Kristiāns Pelšs. Foto: HHOF-IIHF

Latvijas juniori nosargā vietu elitē 0

Latvijas U-20 hokeja izlase trešdien izšķirošajā spēlē par vietas saglabāšanu pasaules čempionāta augstākās divīzijas turnīrā ar rezultātu 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 1:0) pagarinājumā pieveica Dānijas vienaudžus, nosargājot vietu spēcīgāko komandu pulkā.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 71

Rezultātu spēles ceturtajā minūtē atklāja Dānijas izlases uzbrucējs Olivers Bjerkstrands, bet mača 33.minūtē neizšķirtu skaitliskajā vairākumā panāca Kristiāns Pelšs. Uzvaras vārtus Latvijas izlases labā pagarinājuma otrajā minūtē guva Ņikita Jevpalovs.

Latvijas izlases vārtus šajā mačā sargāja Kristers Gudļevskis, kurš atvairīja 22 no 23 pretinieku metieniem, kamēr Latvija pa sāncenšu vārtiem veica 31 metienu.

Lai nepaliktu pēdējā vietā turnīrā un saglabātu vietu augstākajā divīzijā, Latvijai obligāti bija jāizcīna uzvara. Latvijas izlasei šajā mačā derēja arī uzvara papildlaikā vai pēcspēles metienos – tādā gadījumā abām komandām noslēgumā būtu vienāds punktu skaits, bet Latvija iegūtu priekšrocības, jo uzvarējusi savstarpējā mačā.

Abas komandas pirms turnīra jau Kanādā tikās arī pārbaudes spēlē, Latvijai izcīnot panākumu ar 5:1. Tāpat novembrī Latvija bija pārāka arī pārbaudes turnīrā Baltkrievijā, kad dāņus pārspēja ar rezultātu 5:3.

Kā ziņots, Latvijas izlase pirmajā posmā piedzīvoja zaudējumus visās četrās spēlēs, līdz ar to uz otro posmu Latvijas hokejisti neņēma līdzi nevienu punktu. Savukārt pirmajās spēlēs par vietas saglabāšanu Latvija otrdien ar 2:12 kapitulēja ASV izlasei, bet Dānija dienu iepriekš ar 3:4 tikai pagarinājumā piekāpās Šveicei.

Nākamā gada pasaules čempionāts risināsies Krievijas pilsētā Ufā.

Latvijas U-20 izlase pasaules čempionāta augstākajā divīzijā iepriekš spēlējusi trīs reizes, pēdējo reizi aizvadītā gada sākumā, kad nespēja saglabāt vietu spēcīgāko komandu vidū. Zīmīgi, ka visas reizes, kad Latvijas izlase spēlējusi augstākajā divīzijā, sacensības notikušas tieši Kanādā. Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valde izlasei bija izvirzījusi uzdevumu saglabāt vietu spēcīgāko komandu vidū.

PASAULES U-20 ČEMPIONĀTS KALGARI (KANĀDA)

Latvija – Dānija 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 1:0). 0:1 Bjorkstrands (Spellings, 3:21), 1:1 Pelšs (Koļesņikovs, Salija, 31:34, vair.), 2:1 Jevpalovs (R. Lipsbergs, 61:43).