HOKEJS

Pasaules U-20 ČEMPIONĀTS, pirmā divīzija

* Dānija – Latvija 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)12:22 Ellers (Bjorkstrands, Lauridsens) 1:0, 37:03 Ehlers (Hercbergs, Krogsgārds) 2:0, 44:22 Lipsbergs (Jevpalovs, Augstkalns, vair.) 2:1, 55:06 Hercbergs (Fredriksens, Nīlsens) 3:1, 59:59 Bjorkstrands (Ellers) 4:1.