Latvijas junioru hokeja izlase atspēlē divu vārtu deficītu un pieveic Kazahstānu 0

Latvijas U-20 hokeja izlase pirmdien Austrijas galvaspilsētā Vīnē pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīra otrajā mačā atspēlēja divu vārtu deficītu un ar 5:3 (0:2, 1:0, 4:1) pieveica Kazahstānas vienaudžus.
Pirmos divus vārtus šajā mačā guva Kazahstānas hokejisti, vadībā esot pirmās divas trešdaļas. 13 sekundes līdz otrā perioda beigām Latvija vienus vārtus atguva, kad vairākumā precīzu metienu veica Maksims Ponomarenko.
Savukārt noslēdzošās trešdaļas pirmajās sešās minūtēs Latvija ne tikai panāca neizšķirtu, bet arī izvirzījās vadībā, kad pa ripai Kazahstānas vārtos ieraidīja Mārtiņš Dzierkals un Frenks Razgals.
Mača pamatlaika pēdējās četrās minūtēs rezultāts mainījās vēl trīs reizes. Vispirms Marks Lazarevs panāca 4:2 Latvijas izlases labā, taču minūti un deviņas sekundes vēlāk pretinieki atguva vienus vārtus. Punktu šajā spēlē pielika Razgals, kurš atjaunoja divu vārtu pārsvaru pār Kazahstānu un nodrošināja uzvaru visā mačā. Zīmīgi, ka pēdējās sekundēs Razgals varēja gūt savus trešos vārtus šajā mačā, taču ripa trāpīja pa vārtu stabu, neielidojot tajos.
Kā zināms, Latvija veiksmīgi uzsākusi cīņu par atgriešanos pasaules čempionāta elites divīzijā, jo pirmajā mačā tā ar 6:2 uzveica Austriju. Tikmēr citos svētdienas mačos Vācija ar 3:2 pieveica Kazahstānu, bet Norvēģija ar 10:1 sagrāva Itāliju.
Savukārt pirmdien Vācija guva arī otro panākumu, ar 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) pārspējot Itāliju.
Turpinājumā Latviju sagaida tikšanās ar Norvēģiju, Vāciju un Itāliju.
Pasaules čempionāts pirmās divīzijas A grupā notiks līdz 19.decembrim, bet tikai tā uzvarētāji nodrošinās vietu elitē.
Latvijas valstsvienības kapteinis šajā turnīrā ir Kristaps Zīle, bet viņa palīgi ir Haralds Egle un Rodrigo Ābols.
Latvijas izlases galvenais treneris Leonīds Beresņevs valstsvienībā iekļāvis divus vārtsargus, astoņus aizsargus un 12 uzbrucējus. No spēlētājiem, kuri piedalījās pēdējā treniņnometnē, treneru kolektīvs kā pēdējos atskaitīja vārtsargu Deniju Romanovski, aizsargus Rimantu Zelli, Paulu Svaru un Edvardu Kļavu, kā arī uzbrucējus Robertu Baranovski, Erlendu Kļaviņu, Artjomu Pankeviču, Aleksandru Visocki un Juliānu Misju.
Gatavojoties pasaules čempionātam, Latvijas U-20 hokeja izlase novembrī Baltkrievijā piedalījās četru valstu turnīrā, kurā izcīnīja pirmo vietu – 3:1 pret Austriju, 5:1 pret Dāniju un 5:2 pret Baltkrieviju. Savukārt šonedēļ divas reizes ar 5:2 un 2:1 tika uzveikta Kazahstānas junioru izlase.
Zīmīgi, ka starp izlases kandidātiem noslēdzošajā treniņnometnē nemaz nebija uzbrucēja Roberta Locāna, kurš šosezon regulāri spēlējis Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komandas Rīgas “Dinamo” sastāvā.
Latvijas Hokeja federācija (LHF) izvirzījusi izlasei uzdevumu atgriezties augstākajā divīzijā, kas nozīmē pirmās vietas izcīnīšanu.